Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Стати фрілансером з нуля. Гроші на фрілансі Стати фрілансером з нуля. Гроші на фрілансі

Економіка

Де стати фрілансером з нуля? Чотири українські біржі для початківців

Опубліковано

Карантин змусив багатьох українців серйозно замислитись про додатковий заробіток. Багатьом доводиться стати фрілансером з нуля. Так, за даними української платформи Freelancehunt, за перший тиждень карантину (16-22.03) приріст нових користувачів відносно тих же дат в лютому склав 43,8%.

Більшість людей просто змушена пізнати усі принади та недоліки віддаленої роботи: фінансова подушка потроху тане, а альтернативи заробітку нема.

Ми в ШоТам розбирались, які існують українські біржі для фрілансерів-початківців і на що, в першу чергу, звертати увагу, якщо ти прийшов у сферу удальонки без досвіду.

Стати фрілансером з нуля. До чого бути готовим фрілансеру-початківцю?

Проблеми, які зазвичай виникають у новачків

Помилка № 1. Неадекватні розцінки за послуги

Нездатність адекватно оцінити вартість свого часу загрожує або тим, що ви, недооцінений, продаєте задешево власний талант, або тим, що переоцінили власні сили та втрачаєте замовників, псуючи собі репутацію.

Не намагайтеся вгадати вартість послуг: вивчіть ринок, визначте власний ступінь майстерності самостійно, або з допомогою друзів – і порівняйте з нинішніми цінами.

Помилка № 2. Невміння правильно розподілити власний час

Початківці часто не здатні відразу розрахувати швидкість виконання завдання від замовника, тому деколи озвучують занадто оптимістичні терміни. А ще набирають багато замовлень, відкладають все наостанок, і в результаті порушують дедлайни.

Читайте також: Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo? Генеральний менеджер про дощ замовлень і антикризову стратегію

По-перше, не беріться за нове, не закінчивши старого проєкту. По-друге, створіть для себе певний режим роботи. І, по-третє, не заганяйте себе в жорсткі часові рамки, коли домовляєтесь із замовником. Залиште собі зайвий день – на випадок непередбачених обставин. 

Помилка № 3. Розпорошення на всі види фрілансу

Часто початківці пробують себе у всіх областях: сьогодні копірайтер, завтра дизайнер. Так ви не станете експертом у своїй галузі, краще докладіть усіх зусиль до того, щоб стати № 1 у своїй області. 

Як уникнути шахрайства з боку замовника?

Зазвичай на біржах фрілансу продумують схеми убезпечення від шахрайства,  але все ж бувають неприємні випадки, коли виконав роботу, а тобі за неї не заплатили. 

На якому етапі співпраці із замовником час бити на сполох? 

По-перше, коли надто часто змінюється відповідальна за перемовини людина. Тут або обман, або безлад у фірмі. Останнє – теж так собі варіант, бо кожен з посередників матиме власне бачення результатів роботи. У такому разі готуйте зайвий час та нерви – на численні (і безкоштовні) доопрацювання й зміни проєкту.

По-друге, одразу повинні насторожити грубість замовника, звинувачення у некомпетентності й тут же спроба здешевити вашу роботу. Хоча погодьтесь: логічніше було відмовити вам, такому “некомпетентному”, у співпраці. Для вас ця історія добром не завершиться. Краще шукайте нові замовлення.

Щоб захистити себе від безкоштовної роботи:

  1. перш ніж працювати з замовником, пошукайте інформацію про нього. Або хоча би продивіться відгуки інших фрілансерів про співпрацю з цим роботодавцем,
  2. домовтесь із замовником про демонстраційні варіанти вашої роботи: демоверсію програми, макети низької якості чи частину тексту. І вже після перегляду, схвалення та оплати віддавайте готову роботу
  3. разом із замовником розподіліть роботу на частини й отримайте гроші за кожен виконаний етап. Так ви переконаєтесь в серйозності його намірів, а він – у вашому професіоналізмі. 
  4. працюйте через безпечну угоду – сервіс, через який замовник отримує гарантію збереження коштів у разі, якщо фрілансер не впорається із завданням або виявиться ненадійним. А фрілансер отримує оплату вчасно і в повному обсязі. Проте, на жаль, такий функціонал є не на кожній біржі, тому уточніть це питання перед співпрацею. 

Чотири українські біржі фрілансу для початківців

Freelance.ua

Це українська біржа, що фокусується на вітчизняних фрілансерах. 

Адепти віддаленої роботи люблять цей сайт за мінімалістичний інтерфейс та можливість відокремити одноразові завдання від постійної співпраці (а подекуди навіть пропозицій щодо офісної роботи).

Тут можна сортувати проєкти та виконавців за спеціалізаціями, а також дізнатись середню вартість роботи. Це дозволить новачкам легко зорієнтуватись на місці. 

Зазвичай комісія за виведення грошей на Freelance.ua складає 3%. 

Але можна і провести їх на картку за системою “безпечної угоди”, під час якої кошти виконавця ніби резервуються до остаточного виконання завдання фрілансером та обміну відгуками. Гроші виводяться за два робочих дні, а комісія складає від 15 грн до 10% від бюджету проєкту.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

В обох випадках комісію оплачує замовник. 

Зі звичайного акаунту фрілансер може відгукнутись на один проєкт за добу. Але на біржі є можливість купити Pro-акаунт за 125 грн/місяць. Він дозволяє розсилати необмежену кількість пропозицій до проєктів, покращує ранжування професіонала і підвищує рейтинг фрілансера на біржі.

Freelancehunt.com 

Ця платформа ідеально підійде початківцям: від реєстрації на біржі до можливості позмагатись за замовлення спливе не більше пів години.

Тут розміщено чимало проєктів з найрізноманітніших категорій: від SMM та SEO-просування до верстки сайтів. 

Біржа існує вже більше 10 років, і має 280 тисяч активних виконавців.

За функціоналом кабінет фрілансера тут не дуже відрізняється від Freelance.ua – окрім того, що тут ви можете отримати статус PRO за 100 гривень.

Тут цей статус також дозволить швидше набрати рейтинг і піднятися вгору в списку фрілансерів. 

Перевагою freelancehunt.com є можливість зворотного зв’язку замовника з фрілансерами й відкритого обговорення проєкту на етапі пошуку виконавця. Фрілансери уточнюють деталі замовлення і мають можливості відкинути проєкти з  неадекватними умовами. 

Kabanchik.ua

На онлайн-сервісі замовлення послуг Kabanchik можна знайти не тільки традиційний фріланс, а й замовлення з клінінгу, ремонту, будівництву тощо. 

У 2019 українці замовили на ньому послуг аж на 155 млн грн.

Якщо ви хочете фрілансити з допомогою цього сервісу, будьте готові видати сайту купу інформації про себе – аж до сканів документів, що підтверджують вашу особу.

Аби фрілансеру вивести гроші з балансу,  доведеться прив’язати карту до профілю і зробити запит на виведення коштів. Після цього гроші надійдуть на карту.

Kabanchik перевіряє всіх виконавців перед тим, як вони приступають до завдань – тому реєстрація триватиме довше, ніж у конкурентів. Але перевірені виконавці – причина того, що біржа активно розвивається й має великий потік замовлень.

Біржа має наступну модель монетизації: комісія з кожного завдання становить 10 %. Замовник вказує бюджет, який він готовий заплатити за виконання цього завдання. З нього віднімається комісія і залишок формує гонорар для виконавця.

На карантині, повідомляють у “Кабанчику”, з початку березня кількість охочих працювати на фрілансі через цю біржу зросла на 25%. Причому, додалось фахівців у таких сферах, як копірайтинг, рерайт, дизайн тощо.

Free-lance.ua

Біржа віддаленої роботи Free-lance.ua (Фріланс Україна) – доволі молода, а тому тут не знайдете такого потоку завдань, як приміром, на Kabanchik. Але й конкуренція між фрілансерами тут менша, а отже поборотись за перші проєкти для власного портфоліо буде простіше.  

Цікаво, що тут набагато більше можливостей, ніж на інших біржах фрілансу. 

“Для зручності всіх сторін учасників біржі Фріланс-Україна, ми не вводили ніяких обмежень у функціях сайту”, – пишуть засновники на сайті біржі.

Що це означає на практиці: фрілансер може змагатись з конкурентами за необмежену кількість проєктів, ніякого ліміту на кшталт “одна доба – одне замовлення” ви тут не знайдете. 

І навіть преміум-функція публікації акаунту фрілансера на головній сторінці біржі, яка в конкурентів платна, тут також безкоштовна. 

У такий розділ із назвою “Вільні Фрілансери” можна потрапити, всього лиш встановивши статус “вільний” у своєму акаунті.

Сайти з пошуку роботи

Якщо хочете стати фрілансером з нуля, не нехтуйте стандартними сайтами з пошуку роботи – тут також часто можна знайти цікаві пропозиції для “удальонки” та часткової зайнятості. Так, зверніть увагу, що з березня Work.ua відкрив окремий розділ віддаленої роботи на сайті. А на rabota.ua та hh.ua | grc віддалену роботу та проєкти з частковою зайнятістю можна знайти, застосувавши фільтри.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі