Економіка і бізнес
До кінця року завершать розробку ТЕО першого в Україні energy storage
ПрАТ «НЕК «Укренерго» разом з представниками французької компанії RTE International, яка є дочірньою структурою системного оператора Франції RTE, планують до кінця цього року завершити розробку техніко-економічного обґрунтування створення та використання в Україні системи накопичення електроенергії (energy storage). Про це повідомив голова правління «Укренерго» Всеволод Ковальчук, передають Електровісті.
«До кінця року буде готове ТЕО щодо проекту energy storage, який реалізується спільно з французькою компанією RTE», – сказав він.
Навіщо потрібне сховище?
Цей проект має величезне значення для майбутнього розвитку української енергетики та інтеграції вітчизняної енергосистеми з енергосистемою континентальної Європи. Однією із вимог інтеграції України до ENTSO-E є забезпечення необхідного обсягу первинного регулювання частоти.
Читайте також: Одну з найпотужніших в країні сонячних електростанцій побудують у Дніпрі
У найближчі півроку мають реалізувати перший етап – підготувати техніко-економічне обґрунтування та технічні завдання для подальших робіт. На другому етапі має бути визначена можлива вартість будівництва, створена модель майбутньої системи зберігання, а також дорожня карту із переліком всіх необхідних заходів для втілення спільного проекту.
Читайте також: Відкрили найбільшу сонячну електростанцію у Західній Україні
Крім того, за прогнозами, до 2035 року питома вага “зеленої” енергетики в енергобалансі становитиме близько 25%. Це вимагає будівництва додаткових високоманеврових потужностей, які до того ж відповідають екологічним вимогам європейських країн. Енергонакопичувачі здатні вирішити це завдання.
Зазначене україно-французьке співробітництво триває в межах підписаного в жовтні 2018 р. міжурядового Меморандуму про співпрацю з оператором системи передачі Франції RTE (Réseau de Transport d’Électricité) та його дочірньою компанією RTE International.
Економіка і бізнес
Київ — лідер за кількістю видавців
Діяльність у сфері видавництва
Коментарі
Економіка і бізнес
Гроші для розвитку та відновлення Чорнобильської зони відчуження нададуть країни-вкладники Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля.
Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
На що підуть кошти
Як вказує очільниця міністерства, гроші спрямують на:
- демонтаж нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття»;
- відновлення зруйнованого та пошкодженого під час російської окупації обладнання;
- системні проєкти ядерної та радіаційної безпеки на ЧАЕС тощо.
Хто надасть гроші
Канада передасть п’ять мільйонів євро із фонду, який нещодавно закрила в росії. Єврокомісія додасть 1,7 мільйона євро до 5 мільйонів, які організація надала раніше. Також гроші виділить і Бельгія.
Читайте також: Юні українці здобули 16 нагород на міжнародній виставці винаходів
Відновлення Чорнобильської зони відчуження
Рахунок міжнародного співробітництва для Чорнобиля створив Європейський банк реконструкції та розвитку у листопаді 2020 року на прохання уряду України. Його започаткували як багатосторонній фонд для відновлення та розвитку Чорнобиля. За словами Світлани Гринчук, Україна вже отримала понад 26 мільйонів євро від 18 країн-вкладників рахунку.
Нагадаємо, що США надає 988 мільйонів доларів військової допомоги для України.
Фото обкладинки: Pixabay
Коментарі
Економіка і бізнес
Що відомо про проєкт
Діяльність індустріального парку
- харчові продукти;
- папір та паперові вироби;
- неметалеву мінеральну продукцію;
- готові металеві вироби, крім машин та устатковання;
- вироби з деревини та корка, крім меблів;
- автотранспортні засоби, причепи, напівпричепи тощо.
Коментарі