Суспільство
Черкаси отримають тролейбуси «Барвінок»
Тролейбуси «Барвінок» Т121 з’являться в Черкасах. Про це повідомляє видання “Пасажирський транспорт”.
Комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» завершують тендерну процедуру щодо закупівлі 3-х тролейбусів довжиною від 11 до 13 метрів. Електронний аукціон в цьому тендері, який був оголошений ще в 15 травня 2019 року, пройшов 10 жовтня 2019 року. Повідомлення про це з’явилося в системі державних закупівель “Прозорро».
Як проходив тендер?
В електронному аукціоні в тендері на поставку в Черкаси 3-х тролейбусів взяли участь тільки дві компанії – ТОВ «Еталон-Лізинг», яке представляє корпорацію «Еталон», що випускає тролейбуси на Чернігівському автозаводі, а також держпідприємство «Автоскладальний завод № 1 АТ «АК «Богдан Моторс» з Луцька.
При стартовій ціні аукціону в 16 мільйонів 950 тисяч гривень три тролейбуси обійдуться Черкасам в 14 мільйонів 970 тисяч гривень – таку ціну в процесі електронного аукціону встановило ТОВ «Еталон-Лізинг». Пропозиція конкурента – ДП «Автоскладальний завод № 1 АТ «АК «Богдан Моторс» виявилося на 10 тисяч гривень дорожче – завод з Луцька знизив в процесі аукціону ціну на три тролейбуси з 16 мільйонів 950 тисяч гривень до 14 мільйонів 980 тисяч гривень. Його ж конкурент знизив ціну всього на 15 тисяч гривень – з 14 мільйонів 985 гривень.
Таким чином, згідно із тендерним законодавством України, КП «Черкасиелектротранс» має підписати договір на поставку трьох тролейбусів з ТОВ «Еталон-Лізинг». Черкаси стануть вже четвертим містом України, де працюють тролейбуси виробництва Чернігівського автозаводу. На даний момент тролейбуси «Барвінок» Т121 працюють в рідному Чернігові, Сумах та Слов’янську. В цілому Чернігівський автозавод вже випустив 35 тролейбусів «Барвінок» Т121: 29 з них – для Чернігова, 4 – для Сум та 2 – для Слов’янська.
Один із найдешевших тролейбусів
Вартість одного тролейбуса «Барвінок» Т121 для Черкас склала 4 мільйони 990 тисяч гривень. Це одні з найбільш дешевих тролейбусів в Україні цьогоріч. Згідно з тендерними умовами, нові тролейбуси в Черкаси повинні прибути до 26 листопада 2019 року.
Зауважимо, що Чернігівський автозавод на даний момент займає 3 місце за кількістю випущених низькопольних тролейбусів в Україні серед діючих виробників електротранспорту.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі