Суспільство
Дві сестри підкорюють мережу українськими народними піснями (ВІДЕО)
Від співів цих дівчат просто йдуть мурашки по шкірі. Своїми піснями у ТікТок дві сестри підкорили не лише українську аудиторію.
“Нам пишуть з багатьох країн, часто просять пояснити, про що ми співаємо”, – розповідає Мирослава Столярець.
Їхні відео з українськими народними співами набирають сотні тисяч переглядів. А дівчата отримують тисячі коментарів і навіть пропозицію одружитись.
Читайте також: Кияни заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти” (ВІДЕО)
Сестри Даша та Мирослава з Рівненщини співами захопились з самого дитинства.
“Наш дідусь був патріотом і дуже пишався, що ми співаємо”, – згадує Мирослава Столярець. Зараз дівчата досліджують співи різних регіонів України.
“Дехто вирішив, що ми росіянки – бо у нас була пісня вимовою, як на Поліссі колись співали”, – каже Мирослава Столярець.
Друзі та однокласники підтримують дівчат та їхній талант.
“А навіть якщо вони будуть проти – я їм розповім, чому етно-фолк – це круто і модно”, – додає Дар’я Кривицька.
Сестри продовжують ширити українські пісні у ТікТоці.
“Українська пісня – це невід’ємна частина самої України”, – переконана Дар’я Кривицька.
Суспільство

Фахівці завершили зацифрування 390 сторінок архівної документації будинку Національної спілки письменників України на вулиці Банковій. Це дім постраждав від російської атаки дронами 1 січня 2025 року.
Про це повідомив директор Департаменту комунальної власності міста Києва Андрій Гудзь.
Особливу цінність серед зацифрованих матеріалів мають креслення фасаду будівлі, датовані 1898 роком. Ці історичні документи стануть основою для розробки проєктів реставрації та допоможуть повернути споруді її первісний вигляд, зберігаючи архітектурну автентичність. Зацифрування архівів допоможе зберегти важливі документи, особливо під час війни.
Читайте також: У Києві оголосили відкритий конкурс серед митців для виставки до Дня міста: як долучитися
Довідка про будинок
Будівлю Національної спілки письменників України на Липках зводили наприкінці 19 століття під керівництвом київського архітектора Володимира Ніколаєва. Пізніше її добудував мільйонер-цукрозаводчик Сімха Ліберман, після чого вона отримала назву Маєток Лібермана.
У 1989 році саме в цій будівлі відбулися перші збори Народного руху України, який став одним із рушіїв здобуття української незалежності. На початку 2024 року на фасаді Будинку письменників встановили меморіальну дошку на честь цих історичних подій.
1 січня 2025 року будівля зазнала пошкоджень унаслідок російської атаки дронами.
Нагадаємо, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Міністерства культури та стратегічних комунікацій
Суспільство

Україна вперше в історії здобула одразу три престижні нагороди від Міжнародної асоціації жінок-поліцейських (МАЖП). Ця організація з 1915 року об’єднує жінок з 75 країн світу, які працюють у правоохоронній системі.
Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ.
Хто здобув нагороди
Лейтенантка Валерія Біленець — інспекторка сектору евакуаційних заходів «Білі Янголи» Краматорського РУП на Донеччині. Її нагородили в номінації «Хоробрість». Від грудня 2022 року вона проводить евакуаційні місії з прифронтових територій, ризикуючи власним життям.
Завдяки її рішучості евакуювали 518 людей, серед яких 84 дитини. Валерія також брала участь у пошуково-рятувальних роботах після обстрілів.
Підполковниця Ольга Зінченко — керівниця відділу ювенальної превенції ГУНП у Запорізькій області. Вона отримала нагороду за «Служіння громаді». Ольга організувала пошук і повернення до родин 255 дітей з початку 2024 року, а також евакуацію понад тисячі дітей у 2022-му. Завдяки її роботі діти отримали знання про безпеку через ініціативи МВС та юнацький гурток «Байда».
Капітанка Олена Ставицька — керівниця сектору моніторингу Охтирського районного відділу поліції на Сумщині, здобула звання «Офіцер року». Вона брала участь у десятках евакуаційних місій, допомагала пораненим і рятувала мирних жителів із зон обстрілів. Навіть після поранення під час ворожої атаки у жовтні 2024 року Олена оперативно повернулася до служби.
Читайте також: Після переслідувань і тортур 25-річний Денис із Енергодара зміг вибратися з окупації



Довідка
Україна є членом Міжнародної асоціації жінок-поліцейських з 2019 року, а з 2024 року очолює 15-й регіон — Центральну та Східну Європу.
МАЖП має 11 номінацій, серед яких «Офіцер року», «Цивільна особа року», «Хоробрість», «Лідерство», «Служіння громаді» та інші. Це перший випадок, коли представниці українських правоохоронних органів одночасно здобули перемоги в трьох номінаціях.
Нагадаємо, що в Україні запустили маркетплейс оборонних технологій для військових: як він працює.
Фото: сайт МВС
Суспільство

До Дня Києва галерея Avangarden разом із Kooperativ оголосили open call для художників і художниць. Організатори запрошують авторів переосмислити образ столиці через мистецтво в межах виставки «Місто сили». Заявки прийматимуть до 5 травня 2025 року.
Про це повідомили організатори.
Про подію
Виставка охопить майже 5000 м² і відбуватиметься одночасно на двох локаціях: у просторі галереї Avangarden та в студії Kooperativ. Виставка триватиме з 22 травня до 13 липня. Митці також матимуть можливість продавати свої роботи як на відкритті, так і протягом усієї експозиції.
Читайте також: Українські зірки долучилися до кампанії «Титри Визнання» для подяки вчителям (ВІДЕО)
Хто може долучитися
Організатори запрошують до участі авторів і авторок, що працюють у візуальному мистецтві, фотографії, нових медіа, інсталяції, перформансі та дослідницьких практиках.
«Ми шукаємо мистецькі висловлювання, що осмислюють Київ як живу систему. Місто протиріч, краси, пам’яті, урбаністичних травм і нових надій. Місто, як поле, де перетинаються приватне і публічне, історичне й буденне, тілесне і метафізичне», — розповіла співзасновниця Avangarden Карина Качуровська.
Як подати заявку
Для участі потрібно надіслати CV, портфоліо, опис робіт або проєкту, технічні вимоги (формат, розміри, умови монтажу). Подати заявку можна через гугл-форму до 5 травня 2025 року.
Нагадаємо, що режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про нашу боротьбу (ФОТО).
Фото обкладинки: Avangarden