Суспільство
«Без паперів»: парламентарі проголосували у першому читанні за закон про перехід на цифру
У середу, 17 червня, Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5495 про режим «без паперів» та перехід на цифру.
Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.
Зазначається, що 263 депутати проголосували «за».
Закон передбачає перехід усіх державних документів «на цифру». Це позбавить українців необхідності подавати паперові версії документів, які вже є у національних електронних інформаційних ресурсах. Інформацію, яка потрібна державі про громадян, можна буде згенерувати на порталі чи в застосунку «Дія».
Також з’явиться термін «електронна публічна послуга» та правила надання таких послуг. За однією заявою можна буде отримати кілька е-послуг, які надаватимуться автоматично.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
«Завдяки закону Paperless ми прискорюємо цифровізацію України і перетворення країни на цифрову державу, яка насамперед опікується інтересами людей. Україна вже стала державою з першими у світі офіційними електронними паспортами та найшвидшою реєстрацією бізнесу. Далі ми поступово плануємо перенесення всіх державних процесів в екосистему “Дії”. Отримати будь-яку довідку, підписати або згенерувати документи, скористатися держпослугами можна буде онлайн у “Дії”», – зазначив віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Повністю перевести всі державні послуги в онлайн планується до 2024 року. А вже з 23 серпня цього року цифровий паспорт у «Дії» прийматимуть в усіх установах України.
Читайте також: «Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників
Нагадаємо, український бренд COOLECO виготовляє пакети із кукурудзяного крохмалю.
Як ми повідомляли раніше, у магазинах товарів для дому JYSK по всій Україні встановили контейнери для збору батарейок.
Головне фото: news.lviv-company.in.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі