Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де на Великдень подивитись богослужіння онлайн? Перелік трансляції літургій ПЦУ, УГКЦ та РКЦ

Опубліковано

Оскільки через коронавірус будь-які великі скупчення людей опинились поза законом, церкви автоматично потрапили в список потенційно небезпечних місць, де можна заразитись коронавірусом.

Карантин не зможе завадити вашому релігійному життю  Ми в ШоТам підібрали для вас посилання на постійні онлайн-трансляції богослужінь різних конфесій. Тут же можна буде на Великдень подивитись богослужіння онлайн.

Клікайте на посилання і беріть участь у спільній молитві, не виходячи з дому.

Православна церква України

“На час запровадження державою, органами влади та місцевого самоврядування особливих посилених обмежень свободи пересування та свободи зібрань…надається тимчасовий дозвіл проводити  богослужіння у храмах самим лише священнослужителям та церковнослужителям і співакам, без особистої присутності мирян”, – пишуть на офіційному сайті ПЦУ. І наголошують: прийняті обмеження щодо порядку звершення богослужінь та інші зміни і обмеження в церковному житті є проявом сили віри, а не її слабкості.

Це значить, що ви сміливо можете опустити усі питання “а як же паски та ковбаса, хіба не святити їх на Пасху?” та долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості медіа трансляції.

Ось перелік онлайн-служінь для православних мирян:

  1. На офіційному YouTube-каналі єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ). Тут проводяться прямі трансляції з різних храмів. Якщо підпишетесь, то вчасно отримуватимете сповіщення про початок трансляції.
  2. Спасо-Преображенський собор. Тут на каналі Youtube під час карантину транслюються всі служби.
  3. Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир у Києві проводить трансляції своїх богослужінь на офіційній сторінці у Facebook
  4. Свято-Михайлівський собор ПЦУ у Житомирі та Храм св. Івана Золотоустого ПЦУ у Львові. Служби дивіться на сторінці протоієрея Назарія Лозинського (початок завжди о 10:00).

Українська греко-католицька церква

Предстоятель УГКЦ Блаженнійший Святослав солідарний зі своїм колегою з православної конфесії і нагадує про необхідність бути терплячим в часи епідемії. Бо “хоч суворі правила карантину, але сучасні фізичні кайдани не мають сили перед духовною свободою віри і духу, перед життям вічним, даним нам у Христі Ісусі”.

Ось перелік посилань на регулярні богослужіння для тих, хто належить до греко-католицької конфесії:

  1. Патріарший Собор Воскресіння Христового  у Києві
  2. Архикатедральний Собор Святого Юра у Львові: https://bit.ly/3aUIAO7 або https://sobor-svyura.lviv.ua/, для iOS та Android: https://bit.ly/2QhDwLR
  3. Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Львові
  4. Храми отців-редемптористів у Львові, Новояворівську та Тернополі
  5. Храм Вознесіння Господнього УГКЦ, Левандівка
  6. Храм Пресвятої Євхаристії у МДЦ Зарваниця
  7. Парафія храму Різдва Івана Хрестителя, Винники
  8. Церква Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці
  9. Церква Воскресіння, Львів
  10. Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла.

Українська римо-католицька церква

Основне джерело, де можна подивитись католицьке богослужіння наживо – це YouTube-канал Живе телебачення . Тут буває по кілька трансляцій одночасно. Періодично також бувають ретрансляції з Ватикану – молитов та католицьких релігійних церемоній за участю Папи Франциска.

Ось перелік львівських католицьких костелів, які ведуть медіатрансляції зі служби: 

  1. Римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ
  2. Львівська катедра
  3. Римо-католицька парафія св. Антонія
  4. Римо-католицька парафія Матері Божої Неустанної Помочі
  5. Санктуарій Матері Божої Винниківської 
  6. Римсько-католицька парафія Архистратига Михаїла (Сихів, вул. Освицька)
  7. Римсько-католицька парафія парафія св. Йоана Павла ІІ,Львів-Сокільники
  8. Свята Меса у латинському обряді – на сайті EWTN

Суспільство

У Львові відкриють книгарню «Плекай»

Опубліковано

У Львові відкриють нову незалежну книгарню під назвою «Плекай». Відвідувачі можуть приносити власні книжки та вказати їхню вартість. Після цього у книгарні аналізують пропозицію, узгоджують ціни та у випадку продажу книжок перераховують гроші.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця книгарні Катерина Іванова.

Від оплати можна відмовитися, тоді гроші віддадуть на благодійність.

Читайте також: Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Площа майбутньої книгарні становитиме близько 80 м².

Нагадаємо, в Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів.

Фото: Катерина Іванова

Читати далі

Суспільство

Львів отримав 10 нових трамваїв за кошти Європи: як вони виглядають

Опубліковано

Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку. Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси.

Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

Читайте також: Що носить Харків? Це харківські бренди одягу, які продовжуть працювати в місті

“10 нових п’ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з’єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі