

Суспільство
Де на Великдень подивитись богослужіння онлайн? Перелік трансляції літургій ПЦУ, УГКЦ та РКЦ
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Оскільки через коронавірус будь-які великі скупчення людей опинились поза законом, церкви автоматично потрапили в список потенційно небезпечних місць, де можна заразитись коронавірусом.
Карантин не зможе завадити вашому релігійному життю Ми в ШоТам підібрали для вас посилання на постійні онлайн-трансляції богослужінь різних конфесій. Тут же можна буде на Великдень подивитись богослужіння онлайн.
Клікайте на посилання і беріть участь у спільній молитві, не виходячи з дому.
Православна церква України
“На час запровадження державою, органами влади та місцевого самоврядування особливих посилених обмежень свободи пересування та свободи зібрань…надається тимчасовий дозвіл проводити богослужіння у храмах самим лише священнослужителям та церковнослужителям і співакам, без особистої присутності мирян”, – пишуть на офіційному сайті ПЦУ. І наголошують: прийняті обмеження щодо порядку звершення богослужінь та інші зміни і обмеження в церковному житті є проявом сили віри, а не її слабкості.
Це значить, що ви сміливо можете опустити усі питання “а як же паски та ковбаса, хіба не святити їх на Пасху?” та долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості медіа трансляції.
Ось перелік онлайн-служінь для православних мирян:
- На офіційному YouTube-каналі єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ). Тут проводяться прямі трансляції з різних храмів. Якщо підпишетесь, то вчасно отримуватимете сповіщення про початок трансляції.
- Спасо-Преображенський собор. Тут на каналі Youtube під час карантину транслюються всі служби.
- Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир у Києві проводить трансляції своїх богослужінь на офіційній сторінці у Facebook.
- Свято-Михайлівський собор ПЦУ у Житомирі та Храм св. Івана Золотоустого ПЦУ у Львові. Служби дивіться на сторінці протоієрея Назарія Лозинського (початок завжди о 10:00).
Українська греко-католицька церква
Предстоятель УГКЦ Блаженнійший Святослав солідарний зі своїм колегою з православної конфесії і нагадує про необхідність бути терплячим в часи епідемії. Бо “хоч суворі правила карантину, але сучасні фізичні кайдани не мають сили перед духовною свободою віри і духу, перед життям вічним, даним нам у Христі Ісусі”.
Ось перелік посилань на регулярні богослужіння для тих, хто належить до греко-католицької конфесії:
- Патріарший Собор Воскресіння Христового у Києві
- Архикатедральний Собор Святого Юра у Львові: https://bit.ly/3aUIAO7 або https://sobor-svyura.lviv.ua/, для iOS та Android: https://bit.ly/2QhDwLR
- Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Львові
- Храми отців-редемптористів у Львові, Новояворівську та Тернополі
- Храм Вознесіння Господнього УГКЦ, Левандівка
- Храм Пресвятої Євхаристії у МДЦ Зарваниця
- Парафія храму Різдва Івана Хрестителя, Винники
- Церква Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці
- Церква Воскресіння, Львів
- Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла.
Українська римо-католицька церква
Основне джерело, де можна подивитись католицьке богослужіння наживо – це YouTube-канал Живе телебачення . Тут буває по кілька трансляцій одночасно. Періодично також бувають ретрансляції з Ватикану – молитов та католицьких релігійних церемоній за участю Папи Франциска.
Ось перелік львівських католицьких костелів, які ведуть медіатрансляції зі служби:
- Римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ
- Львівська катедра
- Римо-католицька парафія св. Антонія
- Римо-католицька парафія Матері Божої Неустанної Помочі
- Санктуарій Матері Божої Винниківської
- Римсько-католицька парафія Архистратига Михаїла (Сихів, вул. Освицька)
- Римсько-католицька парафія парафія св. Йоана Павла ІІ,Львів-Сокільники
- Свята Меса у латинському обряді – на сайті EWTN

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
65 українських військових, які проходили навчання на зенітних ракетних системах Patriot у США, повернулися до Європи.
Про це заявив прессекретар Пентагону Пет Райдер під час брифінгу.
Українські бійці проходили навчання на базі Форт-Сіллі у штаті Оклахома.
«Цього тижня 65 українських військовослужбовців ППО пройшли підготовку на системах Patriot у Форт-Сілл, Оклахома, і тепер повернулися до Європи», – сказав Пет Райдер.
Він додав, що після навчань ці військові пройдуть додаткові навчання у Європі на системах Patriot, які надали Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди.
Читайте також: Вулиці Ратушного, Чикаленка та Махова. Не знаєте, хто це? Час познайомитися із проєктом «Стріткод»
Загалом понад 7000 українських військовослужбовців пройшли підготовку у США з початку повномасштабного російського вторгнення.
Райдер також повідомив, що наприкінці цього місяця в Німеччині пройдуть загальновійськову підготовку понад 4 тисячі українських військових, зокрема дві бригади — одна оснащена бойовими машинами Bradley, а друга — машинами Stryker.
«Зараз триває додаткова загальновійськова підготовка на полігонах «Графенвер» і «Гогенфельс» у Німеччині за участю двох мотопіхотних батальйонів чисельністю 1200 військовослужбовців Збройних сил України», – сказав Райдер.
Про Patriot
Комплекси Patriot уперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та перебуває на озброєнні понад 10 країн, зокрема США, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії. Його роль – захищати від повітряних та ракетних загроз у складі інтегрованої системи ППО. Залежно від модифікації цей комплекс ППО здатний прикривати радіус 100 км, а балістичні ракети – збивати в зоні 15-20 км. Максимальна висота – 20+ км, швидкість – 5000 км/год.
Нагадаємо, польський міністр оборони Маріуш Блащак в інтерв’ю виданню LA RAZÓN повідомив. що Україна отримала перші системи протиповітряної оборони Patriot. Згодом цю заяву спростували.
Також з’явилися фото навчань українських зенітників на ЗРК Patriot у Німеччині.
Фото: CNN.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Рівненщині радіомеханік Віктор Стасюк виготовляє прилади нічного бачення для автомобілів ЗСУ.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської обласної військової адміністрації.
Перші 10 виробів вже передали на фронт. Їх випробували наші військові.
Майстер допомагає українським захисникам із 2014 року. Після повномасштабного вторгнення включився у процес допомоги ще активніше. Чоловік виготовляв павербанки з використаних електронних сигарет, з акумуляторів від ноутбуків, майстрував буржуйки, робив ліхтарі.
А коли дізнався, що захисники потребують прилади нічного бачення, взявся за них.
Дивіться відео: Дружина військового шиє спорядження для захисників
Використовує для цього автомобільні монітори, аналогові камери, акумуляторні батареї та інші комплектуючі. І його вироби пройшли випробування.
«Хлопці на передовій їздять на завдання і в темну пору доби. Це доволі складно. Адже увімкнути фари, щоб освітити дорогу, не можуть, – небезпечно, бо їх помітять здалеку. Тому потрібен інший спосіб. А ось прилад нічного бачення дозволяє їхати в темряві. Звичайно, не на великій швидкості, але дорогу при цьому видно», -— пояснює Віктор Стасюк.
Читайте також: Не «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині
Військовим розробка сподобалася. Ті, хто спробував прилад в роботі, просять ще. Тож майстер працює над новою партією.
Нагадаємо, на Прикарпатті коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон».
Окрім того, волонтери виготовляють меблі з ящиків від снарядів.
Фото: facebook.com/AFUkraine.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дорожники оновлюють у Чернівецькій області трасу до пункту пропуску з Румунією «Шепіт – Ізвоареле Сучевей».
Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.
За інформацією, дорожня техніка працює на 2-кілометровій ділянці автошляху Т-26-01 «Чернівці – Вашківці – Путила – КПП “Руська”» з під’їздом до КПП «Шепіт» у високогір’ї буковинських Карпат.
Реконструкція під’їзної дороги створить можливість відновлення роботи КПП «Шепіт» після його модернізації.
Зазначається, що реконструкція дороги у високогір’ї – складний багатоетапний процес. Дорога буде розширена, відповідатиме сучасним параметрам навантаженням. Буде облаштована належна інфраструктура, щоб проїзд транспорту і рух пішоходів був комфортний та безпечний. Запорукою цього є ремонт 2 мостів, де зараз працює спецтехніка.
Читайте також: Відновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD
На об’єкті вже фінішувало перевлаштування освітлення дороги, двох водопропускних труб і двох приймальних колодязів.

Реконструкція здійснюється за міжнародним проєктом «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле Сучевей)» у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.
Нагадаємо, на Буковині облаштовують 120-метровий тимчасовий міст, переданий з Норвегії.
Фото: facebook.com/agency.for.restoration.