Суспільство
Екоочищення: штучно заселені водорості очистили озеро у Тернополі
У Тернополі другий рік поспіль триває реалізація програми з відновлення та комплексної очистки екосистеми міського ставу та інших водойм, повідомили у пресслужбі міської ради.
За результатами екобіотехнологічного очищення, за допомогою посіву одноклітинних водоростей хлорели і сценедесмуса, у Тернопільському ставі покращилась якість води та зник неприємний запах.
Зазначається, що спільно з екологами розроблено програму, яка розрахована на кілька років, для комплексної очистки та зариблення ставу.
Нині збудовано новий дощовий колектор з системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічну очистку та поглиблення дна озера.
Також у цьому році використали спеціальні водорості хлорели та сценедесмуса, які очищують воду від шкідливих елементів.
Читайте також: Як український стартап паперу з опалого листя пройшов шлях від ідеї до промислового виробництва
Цвітіння води на сьогодні спостерігається лише на внутрішньому озерці навколо острова Чайка.
Як зазначають екологи, зумовлено це низькою рухливістю водних мас.
На цій ділянці, зокрема, заплановано створення інженерної комунікації від озерця до діючого дощового колектора для пришвидшення руху води та мінімізації її застою. Виготовлення проектної документації та виконання цих робіт заплановано на 2022 рік.
Завершальним етапом очищення Тернопільського ставу буде зариблення водойми, яке заплановано на вересень-жовтень поточного року.
Читайте також: ШоТам розпочинає нову кампанію з підписки: як підтримати єдине в Україні медіа про добрі новини
Нагадаємо, у Києві встановили лавку з мохом для очищення повітря і зменшення пилу.
Як ми повідомляли раніше, з банерів із виставки «Леся Українка: 150 імен» пошили крафтові торбинки.
Головне фото: ternopilcity.gov.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі