Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-16 підприємців, на яких варто підписатися в соцмережах

Опубліковано

Ми зібрали підбірку успішних українських бізнесменів, які надихають та вдосконалюють своїх підписників. Ці підприємці пишуть про бізнес, розвиток, креативні ідеї, а головне — відверто розповідають про свої факапи та невдачі. 

Олег Гороховський

Олег Гороховський

Пройшов багатощаблеву кар’єру в “ПриватБанку”, а після його націоналізації став співзасновником мобільного банку monobank. На його сторінці можна знайти інформацію про нові можливості в monobank, деталі роботи з клієнтами та готові кейси щодо вирішення проблем, з якими стикаються. 

Що ще? Новини про бізнес можна почитати в Олега на Telegram-каналі та в Instagram

Навіщо підписуватись? Щоб дізнатися з перших уст новини зі сфери інновацій, технологій, банківської справи та українського підприємництва загалом. 

Дмитро Дубілет

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Дмитро Дубілет

Другий співзасновник мобільного банку monobank та колишній міністр Кабміну. Відомий, як один з найбільш амбітних молодих підприємців країни. Займався розвитком порталу держпослуг, що має на меті боротьбу із корупцією iGov. Тому в його блогах можна зустріти пости про державні реформи. Не менше уваги приділяє темі бізнесу. 

Що ще? Активно дописує про актуальне в своєму Instagram та Telegram.

Навіщо підписуватись? Щоб першим дізнаватись про реформи та цікаві спостереження автора в сфері держсектору, новини в банківській сфері та цікаві ініціативи. 

Лєра Бородіна

Лєра Бородіна

Засновниця мережі салонів краси G.bar, шоу-руму та оренди суконь Ohmylook!, магазинів подарунків Lavla та корейських брендів SO DODO. На сторінці в Fаcebook розповідає про власну справу та зміни, яких її бізнес зазнає через кризу. 

Що ще? Підприємиця більш активна в Instagram. В сторіз та постах Лєра ділиться новинами з особистого життя та розповідає про свою сім’ю.

Навіщо підписуватись? Щоб дізнаватися інсайди бізнесу в дівочій ніші ринку.

Дмитро та Олена Борисови

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Дмитро та Олена Борисови

Дмитро — ресторатор та засновник сім’ї ресторанів, куди входять близько 50 закладів по Україні та навіть один з них — за її межами. 

Що ще? Ще більше новин про заклади Дмитра можна дізнатись на його Telegram-каналі.

Олена — генеральна керуюча та керуюча партнерка сім’ї ресторанів Діми Борисова, а також дружина ресторатора. Підприємиця впевнена, що в бізнесі немає статі, про що й пише на своїй сторінці в Facebook. Відверто ділиться історіями про їхню велику сім’ю, виховання дітей та ресторанний бізнес.

Навіщо підписуватись на подружжя? Щоб дізнатись про новини ресторанного бізнесу, перейняти смачні рецепти, цікаві традиції та сімейні правила. 

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Артем Бородатюк

Артем Бородатюк

Засновник агентства інтернет-маркетингу Netpeak Group, яке у 2012 році посіло перше місце серед медіа-агентств і друге — серед digital-агентств в рейтингу всеукраїнської рекламної коаліції. До однойменної компанії також входять платформа Serpstat та інші вісім компаній. Пише про бізнес, економіку та правила управління великою компанією. Пікантності постам додає його вміння влучно пожартувати. 

Що ще? На каналі в Telegram пише про українські реалії та економіку, публікує інтерв’ю своїх друзів з українського бізнесу.

Навіщо підписуватись? Щоб бути в курсі економічних новин, почитати готові бізнес-кейси та рішення, або ж просто посміятись. 

Павло Вржещ

Павло Вржещ

Співвласник і креативний директор відомого українського рекламного агентства Banda Agency. Найвідоміша робота агентства — бренд Євробачення-2017 “Celebrate Diversity”, над яким вони працювали спільно з Republique. У своїх постах пише про маркетинг, креативи та роботу команди.

Що ще? Нещодавно Павло створив свій Telegram-канал. Переважно викладає роботи, які його надихають та ділиться своїми інсайтами.

Навіщо підписуватись? Щоб розуміти, як працює креативне агентство та першим дізнаватись про новий вірусний контент. 

Андрій Федорів та Ярослава Гресь

Андрій Федорів та Ярослава Гресь

Андрій — засновник маркетингового агентства Fedoriv Agency. Один з найвідоміших українських маркетологів та спікерів. Пише про бізнес та життя. Також на його сторінці можна знайти репости на статті про успіх та невдачі підприємця. 

Що ще? На власному YouTubе-каналі спілкується з відомими бізнесменами. 

Ярослава — громадська діячка, журналістка та дружина Андрія. Входить у ТОП-100 блогерів України, а також у 2018 році потрапила у рейтинг “100 найвпливовіших жінок України” за версією журналу “Фокус”. Більш відома, як співзасновниця піар-агенції Gres Todorchuk PR. На своїй сторінці в Facebook пише про хороше: благодійність, історії з власного життя, бізнесу та соціальні проєкти.

Навіщо підписуватись на подружжя? Щоб бути в курсі новин про бізнес та маркетинг. 

Олександр Тодорчук

Олександр Тодорчук

Громадський діяч та підприємець. Засновник гуманістичного руху UAnimals, що бореться за права тварин. Разом з сестрою Ярославою Гресь заснував агенцію Gres Todorchuk PR. Пише про добро, благодійність, взаємодопомогу та новини зі світу тварин й екології. 

Навіщо підписуватись? Щоб остаточно повірити в силу добра та небайдужості, а також отримати можливість долучитись до соціально важливих проєктів.

Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу

Юрій Гладкий

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Юрій Гладкий

Співзасновник і генеральний директор креативного digital-агентства GRAPE. Компанія відома своєю співпрацею з Silpo та Shwarzkopf, а також створенням бренд-героя для monobank. Саме в GRAPE вигадали того самого QR-кота. Пише про маркетинг, бізнес та управління. Зараз веде хроніки карантину. 

Навіщо підписуватись? Щоб отримати цінні прогнози, що стосуються маркетингу, креативів та загалом бізнесу.

Алекс Купер

Алекс Купер

Ресторатор з Одеси. Відомий завдяки новому для України гастрономічного формату “Міський ринок їжі” в Одесі, а також Kyiv Food Market, бари “Молодість” в Одесі та Києві. Пише про роботу над своїми проєктами та психологію керівника. 

Навіщо підписуватись? Щоб дізнатись про цікаві підходи в управлінні ресторанами та методи управління бізнесом загалом.

Василь Хмельницький

Василь Хмельницький

Один з найбільш досвідчених українських підприємців — в бізнесі вже декілька десятків років. Заснував холдингову компанію UFuture та створив інноваційні парки UNIT.City в Києві та Харкові. Підтримує українське виробництво та інвестує в галузі майбутнього: відновлювану енергетику, електромобілі, біо- і агротехнології, освіту та IT. На своїй сторінці дає практичні поради для розвитку молодих підприємців. 

Навіщо підписатись? Заради розумних думок і порад досвідченого підприємця. 

Олександр Колб

Олександр Колб

Директор маркетингового агентства Promodo. Пише про життя і бізнес, ділиться багаторічним досвідом та розповідає про роботу власного бізнесу.

Що ще? Також у нього є YouTube-канал, де він бере інтерв’ю у відомих українських підприємців.

Навіщо підписуватись? Щоб отримати готові кейси щодо управління командою та бізнесом. 

Ксенія Проконова

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Ксенія Проконова

Адвокатеса, керуючий партнер білоруської компанії SBH Law Offices в Україні. На сторінці в Facebook пише про роботу і життя, а також анонсує вебінари і лекції, де розповідає про правовий погляд на разні життєві ситуації. В тому числі й ті, що стосуються бізнесу та роботи з клієнтами.

Навіщо підписуватись? Щоб знати про тонкощі права в різних сферах життя.

Любомир Остапів

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Любомир Остапів

Фінансист, автор проєкту “Сімейний бюджет” і засновник сервісу iPlan. А також Любомир радник з питань сімейних та управлінських фінансів. Пише про економіку та інвестиції, дає свої поради і прогнози, а також рекомендації з питань фінансової грамотності.

Навіщо підписуватись? Щоб знати останні новини щодо інвестицій або ж просто зрозуміти, як ефективно розпоряджатися власними фінансами.

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

Суспільство

4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Опубліковано

Пробувати щось нове у дорослому віці буває страшно — а що як не вийде? Та якщо у вас є бажання таки спробувати (нарешті!) вивчити англійську для своїх цілей чи покращити її рівень, ШоТам спільно зі школою англійської мови Green Forest розповідає, як подолати кожну перешкоду.

1. Соромно перед іншими 

Cartoon Network Shame GIF - Find & Share on GIPHY

Коли ми приходимо на заняття з англійської, нам може бути соромно перед іншими за свою вимову чи малий словниковий запас. Щоб долати цей страх поступово, можна почати із самостійного перегляду фільмів мовою оригіналу чи прочитання книжок англійською. У Green Forest радять обирати книжки, які б ви прочитали і рідною для себе мовою, тобто ті жанри чи авторів, яких ви й так читаєте. Або й взагалі ті книжки, які ви вже читали у перекладі.

Для читання англійською обирайте книжки, які б ви прочитали й рідною для себе мовою

Важливо не братися за занадто складні книжки для свого рівня, бо тоді ви майже нічого не зрозумієте і читання не буде приносити задоволення. У відео на Youtube-каналі Green Forest кажуть, якщо ви розумієте 70% з написаного — можна сміливо братися за книжку. 

Для початківців із рівнем A1 радять розпочати знайомство з адаптованих книг або дитячих. Наприклад: «Павутиння Шарлотти» Е. Б. Уайта, «Метелик, який тупнув ніжкою» Редьярда Кіплінга чи «Пітер Пен» Джеймса Баррі.

Для рівня А2 можна спробувати «Останній листок» О.Генрі. Книжки Агати Крісті, наприклад «Кішка серед голубів» — для рівня B1. Для тих, хто вже на рівні B2 радять славнозвісну «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері. А просунуті знавці англійською на рівні C1 можуть почитати Ернеста Гемінґвея і його роман «Фієста: і сходить сонце».  

На Youtube-каналі Green Forest чи в їхньому блозі часто з’являються добірки фільмів чи серіалів, які допоможуть не лише краще вивчити англійську мову, а й насолодитися цікавою історією чи посміятися з жартів.

2. Страх помилитися

Im Sorry David Schwimmer GIF - Find & Share on GIPHY

Цей страх може лишатися ще з дитинства. Можливо, батьки сварили за погані оцінки чи у школі вчителі не дозволяли помилятися. Але помилки — це нормальна частина навчання. Вивчити щось нове можна лише шляхом досліджень і спроб, і без помилок тут не обійтися.

Долати цей страх можна лише коли ви постійно говорите англійською чи виконуєте різні практичні завдання. Для цього підійдуть групові заняття, адже усі студенти, які їх відвідують мають приблизно однаковий рівень знання мови. Це допомагає підтримувати одне одного і знаходити однодумців. А разом легше подолати страх. 

 Групові заняття допомагають підтримувати одне одного і знаходити однодумців

Студентка одного з курсів Green Forest Кристина Черненко поділилася, як групові заняття допомагають їй долати психологічні бар’єри між нею та англійською: 

«Ще з часів навчання у школі я маю багато травм від вивчення англійської — це і неуважне ставлення вчителя, коли матеріал викладають лише для двох-трьох учнів, які вважаються найздібнішими, і низькі оцінки за найменші помилки. Тому зважитися на вивчення англійської мені завжди було важко — не хотіла проходити всі кола шкільних тортур». 

Каже, помічає прогрес у знаннях і на кожне заняття приходить з радістю:

«Завжди закінчую урок із добрим настроєм. Бо для тічерів важливо, аби всі у групі зрозуміли матеріал, його доступно пояснюють, хвалять за успіхи і допомагають, якщо щось незрозуміло. Також постійно підтримують бажання ставити питання. Метою тічерів є не “відчитати” матеріал, а навчити кожного у групі». 

3. Шкільні підручники були нудні

Bored David Boreanaz GIF - Find & Share on GIPHY

Можливо, деякі теми з уроків англійської у школі для вас були нецікавими. Та сьогодні є багато можливостей вивчати мову без нудних речень на кшталт «London is the capital of Great Britain». У школі Green Forest запевняють: їхні підручники написані так, що теми занять цікаві студентам. 

В Green Forest існує свій Teaching Center, методисти якого написали власні підручники Notes для всіх рівнів, а потім створили їх інтерактивну версію на освітній платформі SmartE. Вона закрита, але є і пробні уроки для всіх охочих. Студенти школи легко виконують завдання онлайн, а автори оновлюють та адаптовують навчальні матеріали, пишуть актуальні новини для обговорення. 

«У міжнародних підручниках є багато тем, які цікаво знати, але нам [українцям] вони недоречні. А у наших підручниках правила написані з урахуванням найтиповіших помилок, які роблять студенти — саме люди з нашим менталітетом», — коментує авторка підручника для Green Forest та керівниця освітньої платформи SmartE Ольга Янкова.

А ще у школі люблять переходити від теорії до практики, тож нудьгувати точно не доведеться. Green Forest пропонує безкоштовні розмовні клуби, де говорять про життєві теми, дорослішання, галереї, музеї та мистецтво, музику і життя за кордоном. На Ютуб-каналі школи можна знайти безплатні уроки з викладачем, а на платформі є завдання до них.

Робіть англійську стилем життя!

4. Незрозуміло, для чого вчити мову

Im Gonna Do It Sona Movsesian GIF by Team Coco - Find & Share on GIPHY

У школі, аби вчити уроки англійську на уроках, бракувало мотивації — адже це був ще один предмет, який треба здати й отримати оцінку. У дорослому житті все інакше, англійська потрібна не через оцінку у щоденнику. А для чого? Щоб мовні заняття були корисними і реально мали результат, потрібно відшукати власну мотивацію: це можуть бути подорожі чи навчання за кордоном, бажання знайти іншу роботу чи взагалі перекваліфікуватися, змога вільно спілкуватися англійською з друзями з інших країн. Головне справді зрозуміти, для чого вам вчити мову. 

 У дорослому житті все інакше, англійська потрібна для себе!


Якщо і ви відчуваєте страхи чи психологічні бар’єри, спробуйте змінити своє ставлення до вивчення англійської. Записуйтеся на курси і доєднуйтеся до найбільшої англомовної спільноти Green Forest онлайн з усіх куточків світу!

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення