

Технології
Дві українські громади зобов’язалися повністю перейти на відновлювану енергію
Місто Тростянець та Баранівська ОТГ, що на Житомирщині, зобов’язалися повністю перейти на відновлювану енергію до 2050 року. Про це йдеться у меморандумі про наміри, які сторони підписали з міжнародною організацією 350.org – учасницею коаліції “Енергетичний перехід”, передає видання rubryka.
Як це втілюватимуть?
Для досягнення мети громади планують розвивати енергоефективність бюджетних і приватних будівель, скорочувати викиди транспорту, залучати інвестиції для реалізації проєктів відновлюваної енергетики.
Меморандум також підписала Асоціація малих міст України. «Ми будемо підтримувати процес переходу міст – членів асоціації на 100% відновлюваних джерел енергії та популяризувати цю мету серед міст», – зазначила виконавчий директор АММУ Катерина Проценко.
Читайте також: Три міста України повністю переходять на “зелену” енергетику
Що отримує громада?
У Баранівській ОТГ монтують сонячну електростанцію на 10 МВт. Вона ще не працює, але вже видно вигоди для громади: лише за оренду земельної ділянки інвестор щороку платитиме 1.6 млн грн.
“На станції працюватиме 10-12 людей у штаті, податки із їхньої заробітної плати (близько 200 000 грн) також будуть сплачуватись у місцевий бюджет. Робота СЕС посилить енергобезпеку громади та сприятиме її інвестиційно привабливому іміджу. Це один з наших перших кроків на шляху до 100 % ВДЕ”, — переконаний Анатолій Душко, голова Баранівської ОТГ.
Чекають інших
Коаліція “Енергетичний перехід” пропонує підтримку всім зацікавленим містам в розробці стратегії переходу на безпечне відновлювану енергетику.
“Наша мета – комфортні українські міста, а також рівні можливості для всіх мешканців громади інвестувати в розвиток енергоефективності та “зелені” проєкти, – каже координатор коаліції громадських організацій “Енергетичний перехід” Дмитро Сакалюк. – Ми допомагаємо муніципалітетам розробляти і впроваджувати плани дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату, що ведуть до зниження викидів парникових газів і 100% енергії з відновлювальних джерел енергії”.
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images
Технології

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування — безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.
Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)
«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.
Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова