Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

До України прибули три гелікоптери H125 для прикордонників (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

Три вертольоти прибули до Львова для українських прикордонників. Якщо дозволятимуть погодні умови, то завтра, 23 грудня, відбудеться їх переліт у столицю. 

Про це повідомили у пресслужбі прикордонників.

Це нові гвинтокрили AIRBUS H125, постачання яких відбувається в рамках угоди між урядом України та урядом Французької Республіки.

За українсько-французьким контрактом прикордонне відомство України має вже 7 вертольотів Н125 французької компанії Airbus Helicopter. Перші чотири гвинтокрили прибули в Україну у січні 2020 року та в листопаді 2021 року.   

Загалом, в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні, Державна прикордонна служба України має отримати 24 нові вертольоти Н125 французької компанії Airbus Helicopter.

Читайте також«Мотор Січ» і турецька військова компанія Baykar Makina підписали угоду

Три вертольоти, які прибули до Львова, мають сучасне потужне обладнання для виявлення та припинення правопорушень на державному кордоні.

Серед іншого, гвинтокрили оснащені оптико-електронною системою спостереження, яка дозволяє вести моніторинг, зокрема в інфрачервоному режимі. Водночас тепловізійна камера дозволяє виявити транспортний засіб на відстані до 20 кілометрів.

Читайте такожПеретворив справу предків на бізнес. Як карпатські чаї Trava.UA здійснюють мрії дітей на сході України

Обладнання дає можливість не лише вести запис відео у високій якості, а й за допомогою супутникового обладнання в режимі реального часу передавати його.

Також гвинтокрили облаштовані системою оповіщення з гучномовцями та спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можуть використовуватися синхронно з системою оптико-електронного спостереження.

Нагадаємо, «Мотор Січ» будуватиме пасажирський гелікоптер на 8 пасажирів.

Як ми повідомляли раніше, Україна модернізує Мі-8 турецькими оптико-прицільними станціями і ракетами.

Фото: dpsu.gov.ua.

Суспільство

Усе життя працював сантехніком, а на пенсії став актором і моделлю (ВІДЕО)

Опубліковано

Колись Орест Сирватка зі Львова був сантехніком, а сьогодні працює моделлю, знімається в кіно та кліпах українських співаків і у свій 71 рік каже, що «не працює, а кайфує»!

Фото обкладинки: з ютуб-каналу Орвеста Сирватки

Читати далі

Суспільство

На Харківщині надзвичайники витягли з  вогню кролика після прильоту КАБів

Опубліковано

У селі Садовод, що на Харківщині, надзвичайники врятували кролика. Тварину витягли із сараю, який загорівся після прильоту керованих авіабомб. 

Про це повідомили в UAnimals.

На місці удару спалахнуло 130 квадратних метрів території. Рятувальники вчасно помітили, що всередині хтось є, та одразу ж відреагували. 

Також ми писали, що пасажирка знайшла у потязі книгу з листом із фронту: власницю відшукали у Threads.

Фото: ГУ ДСНС в Харківській області 

Читати далі

Суспільство

Ювелірна операція: київські хірурги видалили військовому уламок, який пройшов через очну орбіту 

Опубліковано

29-річному військовому Павлу видалили уламок, який  пройшов через очну орбіту та заблокував лобову пазуху. Технічно складну операцію провели київські хірурги з клінічної лікарні «Феофанія».

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Ювелірна робота лікарів

Військовий Павло отримав складне поранення обличчя. Його лобову пазуху заблокував уламок, який пройшов через очну орбіту. Хірурги київської лікарні «Феофанія» вирішили не видаляти  уламок через рановий канал, аби додатково не травмувати око. 

Замість цього лікарі центру патології ЛОР-органів провели ювелірну операцію — вилучили уламок через порожнину носа. Лікарі одночасно забезпечили дренаж лобної пазухи, яку заблокував уламок. За словами фахівців, це дозволило зберегти анатомічну цілісність і дати шанс на ефективне відновлення.

Читайте також: Медсестра врятувала підрозділ від оточення та знищила групу окупантів з гранатомета

Київські хірурги «Феофанії» використовували методики французьких партнерів з клініки CHU de Lille. Досвід іноземних колег українські лікарі адаптували до реалій воєнної медицини.

«Історія Павла про те, як міжнародний обмін досвідом дає шанс на одужання», — зазначив Міністр охорони здоров’я України.

Нагадуємо, що в Києві вперше провели Всеукраїнські змагання з баскетболу на кріслах колісних.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віктора Ляшка

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес4 дні тому

Кава в дріпах як донат: військовий створив бізнес, аби закривати потреби підрозділу

«Привіт! Я Спейс, командир роти, яку ми називаємо “Практика”. Ми з командою збираємо донати на...

Суспільство6 днів тому

Ще один спосіб сказати «дякую»: як підтримати поранених військових до Дня вишиванки

«Я красивий? Ану, сфотографуйте на мій телефон — я рідним надішлю. Це точно подарунок?» —...

Суспільство2 тижні тому

Денжер — собака з Ізраїлю, що допомагає лікувати людей з прифронту. Історія однієї з місій у Бахмуті

Грудень 2022 року. Підвал будинку в Бахмуті — холодний і сирий. Тут зазвичай панує гнітюча...

Військо3 тижні тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...