Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Tk1rOzD3ey8SSSSSS

Суспільство

Докторка Хаус зі Львівщини перевернула медицину у своєму селі

Опубліковано

Ірина Гнатів перевернула медицину в своєму селі і йде до того, щоб саме в її ОТГ приїжджали вчитися лікарі зі всієї країни.

“Я завжди хотіла бути в медицині. Хотіла “спасти світ”. Тож я поступила на медицину проти волі батьків”, – ділиться Ірина.

Ірина оселилася у Давидові в 2005-ому. Амбулаторія в той час була старою розваленою двоповерховою будівлею, де навіть води не було. А туалету в приміщенні – й поготів.

Ірину призначили в.о. головного лікаря, яка була у декреті. Новій лікарці місцеві довірилися не одразу.

“Була старша фельдшер, до якої усі ходили. А я сиділа, бо чужа, приїхала невідомо звідки, молода… Так було майже рік. Зрозуміла, що треба щось робити. Почала з ремонтів, бо мені не подобалося все”, – згадує докторка.

Читайте також: Як молодий лікар відновив сільську амбулаторію

Ремонти робила за свої кошти. Хотіла, щоб було все кольорове і зовсім по-іншому. Допомагав чоловік сестри, майстер на всі руки.

“Коли я скинула лікарський одяг і почала дерти стіни, прийшов наш стоматолог (колись тут ще комунальні стоматологи працювали), і каже: “Ну, якщо вже головний лікар стіни дере і ремонти робить, я теж буду”.

Ірина зверталася з листами у сільську та районну ради. І їй почали допомагати. Так амбулаторія отримала перші кардіографи, обладнання для фізкабінету, реактиви. Їм провели воду, відремонтували фасад, зробили нормальну систему опалення.

А ще лікарка “пішла у село”: заходила у кожну хату.

“Брала на плече кардіограф, глюкометр і йшла. Робила кардіограму, вимірювала цукор, обстежувала, знайомилася з населенням. І так напрацювала свій паспорт дільниці”, – ділиться пані Ірина.

Читайте також: Європа на Харківщині: як українка з Нідерландів вдихнула життя в рідне село

У 2010 році у Давидові відкрили нову амбулаторію.

В Ірини – великі плани: покращити сервіс і зробити гарну рецепцію з координатором на вході, поставити кулер з водою і апарат з кавою.

Медзаклад увійшов в реформу в третій хвилі, в грудні 2018 року. І уже зараз лікар, якого вибрали понад 1000 пацієнтів, отримує зарплату від 17 до 20 тисяч гривень на місяць. Зарплата медсестри зросла з 4500-5500 грн до 10 тисяч гривень.

“Я оптимістка, – каже про себе Ірина. – Були моменти, коли думала, що уже не буду працювати, але потім сідала дома і думала: “Я надаю медичну допомогу. Вважаю, що роблю це добре. Я люблю свою роботу і не хочу звідси йти. Я живу тим селом, вже тепер всім ОТГ і хочу, щоб воно стало найкращим. Щоб до нас приїжджали, а ми ділилися досвідом. Хочу, щоб наш заклад у рейтингу був першим”.

Суспільство

Батько загиблого льотчика збудував ветлікарню (ВІДЕО)

Опубліковано

Втративши на війні сина-льотчика, Микола пережив інсульт, але вистояв і втілив спільну з сином мрію — добудував власну ветеринарну клініку… Микола Бондаренко — батько військового льотчика Сергія Бондаренка, який поклав своє життя, захищаючи українське небо над Миколаївщиною. Ще до повномасштабної війни вони разом почали будувати єдину ветеринарну клініку в селищі, і тепер Микола довів справу до кінця! Клініка «БМВ» допомагає власникам одразу кількох сусідніх сіл, які роками чекали на ветеринарні послуги неподалік.

Детальніше у відео ШоТам!

До повномасштабної війни Микола Бондаренко працював ветеринаром на підприємстві. Разом із сином Сергієм трудився над відкриттям ветеринарної клініки. Та все змінилося 24 лютого, після того, як син став на захист неба…

Читайте також: Підтримка інших надихнула на власну справу. На Львівщині жінки створили потужний психологічний хаб

У березні 2022 року в сім’ю Миколи прийшла страшна звістка – їхній син загинув на Миколаївщині. Посмертно президент нагородив його Орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. А батько неймовірно важко переживав втрату сина.

“Постійно їздив на кладовище, а потім я захворів, у мене стався інсульт”, – розповідає Микола Бондаренко.

Для Миколи стала опорою його родина та відродження ідеї відкрити ветеринарну клініку. На той момент приміщення перебувало в аварійному стані та потребувало серйозної добудови. Але Микола знайшов у собі сили продовжити їхню з сином справу – спочатку власним коштом.

“Підпиляли дах, розвалювали, накривали, тому що шиферу більше половини не було. Все що можна було робити за свої кошти і своїми руками ми все робили”, – згадує Микола.

Пізніше чоловік подався на грант. Проєкт переміг у конкурсі ветеранів і родин військових. Отримавши 698 000 гривень, чоловік вклав у ремонт та купив УЗД-апарат для тварин. І ось Микола вже відчиняє двері у свою власну ветеринарну клініку! Тепер разом з командою він працює на стаціонарі та на виїздах. А господарі тваринок з наближених сіл дочекалися – поруч є клініка для тварин.

Справа Миколи та його Сергія продовжує жити та приносити користь суспільству!

Нагадаємо, в Україні пройде фестиваль американського кіно “Незалежність”.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів

Опубліковано

27 та 28 квітня у Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів Check-in Dnipro. Мета події – підсилити спроможність переміщених бізнесів та допомогти підприємцям інтегруватися й налагодити взаємодію на новому місці.

Про це повідомляють організатори фестивалю.

У програмі фестивалю – ярмарок, воркшопи та лекції для підприємців. Учасники зможуть взяти участь у музичних воркшопах, навчанні зі створення контенту для бізнесу, майстер-класах з артоб’єктів та інших заходах.

Читайте також: Українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати

Лекційна програма охопить теми інновацій, PR, розбудови спільнот, автоматизації процесів та інші. Також запланована музична програма з участю гуртів Kurs Valut, “Пиріг і Батіг”, Sheetel та інших.

Подія відбудеться в Dnipro Center for Contemporary Culture (DCCC) і організована ГО Shift, SHUM.rave, Module за підтримки USAID.

Детальніше ознайомитися із програмою ви можете за посиланням.

Нагадаємо, 4 ініціативи у сфері розширення можливостей жінок отримають по 5000$ на реалізацію.

Фото: Check-in Dnipro 

Читати далі

Суспільство

Засніжило у квітні: рятувальники показали, як виглядає Піп Іван

Опубліковано

На одній з найвищих вершин українських Карпат продовжує сніжити. Наразі на горі Піп Іван хмарно, є значний сніг. На кадрах помітно, що інеєм вкрито все довкола.

Фото з хуртовиною  показали у Чорногірському гірському пошуково-рятувальному пості.

Карпати в снігу

Станом на 9:00 18.04.2024 на горі Піп Іван хмарно, сніг, вітер східний 12 м/с, температура повітря -6°C”, – розповіли рятувальники.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Хурделиця в Карпатах

Нагадаємо, українські полярники записали звуки рідкісних китів.

Фото: Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: