Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чому ви багато втратите, якщо не відвідаєте Стрий

Опубліковано

20.07.2019

Цими вихідними саме час поїхати до Стрия, в якому вперше підняли національний синьо-жовтий прапор 1990 року. І не тільки! Одразу прямуйте до Будинку міської ради.

Перший національний прапор незалежної України підняли саме тут. Тоді бігом до костелу Різдва Пресвятої Богородиці. З 1396 року він ніколи не зачиняв своїх дверей.

Привітайтеся з Лесею Українкою, Тарасом Шевченком та Іваном Франком. Місцеві кличуть їх “Трьома святими”.

Читайте також: Неймовірне місто в Україні, яке варто відвідати на вихідні

Архітектурна перлина міста – вулиця Тараса Шевченка. Тут є найкрасивіша у країні поліклініка. А у кожному дворі – витвір мистецтва і все це лише за годину електричкою зі Львова!

Суспільство

У Києві встановили нову міні-скульптуру «Шукай» (ФОТО)

Опубліковано

У Києві встановили чергову бронзову міні-скульптуру у рамках проекту «Шукай».

Про це пише Big Kyiv.

Зазначається, що нова скульптура присвячена першій службі київської негайної допомоги, яка відкрилась у місті в 1881 році.

Також відомо, що скульптурка була презентована раніше, але через тривалий пошук локації її тільки зараз встановили.

“Наша скульптурка швидкої допомоги знайшла свій дім. Прикмета: потри на вдячність лікарям, що ризикнуть своїм життям”, – йдеться в повідомленні.

Скульптором виступив Юрій Белявський. Фігурка, на якій є напис “Дякуємо лікарям”, розташована за адресою вул. Липинського, 4 (біля готелю та хостелу Globe Runner).

Довідка

“Негайна допомога” – скульптура присвячена першій службі київської негайної допомоги, яка відкрилась у місті в 1881 році. Спочатку екіпажі були кінними. Змінивши декілька адрес, служба нарешті розташувалась у власній будівлі на вулиці Рейтарській, 22. Символ «швидкої» змінювався декілька разів протягом її існування, поки нарешті не прийняв знайомий нам вигляд «сніжинки», шість кінців якої символізують виявлення, оповіщення, відповідну реакцію, допомогу на місці, допомогу під час транспортування та передачу в спеціалізований центр допомоги.

Загалом в рамках проекту “Шукай” у Києві вже можна знайти 26 міні-скульптур.

Нагадаємо, у Києві з’явилася міні-скульптура Булгакова.

Окрім того, одесит створює дивовижні скульптури з сухих пеньків.

Як ми писали раніше, на Дніпропетровщині відкрили красиву скульптуру закоханих.

Усі фото: bigkyiv.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Опубліковано

Туристичні місця на Сумщині можуть здивувати навіть вибагливого туриста. Сумська область може позмагатись за місце у топі туристичних місць із закордонними курортами. Тут є мальовничі луги, ліси, ріки, джерела лікувальної води, а також унікальні історико-культурні пам’ятки різних епох. Тому пропонуємо вам познайомитись з Сумською областю ближче.

Шпилівка – Сумська Швейцарія

Всього за 16 кілометрів від Сум знаходиться унікальна місцина – село Шпилівка. В народі його називають “сумською Швейцарією”, бо воно оточене сімома пагорбами. Основна частина села розташована у яру за 1,5 кілометри від річки Псел.

Тут збереглися унікальні палеонтологічні об’єкти яким вже понад 30 мільйонів років та археологічний комплекс VIII — XIV ст. у складі городища, двох селищ та курганного могильника. А ще тут є Лиса гора на якій, за словами місцевих, ніколи не росли дерева. Це є ласе місце для фотографів та любителів активного відпочинку, які використовують схили для польотів на парапланах та лижних спусків взимку.

Як дістатись: від Сум до Шпилівки можна доїхати навіть велосипедом. А ще сюди їздять автобуси.

Шелехівське озеро

Саме на Сумщині знаходиться найдавніше озеро України. Шелехівське озеро виникло на дні глибокої, вкритої лісовою рослинністю балки на правому березі річки Псел ще за часів льодовикового періоду. З висоти пташиного польоту озеро нагадує розігнуту підкову із “зеленою цяткою” острівця посередині. Площа озера невелика – усього 7 гектарів. Вода в ньому чиста, прозора та дуже холодна. А ще місцеві кажуть, що вода озера має цілющі властивості.

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Окрім того, тут можна помилуватись і неймовірно гарною природою навколо. Адже поруч з озером розташувався заказник місцевого значення “Шелехівський”. На берегах ростуть берези, верби, вільхи, вздовж яких можна знайти ожину, малину. Біля озера немає великої кількості туристів, тому сюди варто їхати, щоб побути з природою наодинці.

Як дістатись: доїхати до Шелехівського озера можна автодорогою Н07, яка веде з Києва до Сум. Їхати потрібно до села Межиріч.

Крейдяні пагорби  у Могриці

Вас ще не здивувала Сумщина? А як щодо скель, які навіть взимку забарвлені у білосніжний колір? На околиці села Могриця знаходиться крейдяні гори, з яких відкривається неймовірний пейзаж.

Тут унікальний ландшафт: поєднання звивистої річки, безкраїх полів, пагорбів і крейдяних кар’єрів. Пагорби – це сліди танення льодовика, а крейда в кар’єрах – залишки скелетів древніх морських тварин. Крейдяні пагорби Могриці також дуже популярні серед митців – тут проводять етнофестивалі, фотопленери й різноманітні мистецькі проєкти.

Як дістатись: сюди ходить автобус з Сум. До крейдяного кар’єру від села потрібно пройти близько 1,3 км на схід.

Заповідник “Михайлівська щілина”

Максим Рильський писав про це місце так: “прекрасний степ, справжня поезія”. І справді, Михайлівська щілина є унікальною частинкою Сумщини, адже протягом тисячоліть її не торкався плуг. Майже всі лучні в нашій країні степи розорані, але цю земельну ділянку від людського впливу вдалося повністю зберегти.

Читайте також: Де провести вихідні? Сім незвичайних місць Рівненщини, про які ви не чули

Пласт родючого ґрунту – три метри завглибшки. Завдяки рослинам, що тут ростуть і цвітуть у різний час, степ протягом літа до 12 разів змінює своє забарвлення у різноманітні кольори. За периметром заповідник обсаджено лісом.Флора нараховує близько 525 видів і починаючи з ранньої весни і до пізньої осені лучний степ стає неповторно красивим. І саме тут можна побачити, яка ж вона, справжня українська земля.

Як дістатись: їхати краще власним транспортом з Сум. 

Скіфські кургани

Чи знаєте ви, що на Сумщині багато скіфських курганів? Один з них, найбільший курган Посульської групи скіфських некрополів знаходиться неподалік Пустовійтівки та має назву “Старша могила”. Ці кургани періоду IV-VI століть до нашої ери.

Скіфи, які відомі ще з давніх часів, проживали на території між річками Дунаєм і Доном, в Північному Причорномор’ї. Для поховання вони зводили кургани, яких збереглось багато на території України. Під час наукових досліджень в 1888-1889 рр., під насипом була відкрита велика гробниця у вигляді дерев’яного зрубу, з похованням скіфського вождя, з великою кількістю озброєння й кінського убору. На сьогодні курган, як пам’ятка культурної спадщини, входить до складу Державного історико-культурного заповідника “Посулля”

Як дістатись: поблизу села є шосе Н07, яке тягнеться до міста Ромни. Доїхати до поселення можна рейсовим автобусом, котрий їде з районного міста у бік Недригайлова.

“Круглий двір” в Тростянці

“Круглий двір” – одне з семи чудес Сумщини. Раніше тут був кінний двір садиби Надаржинських-Голіциних, який розташовано в Тростянці Сумської області. У другій половині XIX століття господарем садиби став князь Голіцин, який зробив із фортеці літній театр або цирк. Відкритий майданчик був пристосований і використовувався за типом давньоримських амфітеатрів, де глядачі сиділи на трьохярусних ложах, а воїни або артисти виступали на великій арені посередині.

“Круглий двір” являє собою невелику фортецю з маленькими високими стінами і чотирма круглими вежами по периметру. Сьогодні споруду відреставрували і проводять різні культурні акції. А також поруч є дендрарій, озера та дерев’яні скульптури.

Як дістатись: у Тростянець краще їхати з Сум по трасі Н12/Р45. Також сюди можна доїхати поїздом з Сум і Києва.

Мовчанський монастир

Цей містичний монастир розташований на крутому березі річки Сейм, у місті Путивль. Ще у XVI ст. на цій території проживали люди, проте монахи перетворили монастир у муровану фортецю, пристосовану до оборони.

На початку ХVII століття монастир був резиденцією російського самозванця Лжедмитрія I, який видавав себе за сина Івана Грозного – царевича Димитрія. Підтриманий жителями Путивля в 1605 році він забрав військо кількістю 40 тисяч осіб і вирушив завоювати Москву. Йому таки вдалося зайняти царський престол.

Унікальною частиною монастиря є Мовчанська чудотворна ікона Божої Матері. За легендою в 1405 році засяяв невимовним світлом образ Божої Матері на дереві поблизу Мовчанського болота. У радянські часи монастир був зруйнований, а його реконструкція триває й досі.

Як дістатись: краще їхати власним автомобілем до міста Путивль.

Читати далі

Суспільство

Презентували нову форму збірної України з футболу (ФОТО)

Опубліковано

Українська асоціація футболу показала нову футбольну форму збірної України.

Про це повідомили у пресслужбі асоціації.

Основним кольором домашнього комплекту збірної залишився жовтий, з виділеними синіми деталями. Також на передній частині є візерунок, навіяний традиціями української вишивки. Основним кольором виїзного комплекту буде синій із жовтими деталями.

Особливості дизайну

Для домашнього комплекту в якості основного використовується жовтий колір, деталі виділено синім. Цей дизайн включає останні інновації: новий дизайн із сублімаційним друком у передній частині футболки, що має темний відтінок, навіяний традиціями української вишивки. Основним кольором виїзного комплекту форми, навпаки, буде синій із жовтими деталями.

Читайте також: Українському футболісту присвятили пиво у Канаді

Міцні шви, сітчаста тканина з боків із використанням інноваційної технології DRY MX для контролю вологості тіла — ці деталі лише підкреслюють особливе ставлення виробника до якості нового екіпірування, в якому гратиме збірна України.

Технічні особливості

Ігрові футболки виготовлені з поліестеру, мають гарну якість та еластичність. Окрім цього, вони мають відмінну зносостійкість.

Тканина, з якої виготовлено форму, має технологію захисту від поту DRY MX й забезпечує гравцям відчуття сухості та комфорту, а також запобігає переохолодженню після тренувань.

Читайте також: У Маріуполі з’явиться унікальний мультифункціональний спортивний центр

Нагадаємо, дві українки потрапили до ТОП-10 кращих футболісток світу.

Як ми повідомляли раніше, українець став найкращим футбольним тренером сезону в Угорщині.

Усі фото: uaf.ua.

Читати далі

Суспільство

МОЗ України зможе фінансувати трансплантацію кісткового мозку

Опубліковано

Кабінет Міністрів України дозволив фінансування всіх витрат на проведення алогенної трансплантації кісткового мозку, враховуючи витрати на отримання донорського матеріалу.

Про це пише ЕспресоTV.

За словами міністра охорони здоров’я, це дозволить фінансування всіх витрат на проведення алогенної трансплантації кісткового мозку, враховуючи витрати на отримання донорського матеріалу.

Читайте такожТелемедицина – це не Кашпіровський. Як українці консультуються з лікарями через додаток

“Зміни в постанову передбачають можливість вперше в історії України профінансувати усі складові витрат на проведення алогенної трансплантації кісткового мозку, враховуючи отримання донорського матеріалу з Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку”, – сказав міністр.

Міністр також уточнив, що ухвалене рішення розширити перелік потенційних учасників пілотного проєкта з трансплантації на 12 медичних закладів.

Нагадаємо, у Львові вперше провели операцію з пересадки серця.

Як ми повідомляли раніше, у Києві запрацював безкоштовний діагностичний центр.

Головне фото: 24tv.ua.

Читати далі

Суспільство

Кримськотатарський орнамент внесли до попереднього списку ЮНЕСКО

Опубліковано

Кримськотатарський орнамент як елемент нематеріальної культурної спадщини України внесений до попереднього списку ЮНЕСКО для можливого включення його до репрезентативного переліку нематеріальної культурної спадщини людства.

Про це пише Укрінформ з посиланням на повідомлення громадської організації «Алєм» у Facebook.

«Важливі і обнадійливі новини для всіх, хто вивчає, практикує чи просто цікавиться традиційним кримськотатарським орнаментом Орьнек. Нарешті елемент культурної спадщини Орьнек – кримськотатарський орнамент і знання про нього було номіновано від України для можливого включення до репрезентативного переліку нематеріальної культурної спадщини людства», – йдеться у повідомленні.

Фото: islam.in.ua

Як повідомляє громадська організація, інформація про це вже опублікована на сайті ЮНЕСКО. Засідання з цього приводу має відбутись у 2021 році.

Кримськотатарські активісти нагадали, що розробка номінаційного досьє «Орьнек – кримськотатарський орнамент» було довгостроковою ініціативою їхньої громадської організації.

Читайте також: 44 архітектурні пам’ятки Ужгорода номінують до списків ЮНЕСКО

У процесі подачі елемента культурної спадщини кримських татар брали участь безпосередні носії цього елемента і майстри прикладного мистецтва, такі як Мамут Чурлу, а також Міністерство культури та інформаційної політики України.

Читайте також: Станцію “Дуга” у Чорнобилі перетворили на найбільшу в Україні лазерну інсталяцію (ВІДЕО)

Нагадаємо, Прип’ять хочуть додати у список спадщини ЮНЕСКО.

Як ми повідомляли раніше, Косівську кераміку внесли до списку ЮНЕСКО.

Головне фото: Facebook-сторінка громадської організації «Алєм»

Читати далі

Суспільство

Прикордонники показали, як виглядає державний кордон України

Опубліковано

Українські прикордонники показали Державний кордон України, а також розповіли про інженерно-технічне облаштування.

Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ.

Там припустили, що Державний кордон України очима пересічного громадянина – це здебільшого паркан із колючого дроту, смуга переораної землі і жовто-блакитні стовпи.

Насправді ж система інженерно-технічного облаштування державного рубежу – доволі складний механізм, який потребує від прикордонного відомства постійно докладати чималих зусиль до утримання системи в належному стані і разом з тим проводити заходи з нарощення та удосконалення інженерної інфраструктури.

Зазначається, що аби усе працювало як належить, органи охорони державного кордону створюють комплексні механізовані інженерні групи для виконання заходів у відповідності до відомчого Плану інженерного облаштування державного кордону України.

Читайте також: Як почати медитувати, якщо ніколи цього не робив? Поради від засновника banda Павла Вржеща

Зокрема з початку 2020-го такі інженерні групи відремонтували:

  • 790 основних прикордонних стовпів;
  • 854 проміжних прикордонних знаки;
  • 211 центрових стовпчиків;
  • 2 852 інформаційно-попереджувальні таблички «Увага! Державний кордон України. Прохід заборонено».

Окрім того перелік виконаних ремонтних робіт доповнили:

  • 26 злітно-посадкових майданчиків для вертольотів,
  • 9 причалів для малих плавзасобів,
  • 27 водоперепусток,
  • 25 металевих спостережних веж,
  • 9 прихованих постів спостереження.

Читайте також: Причина №27, чому варто підтримати #ШоТам: робимо наших героїв відомими

Також механізатори обробили понад 2400 км контрольно-слідових смуг, розробили 25,7 км нових, розчистили 392 км прикордонних просік, облаштували додатково майже 15 км протитранспортного рову та 15 км невибухових інженерних загороджень.

Упродовж останніх кількох років до органів охорони державного кордону надійшли понад 40 одиниць сучасної інженерної техніки, яка на сьогодні ефективно застосовується під час виконання завдань з інженерного забезпечення охорони державного кордону України.

В умілих руках механізаторів державний рубіж доглядають колісні трактори Fendt-930 з універсальними багатофункціональними фрезами (ротоваторами) Starsoil-250,  екскаватори-планувальники на автомобільних шасі МАЗ та MAN, екскаватори-навантажувачі Caterpillar 428F, автомобільні крани на шасі МАЗ, пропашні трактори New Holland.

Нагадаємо, уперше за 12 років гелікоптер ДПСУ зміг долетіти до Зміїного на Одещині.

Також морська охорона відпрацювала знешкодження терористів, які захопили корабель.

Як ми повідомляли раніше, Британія передала українським прикордонникам квадрокоптери на 1,2 млн грн.

Усі фото: dpsu.gov.ua.

Читати далі
Технології2 години тому

У мережі показали український спортивний мотоцикл із розгоном 250 км\год

Суспільство3 години тому

У Києві встановили нову міні-скульптуру «Шукай» (ФОТО)

Суспільство4 години тому

Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Суспільство4 години тому

Презентували нову форму збірної України з футболу (ФОТО)

Суспільство5 години тому

МОЗ України зможе фінансувати трансплантацію кісткового мозку

Суспільство6 години тому

Кримськотатарський орнамент внесли до попереднього списку ЮНЕСКО

Суспільство6 години тому

Прикордонники показали, як виглядає державний кордон України

Суспільство7 години тому

У мережі з’явилося вражаюче відео з військових навчань «Гвардія–2020»

Технології7 години тому

На Волині випробували український подрібнювач сміття (ФОТО)

Суспільство8 години тому

У Вінниці відкрили оновлену травматологію для військових

Суспільство9 години тому

В Україну повернули картину, викрадену нацистами (ФОТО)

Технології10 години тому

Укроборонпром представив некерований реактивний снаряд Рс-80

Суспільство11 години тому

Міст через Хаджибейський лиман ремонтують з випередженням графіку (ФОТО)

Суспільство11 години тому

В Україні випустять квіткові поштові марки з ароматом (ФОТО)

Суспільство12 години тому

Унікальну оранжерею будують в Запоріжжі (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

Куди втекти недалеко від Києва на відпочинок (ВІДЕО)

Економіка3 дні тому

Як подружжя відкрило овечу ферму і заробляє на сирах (ВІДЕО)

Економіка4 дні тому

Як українські іграшки витісняють з ринку китайські (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Військовий із Житомира побив національний рекорд (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як хлопець підтримує бізнес екоторбинок своєї коханої (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Українські автокінотеатри рятують від нудьги на карантині (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Хлопці з Вінниці друкують захисні щитки для медиків по 14 годин на добу (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Як одесит заснував першу в Україні фабрику екоканцелярії (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Родина з Чернівців рятує побитих та хворих коней (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

На Кінбурні зацвіло найбільше в Європі поле орхідей (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Бабуся розмалювала хатину на згадку про свого чоловіка (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як Джуда зі США став українським блогером Юрою з Коломиї (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як два куми зі Львова створили бренд “Шкварка” (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Програміст покинув Європу, щоб робити медові вина в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як херсонка створює картини на дверях під’їздів (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.