

Суспільство
Фестиваль анімації LINOLEUM та British Council оголошують дитячу програму
Діти та їхні батьки побачать кращу світову анімацію у спеціальній дитячій програмі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Цього року захід відбудеться онлайн з 2 по 6 вересня.
Для зручності глядачів фестиваль розподілив анімовані короткометражні фільми за віковими категоріями: два блоки для дітей 2–6 років, два блоки – для 7–12 років, і анімація для молодої аудиторії G-AAAH! від British Council.
G-AAAH! – найбільш універсальна підбірка анімацій, яка підходить сім’ям і молодим глядачам від 5 років. Короткометражні фільми обирали British Council у партнерстві з Intro Film – британською організацією, що ставить кіно в центр навчального та особистого розвитку молоді. Анімації з програми G-AAAH! допоможуть подумати разом із дітьми на теми, які буває складно обговорювати: стосунки зі своїм внутрішнім “Я”, важкі емоції й почуття (наприклад, що виникають через втрату близьких), будування стосунків зі світом навколо та іншими людьми. До G-AAAH! увійшли британські номінанти та лауреати світових фестивалів.
Для дітей віком 2–6 років адаптовані два блоки анімації. Перший – це мікс розважального та освітнього контенту, де маленькі глядачі зможуть зробити перші кроки в розвитку емпатії, хоробрості та прояву позитивних почуттів. А в другому зібрано геть усе, що так полюбляють діти: від фантастичних пригод і чарівних перевтілень до життя лісових звірят.
Глядачі 7–12 років також поринуть у дві години анімаційних фільмів. Перший блок для цієї вікової аудиторії будується на контрасті почуттів: щирий сміх від неочікуваних розв’язок пригодницьких екшенів змінюватиметься на вдумливість від повільних пейзажів природи. Упродовж другого блоку дитина впевниться, що в житті можливо все. Адже герої анімацій змінюватимуть хід часу, повертатимуть до життя домашніх улюбленців або стануть найрозумнішими дітьми в світі.
Художні рішення та анімаційна техніка кожного фільму вражатимуть як маленьких глядачів, так і їхніх дорослих компаньйонів.
Також у рамках освітньої програми фестивалю LINOLEUM відбудуться онлайн-лекції та воркшопи для дітей і підлітків. На трьох воркшопах учасники дізнаються, як анімувати за допомогою лише смартфону, навчаться робити стоп-моушн анімацію та оживлювати декорації вініловим програвачем. А для тих, хто визначається з майбутнім, є можливість прослухати лекції про професію стоп-моушн аніматора, про процес створення декорацій та з чого взагалі розпочати свій шлях у анімації.
На воркшопи потрібно завчасно зареєструватися онлайн, реєстрації відкриватимуться з 23 серпня на сторінці події у Facebook. Лекції також можна буде переглянути в прямій трансляції на YouTube.
Довідка.
Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM – найбільший міжнародний анімаційний фестиваль в Україні, який існує з 2014 року. Щороку LINOLEUM пропонує учасникам та відвідувачам переглянути найкращу національну та світову анімацію, відвідати спеціальну освітню програму та взяти участь у воркшопах визнаних і відомих представників анімаційної індустрії країни та світу. Головна мета фестивалю – просування незалежної анімації в Україні.
Цього року LINOLEUM відбудеться 2–6 вересня, вперше – в онлайн-форматі. Майданчиком для перегляду фестивалю стане медіасервіс MEGOGO, де глядачі зможуть переглянути анімаційні роботи учасників конкурсних програм, тематичних підбірок та спеціальних показів безкоштовно.
Тема LINOLEUM 2020 – «Стати людиною» (Becoming Human). Що саме нас нею робить? Завдяки своїй ірреальній природі, анімація може працювати на території метафізики, релігії, психології та антропології, досліджуючи такі області нашого досвіду, що є невловимими для інших форм мистецтва та науки.
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»