Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Дніпрянин звів екобудинок із соломи і глини на сонячних панелях

Опубліковано

У Дніпрі блогер і підприємець В’ячеслав Горобець побудував будинок за українськими традиціями: стіни з соломи та глини, покрівля з очерету, і «підключив» його до енергії сонця та вітру.

Енергоефективне житло, яке поєднує досвід предків та «зелені» технології, розташоване у самому серці Ігрені – районі на північному сході обласного центру, передає glavnoe.dp.ua. 

“Пять років подорожував Україною, вивчав досвід наших предків у будівництві житла, – розповів чоловік у своєму блозі, – запевняє В’ячеслав Горобець. – З граніту, дерева, піску, глини і соломи за два роки звів будинок площею 100 кв метрів».

Найскладніше виявилось покрити дах очеретом, згадує дніпрянин. «Очерет довелося купувати в Одесі, а покрівлю – перекладати три рази, вдосконалюючи технологію», – розповідає В’ячеслав Горобець. 

Будинок не підключений ні до газу, ні до води, ні до центрального опалення, наголошує він. 

«Блакитне паливо купуємо у балонах, питну воду беремо зі свердловини, а для обігріву встановили твердопаливний котел та сонячний колектор на даху , – пояснює В’ячеслав Горобець. – Влітку електроенергією оселю забезпечують 8 сонячних панелей встановлених на даху, а взимку, коли сонячних днів мало, допомагає вітрогенератор потужністю 250Вт при швидкості вітру близько 5-7 метрів у секунду»

Система опалення складається з твердопаливного котла, баку для нагріву води, підключеного до сонячного колектора, і теплового колектора, який застосовується для збереження гарячої води для опалення, пояснює дніпрянин.

Генерована даховою СЕС електроенергія використовується для освітлення житла та живлення дрібних побутових пристроїв. «Холодильник та пральна машина підключені до загальної мережі», – зауважує В’ячеслав Горобець.

Будівництво екосадиби В’ячеславу Горобцю обійшлося недешево: 20 тисяч доларів пішло на каркас будинку та оздоблення, по 2,5 тисячі – на сонячні панелі та систему опалення, 300 доларів – на вітряк.

«Така хатина допоможе вижити в умовах енергетичного апокаліпсису, – впевнений В’ячеслав Горобець. – Мій будинок незалежний від великих компаній».

Технології

Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Опубліковано

В Україні створили безпілотник, який може дістатися до російського Сибіру.

Про це повідомляє видання The Economist. 

Про розробку

Україна вклалась у розробку безпілотників дальнього радіусу дії, які можуть виявляти та атакувати віддалені цілі. Остання модель здатна уражати цілі на відстані до 3000 км і може дістатися до Сибіру.

У The Economist зазначають, що такі розробки є реакцією на необхідність, оскільки Захід не дуже бажає надавати Україні зброю великої дальності. У той же час, Білий дім виражає занепокоєння щодо української програми та ударів по нафтовим установкам. Він намагається переконати українську сторону припинити атаки. Причини турботи різні: від зростання цін на нафту до можливості неконтрольованого ескалації конфлікту.

Читати також: Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Плани на майбутнє

Офіцер з розвідки, який має псевдонім “Детектив”, відповідальний за певну частину програми, стверджує, що не отримував інструкцій щодо припинення операцій.

Він повідомляє, що минулого тижня було припинено націлювання на нафтову інфраструктуру, проте це може бути тимчасовою мірою.

“Наші цілі змінюються щодня. Ми не даємо росіянам спокою”, – заявив він.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Фото: Dpa

Читати далі

Технології

Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Опубліковано

Mezha.Media провело інтерв’ю з мобільними операторами в Україні щодо можливого введення підтримки eSIM для смарт-годинників.

Про це повідомляють на сайті медіа.

Ось які терміни вони називають:

  • У компанії “Київстар” вказують, що це “викликаний технічний процес”, який може зайняти близько двох років.
  • У “Vodafone Україна” передбачають, що використання eSIM на смарт-годинниках буде доступно для користувачів в Україні вже наступного року. Наразі ведуться обговорення з виробниками таких годинників.
  • В lifecell говорять, що запустять цю функцію, щойно матимуть змогу. В компанії зазначили, що вже кілька років працюють над цим, і підтримка eSIM годинниками Apple напряму залежить від вендора.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Зазначається, що наразі лише невелика частина абонентів успішно перейшла на електронну eSIM. Це пояснюється обмеженою кількістю смартфонів, які підтримують цей новий стандарт.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Фото: wise

Читати далі

Технології

На Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів

Опубліковано

У Бучі відкрили інноваційний майданчик, де будуть переробляти будівельні залишки, що залишилися внаслідок руйнувань, спричинених російською окупацією.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

фото: Анатолій Федорук

Про станцію

За словами Анатолія Федорука, це — одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій з переробки відходів такого типу. Вона була побудована за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, яка забезпечила майже усе обладнання для роботи майданчика: фронтальний навантажувач, дробарку та грохот — пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття.

Читати також: Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

На станції будівельні відходи війни будуть подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, використовуватимуть для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей. 

“За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об’єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП “Бучасервіс”“, – відзначає Анатолія Федорук.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Анатолій Федорук

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: