

Суспільство
Благодійник зі США передав Закарпаттю 300 теплових гармат
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Закарпаття отримало понад 300 теплових гармат для забезпечення швидкого обігріву в Пунктах Незламності від благодійника зі США.
Про це повідомив на фейсбук-сторінці голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.
Передав допомогу Ерл Ірвінг Мак – американський бізнесмен та колишній Надзвичайний і Повноважний Посол США у Фінляндії.
Керівник області наголосив, що це важлива та своєчасна підтримка.
Читайте також: Кепка окупанта – не експонат? Ви не тямите в історії. Ось як формують музей війни одеські активісти

Нагадаємо, французький режисер Мішель Хазанавічус передав €125 тис. на відбудову лікарні в Ізюмі.
Також ми розповідали, як 87-річний житель Рівненщини передав 10 тис. грн на теплі речі для захисників.
Фото: фейсбук-сторінка Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ЗСУ вразили другий рідкісний російський зенітний комплекс Тор-М2ДТ.
Відео знищення показав український військовий Alex Guc у соцмережах.
«Уже 2-й арктичний за тиждень. Не щастить їм у наших степах», — написав військовий.
Ймовірно, як припустили в Мілітарному, російську систему протиповітряної оборони знищили за допомогою американського високоточного снаряда M982 Excalibur. Вогонь корегував український безпілотник, який російський комплекс не побачив та не знищив.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Відзначимо, що перший комплекс Тор-М2ДТ українські військові уразили на початку лютого цього року. Тоді в нього поцілили бійці 406-ї окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова.
Про комплекс
ЗРК Тор-М2ДТ вартістю понад $25 млн почав надходити на озброєння російської армії у 2018 році. У липні 2019 року відбулися перші стрільби ЗРК в Арктиці на архіпелазі Нова Земля. Він має служити для прикриття від ударів протирадіолокаційних та крилатих ракет, керованих авіабомб, літаків, гелікоптерів та безпілотних літальних апаратів.
До його складу входять 16 зенітних ракет вертикального старту з дальністю ураження до 12 км та висотним діапазоном до 10 тисяч метрів.
Усього на озброєнні російської армії 12 комплексів такої модифікації, які працюють у температурному діапазоні до мінус 50 градусів. Кожен такий ЗРК має дві машини: перша – машина для розміщення екіпажу та управління вогнем, друга – машина з РЛС, двома пусковими модулями на 4 зенітні ракети.
Нагадаємо, бійці Сил спеціальних операцій України під час засідки у ворожому тилу знищили російський танк Т-80 і взяли в полон двох морських піхотинців.
Фото: wikimedia.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Десантники з Донеччини у взаємодії з підрозділами протиповітряної оборони збили три безпілотники окупантів.
Про це повідомили у Командуванні Десантно-штурмових військ ЗСУ.
За інформацією, військові 81-ї аеромобільної бригади сьогодні, 4 лютого, знищили три розвідувальні безпілотні літальні апарати різних типів.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Про бригаду
81-ша окрема аеромобільна бригада — військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ ЗСУ. Бригада була сформована після початку російської агресії, восени 2014 року. Бойове хрещення особовий склад бригади отримав наприкінці 2014 — на початку 2015 року, під час оборони Донецького аеропорту і прилеглих до нього районів.
Нагадаємо, 12 січня Сили ППО знищили ворожий безпілотник на підльоті до Миколаївщини.
А 30 грудня під час нічної атаки ворога Сили ППО збили 16 дронів-камікадзе іранського виробництва Shahed-131/136.
Фото: t.me/ua_dshv.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Миколаєві відкрили Центр підтримки та укріплення сім’ї, повідомили на фейсбук-сторінці міської ради.
Зазначається, що у новому центрі надаватимуть безкоштовні соціальні послуги родинам ВПО з дітьми, а також сім’ям громади, котрі опинилися у складних життєвих обставинах.
У дитячому просторі діти разом зі своїми батьками зможуть в комфорті і безпеці розважатись, розвиватись та відновлюватись за допомогою команди фахівців.
Новий дитячий простір розташований у безпечному місці на базі містечка «Казка». Він має ігрову зону, наповнену сучасними дидактичними та розвиваючими іграшками, кінозону, кімнати для роботи за різними напрямками – з батьками, дітьми, підлітками.
Читайте також: Від маскувальних сіток до БПЛА. Топ-10 громадських організацій, що допомагають ЗСУ
Тут кожен зможе знайти заняття відповідно до віку та інтересів: розважально-інтерактивна програма, майстер-класи з графіки та ліплення з глини, гуртки з творчості, настільні ігри, ігри-тренажери, рухливі програми з йоги і хореографії, уроки англійської мови, арттерапія, а також психо-соціальна підтримка.
Проєкт реалізовано у співпраці за фінансової підтримки спільно з Миколаївською міською радою в межах Програми екстреного реагування.
Як потрапити?
- Центр працюватиме з 9:00 до 17:00 щодня.
- Наразі триває набір дітей для участі у тренінгах та активностях Центру. Запрошують діток віком від 6 років.
- Реєстрація дітей для запису та подальшої участі в заходах та активностях Центру за посиланням.
Читайте також: «До війни ми не розуміли, наскільки сильні й круті». Декораторка з півдня створила благодійний проєкт, аби допомогти воїнам ЗСУ
Нагадаємо, турецькі благодійники відкрили у Миколаєві «Пункт незламності»з пекарнею.
Фото: скриншот із відео.