Суспільство
Головну ялинку України визнали найкращою у всій Європі
Головна ялинка України, розташована у Києві на Софійській площі, посіла перше місце в рейтингу найкращих різдвяних ялинок Європи.
Відповідний рейтинг опублікували на сайті European Best Destinations.

“Столиця України – ідеальне місце для подорожуючих, які шукають автентичність, сніг, традиції. У Києві не один, а кілька різдвяних ярмарків. Ви можете помилуватися однією з найкрасивіших ялинок Європи на Софійській площі”, – йдеться у повідомленні.
Також про ялинку написали, що вона справжня, а не штучна. Крім того, на її оздоблення витратили десятки кілометрів гірлянд.
Читайте також: В Україні створили мобільний додаток для перевірки “законності” ялинок
До рейтингу увійшли 16 міст. Він складається на основі відгуків мандрівників з усього світу, які проголосували за найкрасивіші різдвяні ялинки.
Друге та третє місця посіли різдвяні ялинки у Вільнюсі та Римі.
Чому ця ялинка найкраща?
Цього року ялинка не цілісна, а збірна, заввишки близько 30 метрів. На каркас закріпили близько 600 гілок, які привезли з Івано-Франківська та Хмельницького.
Вартість ялинки становить 2,7 млн гривень. Все коштом ГО “Столичні ініціативи” (небюджетна організація, що є ініціатором програми новорічних заходів на Софійській та Контрактовій площах) та меценатів.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.