Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

Бізнес на ліхтариках. Як бренд з України підкорює Америку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Четверо друзів з команди LiSova — ті, хто розвіює темряву. Тепле світло їх різьблених світильників перетворює суцільний морок на силуети дерев, птахів чи зірочок. Ціна не вкусить — за один такий клаптик казки просять в середньому 400-500 гривень.

Команда починала з того, що створювала дерев’яні іграшки для себе та друзів. Тепер — зі значно розширеним асортиментом — планують запуститися на іноземних ринках.

Співзасновники бренду Lisova поділились із нами секретом: як спонтанно і успішно водночас вирости із хобі у бізнес.

Христина Дубницька

співзасновниця бренду LiSova

Андрій Леськів

Андрій Леськів

співзасновник бренду LiSova

Нове тлумачення давнини

Головними цінностями LiSova є унікальність, екологічність та здатність надихати. У наших виробах оживають легенди та міфи, а кожен фанерний витвір має свою історію. Місія, яку команда для себе визначила — зробити українське популярним. Це те, з чого ми починали, коли робили ялинкові прикраси з українськими візерунками. Коли вкладали у них певний символізм української етніки, щоб показати, що це сучасно і класно, що може бути зовсім інша інтерпретація давнини.

Так що старт бізнесу був викликаний скоріше емоційною складовою. На додачу були, я б сказали, мегамотивуючі моменти — коли на фестивалях чи ярмарках люди брали в руки нашу продукцію і казали “вау, яка крута штука!”. Це сильно мотивує нас і значно подовжує отой момент “горіння” проєктом.

Уся команда бренду LiSova – це четверо добрих друзів. Фото: LiSova

Вкладали і знову вкладали

Сьогодні у проєкті нас четверо: Андрій — конструктор та СЕО, Христина — комунікація та дизайн, Оля Леськів — СММниця, та Данило Клех — конструктор.

Почалось усе з того, що Андрій на запит своєї дружини, теж співзасновниці LiSova, зробив дерев’яні сніжинки із 3d-лазеру. Іграшки викликали великий захват у друзів, бо це було щось нестандартне. І їх попросили зробити ще. 

Христина каже: при розробленні візерунків для ліхтариків надихаються природою та народними мотивами. Фото: LiSova

З самого початку ми вклали кілька десятків тисяч гривень: кожен із чотирьох друзів вклався потроху.

Уже перший наш заробіток був відчутний, ми могли його поділити між собою. Але вирішили вкладати у виробництво. Тож, в наступні місяці все працювало так: ми вкладали, гроші поверталися, і знову вкладали. 

Запустили тестування пробних розробок, і потім просто почали це викладати на сторінці в Інстаграм. 

Так почали сипатися замовлення і ми почали збувати увесь товар.

Зараз, можна сказати, LiSova — конструкторське бюро, а, власне, процес виробництва проходить на партнерських потужностях. 

До сьогодні розподіл обов’язків, хоч як не старалися їх прописати, і досі ситуативний. Кожен з чотирьох власників може заміщувати інших за потреби. 

Успіх прийшов спонтанно

Можливо, ми б проаналізували ринок, якщо одразу захотіли запустити бізнес. Але наші вироби виготовлялися, в першу чергу, для себе і друзів. Тож випробовували продукти вже постфактум.

Наприклад, проаналізувати реальні настрої нашої цільової аудиторії вдалось на ярмарках перед Новим роком у 2016 році. Діти обирали одне, а батьки — інше. Але в дітей своя яскрава фантазія, і ми обов’язково з нею рахувались.

У бренду в запасі великий асортимент візерунків, але можуть зробити і на замовлення. Фото: LiSova

Так, під потреби різних груп, у нас з’явилось три лінійки виробів: ялинкові іграшки з етновізерунками, різьблені нічники, карти світу та конструктори з фанери.

У кожній лінійці є своя фішка, яка нас якісно відрізняє від конкурентів. В лінійці новорічних прикрас — це використання українських етномотивів, а у лінійці конструкторів середньовічної зброї — це ігровий елемент. Тобто, конструктор цікавий не тільки у процесі його збору, а й коли бавишся ним у зібраному стані.

Конструктори для хлопчиків та нічники для мам

Зазвичай, просто бум продажів трапляється перед святами: Миколая, Нового року, Дня Матері.

У нашої цільової аудиторії різні вподобання. Наприклад, конструктори — це швидше для батьків з хлопчиками чи зацікавлених. Кожен подарунок-конструктор зі своєю певною вкладеною історією. Кожен з конструкторів має свою прив’язку до того, що відбувалось в Україні, дітям цікаво складати їх і потім грати в війни, вибудовувати стратегію певну.

Нічник завжди актуальний для молодих мам — тому що це безпечне світло.

Вони стандартно розходяться у нас по магазинах у Львові: є щомісячні замовлення на поповнення у магазинах, і в соцмережах.  

На фанері ліхтаря можна вирізати і свій власний візерунок — без проблем, якщо замовник надасть необхідний макет узору. Ціна, звісно, відрізнятиметься — в залежності від складності до +50% вартості. А якщо є варіант “ой, я хочу шось, сам не знаю що”, то вже будемо виходити з оплати часу витраченого на розробку, погодження і решти процесів, не закладених в базову вартість виробу.

Орієнтуються на молодь

Ми вже запустилися на Etsy – звідти наші іграшки замовляє Європа і Америка. Зараз працюємо над покращенням цієї сторінки. Беремо участь у різних ярмарках — на “Гармидері”, у “Всі.Свої”, представлені у подарункових магазинах. 

Ми колись пробували запускати інтернет-магазин, але на тому етапі він не дуже пішов.Тому зараз ми поки будемо розвивати соцмережі: наша публіка, в основному, молодіжна — ій простіше написати, замовити, запитати, що є в наявності і одразу отримати відповідь.Тому соцмережі — це швидший варіант комунікації. Але я думаю,що у майбутньому з розширенням кількості продаж нам все одно потрібна буде стабільна платформа, яка підтримуватиметься різними соцмережами. 

Є вже стабільні продажі за кордон на замовлення. Дуже багато клієнтів зі Сполучених Штатів, їм надзвичайно подобаються наші ліхтарики.  

Викрадачі ідей і як з ними боротися

Був якось один з випадків: зустріли у магазині нашу лампу під іншим брендом. Не аналогічну, не схожу, не вдало передерту, а саме “нашу”, вирізану по наших макетах. Тоді вдалося вияснити, хто і звідки це роздобув, і вдалося розібратися. В принципі, цей конфлікт вдало вичерпали.

Є і добросовісні конкуренти — з ними зустрічаємося на ярмарках. У них трохи інша специфіка роботи, вони більше працюють із деревом, а не з клеєною фанерою.

Але після випадку крадіжки ми просто вирішили зареєструвати торгову марку, перейменувались із “Мавки” на LiSova. Ми вирішили, що хочемо працювати відкрито і тому, коли зробили ребрендінг, порадилися з юристами і подали документи на торгову марку.

Підтримай ШоТам

Суспільство

У київському метро курсує потяг, що розповідає про ризики цукрового діабету

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У київському метрополітені стартувала інформаційна кампанія, мета якої – привернути увагу до проблеми цукрового діабету, а також розповісти про профілактику та важливість вчасної діагностики цього захворювання.

Про це повідомили у пресслужбі Київської міської держадміністрації.

До кінця січня на червоній лінії метро курсуватиме потяг, у якому пасажири зможуть більше дізнатись про ризики цукрового діабету. Вагони потягу поділені на два види: зі здоровими звичками, які попереджають розвиток цукрового діабету, та вагони нездорових звичок, що можуть призвести до розвитку захворювання.

Читайте також: Полтавчанка створює вироби з собачої вовни, за якими іноземці стоять в черзі (ВІДЕО)

Увійшовши всередину вагону, кожен зможе побачити та зрозуміти, від яких звичок йому варто відмовитись для покращення здоров’я, і навпаки – які нові правила варто запровадити у життя. Наприклад, правильно харчуватись, займатись фізичною активністю та регулярно перевіряти рівень цукру в крові – дії, які значно знижують ризики захворіти на цукровий діабет другого типу. Пасажири інших ліній метро матимуть можливість ознайомитись із цими правилами на інформаційних постерах на станціях метрополітену та у вагонах.

Кампанія базується на профілактиці й лікуванні цукрового діабету та орієнтована на найширшу аудиторію.

Підкреслюється, що цукровий діабет є одним із найпоширеніших неінфекційних захворювань у світі та призводить до десятків ускладнень. Зокрема, він найчастіше стає причиною серцево-судинних захворювань, які посідають перше місце у рейтингу причин смертності та інвалідизації.

Читайте також: Школа пацієнтів, QR-коди і електронні картки. Чому сімейним лікарям потрібно брати приклад з Вознесенська

Близько 1,2 млн українців мають діагностований цукровий діабет, однак вдвічі більше людей ще не знають про своє захворювання. У світі кількість хворих на діабет постійно зростає. Дві третини людей із діабетом живуть в містах. У Києві на кінець 2021 року зареєстровано 84 тисячі людей, хворих на цукровий діабет, майже 16,5 тисячі з них – інсулінозалежні.

Заплановані активності

У рамках впровадження міжнародної програми «Міста долають діабет» у столиці цього року запланована діяльність мобільного пункту, де можна буде безкоштовно перевірити рівень цукру у крові в усіх охочих. Крім того, серед цілей програми – побудова партнерських відносин із пацієнтськими організаціями, спільнотами лікарів та освітян, а також інтеграція охорони здоров’я в усі політики міста для комплексного вирішення проблем, пов’язані з поширенням діабету та ожиріння в Києві.

Ініціаторами нинішньої кампанії виступила компанія «Ново Нордіск Україна» у партнерстві з Київською міською державною адміністрацією та Посольством Королівства Данії в Україні.

Про програму

«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету. Запустили ініціативу у 2014 році у Данії Центр діабету Steno в Копенгагені, Університетський коледж Лондона (UCL) та компанія «Ново Нордіск». За 7 років програма охопила  40 міст та понад 200 мільйонів людей у всьому світі.

Читайте також: На Херсонщині виготовлятимуть мед з кавуна

Нагадаємо, у Дніпрі тяжкохворим роздають SOS-браслети для швидкого реагування у разі поганого самопочуття.

Як ми повідомляли раніше, Київ має намір приєднатися до всесвітньої програми «Міста долають діабет».

Фото: kyivcity.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

У Дніпрі з’явився світлофор зі смайликом, що котролює швидкість руху водіїв

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Дніпрі на Набережній Перемоги встановили незвичний світлофор зі смайликом, що контролює режим руху, повідомили у міській раді.

У новій системі – датчики зчитування швидкості, табло інформації та два світлофори. Обладнання зчитує швидкість руху транспорту і якщо вона перевищує допустиму норму на цій ділянці, то для машин вмикається червоний сигнал для зупинки і гнівний смайлик.

Датчики фіксації швидкості розміщені на дистанції від 100 до 200 метрів. У водіїв є достатньо часу, щоб зупинитися на червоний сигнал. Таким чином працює попереджувальна функція, аби водії дотримувалися швидкісного режиму. Водії зупиняються усього на декілька секунд, тож на трафік або пропускну здатність на цій ділянці дороги така система не впливає.

Новий світлофорний об’єкт працює менше місяця. За перший день було зафіксовано близько 500 випадків спрацювання датчиків, тобто перевищення швидкості водіями.

Читайте також: Зігріти руки бійців. Як незряча волонтерка з Луцька вже 7 років в’яже теплі рукавички для наших захисників

Це пілотний проєкт. Можливо, облаштовуватимуть такі світлофори й у інших місцях, зокрема неподалік шкіл.

Нагадаємо, у Херсоні встановили світлодіодне освітлення пішохідних переходів.

Як ми повідомляли раніше, у Житомирі встановили перші табло-радари.

Фото: dniprorada.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

На Дніпропетровщині створили інноваційну лабораторію для електрозварників

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На базі Зеленодольського професійного ліцею в Дніпропетровській області створили інноваційно-навчальну лабораторію електрозварників.

Про це повідомили в на фейсбук-сторінці територіальної громади.

Зазначається, що завершено комплексну модернізацію з підготовки матеріальної бази електротехнічних професій, а саме:

  • Проведено ремонтні роботи у майстерні та лабораторії електрозварників,
  • Замінено зварювальні кабелі та електродотримачі,
  • Виконано заземлення баластних реостатів,
  • Замінено зварювальні столи,
  • Встановлено зварювальний інвертор та зварювальний напівавтомат,
  • Забезпечено майстерню та лабораторію навчальними стендами,
  • Встановлено вентиляційні короби,
  • Встановлено оргтехніку,
  • Облаштовано лабораторію навчальним дуговим зварювальним тренажером.

Читайте такожВіртуальна освіта. Столичні школярі тестують додаток із фізики для 8-9 класів

Наголошується, що відтепер педагогічний колектив закладу має можливість використовувати в освітньому процесі віртуальні форми роботи з подальшим впровадженням STEAM-освіти, що є актуальними в умовах сьогодення, а здобувачі професійної освіти – проходити виробниче навчання із застосуванням сучасного обладнання. Використання цифрових та STEAM-освітніх технологій забезпечить якісну підготовку кваліфікованих робітників.

Нагадаємо, у вінницькій школі відкрили сучасну STEM-лабораторію для занять робототехнікою.

Як ми повідомляли раніше, Миколаївщина отримала пересувну лабораторію для моніторингу води і повітря вартістю 12 млн грн.

Фото: facebook.com/zelenodolskagromada.

Підтримай ШоТам

Читати далі