Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де на Великдень подивитись богослужіння онлайн? Перелік трансляції літургій ПЦУ, УГКЦ та РКЦ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Оскільки через коронавірус будь-які великі скупчення людей опинились поза законом, церкви автоматично потрапили в список потенційно небезпечних місць, де можна заразитись коронавірусом.

Карантин не зможе завадити вашому релігійному життю  Ми в ШоТам підібрали для вас посилання на постійні онлайн-трансляції богослужінь різних конфесій. Тут же можна буде на Великдень подивитись богослужіння онлайн.

Клікайте на посилання і беріть участь у спільній молитві, не виходячи з дому.

Православна церква України

“На час запровадження державою, органами влади та місцевого самоврядування особливих посилених обмежень свободи пересування та свободи зібрань…надається тимчасовий дозвіл проводити  богослужіння у храмах самим лише священнослужителям та церковнослужителям і співакам, без особистої присутності мирян”, – пишуть на офіційному сайті ПЦУ. І наголошують: прийняті обмеження щодо порядку звершення богослужінь та інші зміни і обмеження в церковному житті є проявом сили віри, а не її слабкості.

Це значить, що ви сміливо можете опустити усі питання “а як же паски та ковбаса, хіба не святити їх на Пасху?” та долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості медіа трансляції.

Ось перелік онлайн-служінь для православних мирян:

  1. На офіційному YouTube-каналі єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ). Тут проводяться прямі трансляції з різних храмів. Якщо підпишетесь, то вчасно отримуватимете сповіщення про початок трансляції.
  2. Спасо-Преображенський собор. Тут на каналі Youtube під час карантину транслюються всі служби.
  3. Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир у Києві проводить трансляції своїх богослужінь на офіційній сторінці у Facebook
  4. Свято-Михайлівський собор ПЦУ у Житомирі та Храм св. Івана Золотоустого ПЦУ у Львові. Служби дивіться на сторінці протоієрея Назарія Лозинського (початок завжди о 10:00).

Українська греко-католицька церква

Предстоятель УГКЦ Блаженнійший Святослав солідарний зі своїм колегою з православної конфесії і нагадує про необхідність бути терплячим в часи епідемії. Бо “хоч суворі правила карантину, але сучасні фізичні кайдани не мають сили перед духовною свободою віри і духу, перед життям вічним, даним нам у Христі Ісусі”.

Ось перелік посилань на регулярні богослужіння для тих, хто належить до греко-католицької конфесії:

  1. Патріарший Собор Воскресіння Христового  у Києві
  2. Архикатедральний Собор Святого Юра у Львові: https://bit.ly/3aUIAO7 або https://sobor-svyura.lviv.ua/, для iOS та Android: https://bit.ly/2QhDwLR
  3. Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Львові
  4. Храми отців-редемптористів у Львові, Новояворівську та Тернополі
  5. Храм Вознесіння Господнього УГКЦ, Левандівка
  6. Храм Пресвятої Євхаристії у МДЦ Зарваниця
  7. Парафія храму Різдва Івана Хрестителя, Винники
  8. Церква Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці
  9. Церква Воскресіння, Львів
  10. Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла.

Українська римо-католицька церква

Основне джерело, де можна подивитись католицьке богослужіння наживо – це YouTube-канал Живе телебачення . Тут буває по кілька трансляцій одночасно. Періодично також бувають ретрансляції з Ватикану – молитов та католицьких релігійних церемоній за участю Папи Франциска.

Ось перелік львівських католицьких костелів, які ведуть медіатрансляції зі служби: 

  1. Римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ
  2. Львівська катедра
  3. Римо-католицька парафія св. Антонія
  4. Римо-католицька парафія Матері Божої Неустанної Помочі
  5. Санктуарій Матері Божої Винниківської 
  6. Римсько-католицька парафія Архистратига Михаїла (Сихів, вул. Освицька)
  7. Римсько-католицька парафія парафія св. Йоана Павла ІІ,Львів-Сокільники
  8. Свята Меса у латинському обряді – на сайті EWTN

Суспільство

Українські військові завершили навчання на ЗРК Patriot – Пентагон

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

65 українських військових, які проходили навчання на зенітних ракетних системах Patriot у США, повернулися до Європи.

Про це заявив прессекретар Пентагону Пет Райдер під час брифінгу.

Українські бійці проходили навчання на базі Форт-Сіллі у штаті Оклахома.

«Цього тижня 65 українських військовослужбовців ППО пройшли підготовку на системах Patriot у Форт-Сілл, Оклахома, і тепер повернулися до Європи», – сказав Пет Райдер.

Він додав, що після навчань ці військові пройдуть додаткові навчання у Європі на системах Patriot, які надали Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди.

Читайте такожВулиці Ратушного, Чикаленка та Махова. Не знаєте, хто це? Час познайомитися із проєктом «Стріткод»

Загалом понад 7000 українських військовослужбовців пройшли підготовку у США з початку повномасштабного російського вторгнення.

Райдер також повідомив, що наприкінці цього місяця в Німеччині пройдуть загальновійськову підготовку понад 4 тисячі українських військових, зокрема дві бригади — одна оснащена бойовими машинами Bradley, а друга — машинами Stryker.

«Зараз триває додаткова загальновійськова підготовка на полігонах «Графенвер» і «Гогенфельс» у Німеччині за участю двох мотопіхотних батальйонів чисельністю 1200 військовослужбовців Збройних сил України», – сказав Райдер.

Про Patriot

Комплекси Patriot уперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та перебуває на озброєнні понад 10 країн, зокрема США, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії. Його роль – захищати від повітряних та ракетних загроз у складі інтегрованої системи ППО. Залежно від модифікації цей комплекс ППО здатний прикривати радіус 100 км, а балістичні ракети – збивати в зоні 15-20 км. Максимальна висота – 20+ км, швидкість – 5000 км/год.

Нагадаємо, польський міністр оборони Маріуш Блащак в інтерв’ю виданню LA RAZÓN повідомив. що Україна отримала перші системи протиповітряної оборони Patriot. Згодом цю заяву спростували.

Також з’явилися фото навчань українських зенітників на ЗРК Patriot у Німеччині.

Фото: CNN.

Читати далі

Суспільство

На Рівненщині майстер виготовляє прилади нічного бачення для автомобілів ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

 На Рівненщині радіомеханік Віктор Стасюк виготовляє прилади нічного бачення для автомобілів ЗСУ.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської обласної військової адміністрації.

Перші 10 виробів вже передали на фронт. Їх випробували наші військові.

Майстер допомагає українським захисникам із 2014 року. Після повномасштабного вторгнення включився у процес допомоги ще активніше. Чоловік виготовляв павербанки з використаних електронних сигарет, з акумуляторів від ноутбуків, майстрував буржуйки, робив ліхтарі.

А коли дізнався, що захисники потребують прилади нічного бачення, взявся за них.

Дивіться відеоДружина військового шиє спорядження для захисників

Використовує для цього автомобільні монітори, аналогові камери, акумуляторні батареї та інші комплектуючі. І його вироби пройшли випробування.

«Хлопці на передовій їздять на завдання і в темну пору доби. Це доволі складно. Адже увімкнути фари, щоб освітити дорогу, не можуть, – небезпечно, бо їх помітять здалеку. Тому потрібен інший спосіб. А ось прилад нічного бачення дозволяє їхати в темряві. Звичайно, не на великій швидкості, але дорогу при цьому видно», -— пояснює Віктор Стасюк.

Читайте такожНе «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині

Військовим розробка сподобалася. Ті, хто спробував прилад в роботі, просять ще. Тож майстер працює над новою партією.

Нагадаємо, на Прикарпатті коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон».

Окрім того, волонтери виготовляють меблі з ящиків від снарядів.

Фото: facebook.com/AFUkraine.

Читати далі

Суспільство

На Буковині оновлюють дорогу до пункту пропуску з Румунією (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Дорожники оновлюють у Чернівецькій області трасу до пункту пропуску з Румунією «Шепіт – Ізвоареле Сучевей».

Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.

За інформацією, дорожня техніка працює на 2-кілометровій ділянці автошляху Т-26-01 «Чернівці – Вашківці – Путила – КПП “Руська”» з під’їздом до КПП «Шепіт» у високогір’ї буковинських Карпат.

Реконструкція під’їзної дороги створить можливість відновлення роботи КПП «Шепіт» після його модернізації.

Зазначається, що реконструкція дороги у високогір’ї – складний багатоетапний процес. Дорога буде розширена, відповідатиме сучасним параметрам навантаженням. Буде облаштована належна інфраструктура, щоб проїзд транспорту і рух пішоходів був комфортний та безпечний. Запорукою цього є ремонт 2 мостів, де зараз працює спецтехніка.

Читайте такожВідновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD

На об’єкті вже фінішувало перевлаштування освітлення дороги, двох водопропускних труб і двох приймальних колодязів.

Реконструкція здійснюється за міжнародним проєктом «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле Сучевей)» у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.

Нагадаємо, на Буковині облаштовують 120-метровий тимчасовий міст, переданий з Норвегії.

Фото: facebook.com/agency.for.restoration.

Читати далі