Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ейнштейн чи Будда з квітами у голові: як одесит створює незвичайні вазони

Опубліковано

Подивіться на свій робочий, або домашній інтер’єр. Напевно все віддає буденністю та сірістю. А якщо додати трохи мистецтва? Бренд Hero Organizer, в Україні більш відомий як Vase Head, пропонує кольорові вази, виконані у формі легендарних особистостей: Давида, Будди, Альберта Ейнштейна і Стіва Джобса. Проте, скульптури можна використовувати не тільки як вази – все в ваших руках.

Бренд Vase Head відомий як в Україні, так і серед європейців та американців, а минулого року на Kickstarter зібрали $9000 за два дні, що вдвічі більше необхідної суми. Степан Женков, засновник бренду, вирішив зробити оригінальні скульптури, бо не знайшов на ринку гарного оригінального вазону для квітів.

Степан Женков

засновник бренду Vase Head

Юрист за освітою. Сам родом з Одеси. Свою кар’єру почав по спеціальності, але потім створив компанію по виробництву предметів інтер’єру. Згодом почав створювати скульптури. 

Про бренд

Наші скульптури Vase Head – це кольорові вази, які виконані у формі голів відомих особистостей. Проте,  скульптури можна використовувати і як настільний органайзер, підставку під аксесуари чи просто як прикрасу інтер’єру. Деякі клієнти використовують як інструмент залучення нових клієнтів в салони краси і ресторани. І ще десятки креативних способів.

Великі скульптури висотою 25 см коштують 990 гривень. Є і маленькі – 590 гривень

Hero Organizer продаються в десяти кольорах. Ми також продаємо набір для самостійного фарбування, куди входить біла статуя, фарби в шести кольорах, два пензлики, рукавички та інструкція.

На Kickstarter зібрали необхідну суму за дві години

Ми запустили свій проект у 2017 році. Але я знав, що хочу продаватись в Америці, щоб про наш бренд знало більше людей. Тому за допомогою Kickstarter вирішив подивитись, як же на нас відреагує американська публіка. Запустились ми у 2018 році, але перед цим змінили назву продукту з Vase Head на Hero Organizer. Це був маркетинговий хід.

Перед запуском кампанії я шукав людей, які вже успішно запустили свої проекти на Kickstarter. Стукав в усі двері, писав напряму. Потім мені порадили звернутись до хлопців, які запускають під ключ Kickstarter-компанії і вони мене консультували. Вони ж і порадили виходити на платформу з іншою назвою, бо користувачі полюбляють новачків.

За два тижні до кампанії ми запустили рекламу. І перші клієнти – це люди, які лайкали наші фото і вже побачили нас.

Звісно, я вболівав за свою справу і був впевнений у власному продукті, але коли ми за перший день зібрали суму, яка була вдвічі більша за заплановану – я був приємно здивований. Загалом за два дні зібрали $9000.

Я хотів купити вазон, але всі вони були нудними”

Я все життя хотів займатись виробництвом, хоча за освітою юрист. Але згодом я створив велику компанію, яка займається виготовленням предметів інтер’єру для ресторанів та готелів.

Ідея робити такі скульптури прийшла до мене досить випадково. Якось я хотів купити додому вазон для квітів. Те, що було на ринку я вже бачив тисячу разів, це було щось нецікаве та нудне.

Згодом я побачив у Барселоні скульптуру Давида і подумав, що було б круто, якби в голові були квіти, а сама скульптура стояла б на столі. Я знайшов модель і зробив першу скульптуру Давида на 3д-принтері.

Легка, але абсолютно не красива, з 3-ох частин вона приїхала до мене. І через годину я вже у скульптора, обговорюємо як зробити краще. Ми вирішили ліпити скульптури руками, бо друкувати на принтері складно. Одна скульптура друкується чотири дні, а виправити якісь неточності потім неможливо. 

Повноцінно проект запустили у грудні 2017 року. Вклав у Vase Head $2000 власних заощаджень. Я надсилав фото скульптур своїм друзям і перші замовлення були саме від них. 

Часто доводиться переробляти скульптури

Я вирішив співпрацювати з одним з своїх працівників – Сергієм Костенко. Він спочатку не хотів робити скульптури, але потім спробував і вийшло. Зараз за виробництво відповідає він.

Скульптури зроблені вручну з еко-гіпсу та нетоксичних фарб. Ще ми додаємо в гіпс  дрібні елементи, щоб скульптура була прочнішою. Бо раніше кожний п’ятий виріб приходив до замовника з відколотим вухом чи носом.

“Ми створюємо скульптури разом з моєю дружиною у нас вдома. Робимо з пластиліну стартову форму. Потім виглажується гіпс і створюється фінішна форма. На готовій моделі починаємо шліфувати мускули чи зморшки. Створення скульптури займає багато часу. Наприклад, скульптуру Фредді Мерк’юрі робили три місяці, бо багато треба переробляти, щоб зробити скульптуру максимально схожою. Але з роками ми наловчились і робимо швидше”, – розповідає Сергій.

Сергій Костенко у своїй майстерні

Завдання на форму героїв видаю Сергію я. Я висилаю фотографію, дивлюсь, щоб це було актуально. Затвердження скульптури займає близько двох тижнів, тому що переглядаємо детально. Буває потрібно зробити їх більш веселішою, підняти куточок рота чи інші корегування. 

“Мене відмовляли, казали, що продукт ніхто не купуватиме”

Коли я починав проект, то мене всі переконували, що такий продукт в Україні не зайде, бо дорого. Тому я вирішив це перевірити і ставив ціну нижче. А потім провів експеримент і поставив ціну 600, 800 і 900 гривень. Так люди на одній сторінці могли побачити три різні ціни. Але клієнтам було все одно. Вони замовляли за будь-яку ціну. Тому я вирішив, що оптимальна вартість наших виробів – до 1000 гривень.

Наш рекорд по продажу – 900 скульптур за місяць

Сьогодні нашу продукцію можна придбати в українських шоурумах, в Інстаграм чи на нашому сайті. Також ми є і за кордоном. Скульптури Hero Organizer є і у шоурумах у Великій Британії, Іспанії, Італії та Росії.

Зараз ми розробляємо скульптуру з бездротовою зарядкою, яка з’явиться у продажу перед Новим роком. Та плануємо далі розвиватись, щоб в офісах та будинках замість нудних вазонів стояли креативні Vase Head.

Суспільство

Збірка віршів Галини Крук потрапила в шортлист міжнародної поетичної премії

Опубліковано

Поетеса Галина Крук стала однією з фіналістів міжнародної поетичної премії Griffin Poetry Prize зі своєю збіркою поезії “A Crash Course in Molotov Cocktails”.

Про це повідомили на сайті премії.

Про збірку віршів

Ці вірші-свідчення перехоплюють подих, вони філософські та фантазійні.

У похмурій рекапітуляції самої еволюції Крук пише: “ніщо не передбачало прибуття людства…/ ніщо не передбачало прибуття танка…”. Її повчальні, худі рядки можуть стати епіграматичними: “те, що вб’є вас, спокусить ти спочатку”, або можуть вдарити вас, як блискавичні удари Ломаченка: “фліртуй, чекіст, сука”.

Ведучи читачів у найтемніші простори світу, Крук натякає на те, що світло мови все ж може забезпечити певний захист. Називання служить щитом, нехай і дерев’яним. Парадокс полягає в тому, що після вистрілу куль і падіння ракет дерев’яний щит, друкована книжка, відновлюється.

Більшість текстів у збірці написані після 24 лютого і присутні як українською, так і англійською мовами.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Про премію

Griffin Poetry Prize – одна з провідних у світі нагород за поетичні збірки. Вона складається з двох літературних премій у розмірі 65 000 доларів США кожна. Канадська нагорода вручається живому поету або перекладачу, а міжнародна – живому представнику поетичного світу будь-якої країни, включаючи Канаду. Інші поети, які потрапляють до короткого списку, отримують по 10 000 доларів США.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Також ми повідомляли, що Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників.

Читати далі

Суспільство

“World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Опубліковано

Фотожурналістка з України, Юлія Кочетова, стала однією з переможниць глобального етапу престижної міжнародної фотопремії World Press Photo. Її мультимедійний проєкт “Війна – особиста” визнаний найкращим у категорії “Відкритий формат”.

 Про це повідомляють на сайті WPP.

фото: Юлія Кочетова

“Війна – особиста”

Проєкт поєднує фотографічні зображення з поезією, аудіокліпами та музикою. Мультидисциплінарна презентація фотографки ґрунтується на її суб’єктивному досвіді й водночас дозволяє їй вкласти більше емоцій та символізму, ніж фотографії можуть передати самі по собі. В цілому проєкт пропонує особливий, особистий погляд на надто знайомі, на жаль, образи війни.

фото: Юлія Кочетова

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Сама Юлія каже, що ми живемо з колективною травмою вже багато поколінь. Тому їй захотілося зробити історію, де війна була би не точкою на мапі, не числами траншів західної підтримки та не битвою. Тому що весь світ вивчив назву битви за Бахмут, але не знає імен тих, хто там загинув. 

фото: Юлія Кочетова

“Мені захотілося дати цій війні імена, обличчя. Я не зможу показати всіх, але можу принаймні тих, кого зустрічаю”, – говорить фотожурналістка.

Ознайомитися з фотографіями проєкту можна тут.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Також ми повіомляли, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Юлія Кочетова

Читати далі

Суспільство

“Я і Фелікс”: фільм зібрав понад 1 млн грн за перший тиждень прокату

Опубліковано

Фільм “Я і Фелікс”, знятий режисеркою Іриною Цілик, вийшов у прокат 11 квітня. За перший тиждень показів у кінотеатрі він заробив 1 296 295 гривень, привернувши увагу 8 419 глядачів.

Про це повідомили на Facebook-сторінці фільму.

“Дякуємо усім глядачам та глядачкам, які прийшли подивитися фільм. Прокат триває, до зустрічі в кінотеатрах”, – відзначає команда фільму.

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Про фільм

Фільм “Я і Фелікс” – це підліткова драма за мотивами книги “Хто ти такий?” Артема Чеха, яка розповідає про дорослішання хлопця Тимофія в 1990-х, його сім’ю та друзів, перше кохання та стосунки з колишнім контррозвідником Феліксом. Головні ролі виконують поет Юрій Іздрик та Анастасія Карпенко (“Як там Катя?”).

Нагадаємо, що “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Читати далі