Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Atlas Weekend, ZAXIDFEST, Бандерштат та інші: чи будуть фестивалі в Україні та що робити з квитками в цьому році

Опубліковано

Карантин зачепив індустрію літніх фестивалів по всьому світу. За кордоном більшість із них вже скасували або перенесли на наступний рік. Однак деякі українські фестивалі ще намагаються втриматися на плаву. Ми звернулися до організаторів найбільш відомих вітчизняних фестів і дізналися, чого чекати цього року.

Зокрема, ми запитали: 

  1. Чи відбудеться фестиваль цього року та які плани?
  2. Як карантин вплине на список артистів, в тому числі іноземних?
  3. Якщо фестиваль не відбудеться, чи повертатимете гроші за придбані квитки? 
<strong>Яків Матвійчук</strong>,

Яків Матвійчук,

засновник і організатор ZAXIDFEST

— Плануємо переносити фестиваль на кінець серпня або на початок вересня. Відбудеться фестиваль чи ні залежить лише від розпоряджень влади. Через епідемію уряд заблокував нашу діяльність і не надав дорожньої карти для виходу з карантину. 

У нас є плани щодо закордонних артистів, але чи матимуть вони змогу приїхати до нас поки невідомо. 

Якщо в цьому році фестиваль доведеться скасовувати, то запропонуємо гостям вибір: зберегти квиток на наступний рік або ж повернути гроші за нього. У будь-якому випадку підберемо найкращий варіант для конкретного відвідувача. Зараз намагаюсь особисто поспілкуватись з кожним гостем, щоб заспокоїти.

<strong>Андрій Зоїн,</strong>

Андрій Зоїн,

засновник і організатор фестивалю ReSpublica

— Фестиваль відбудеться 25-27 вересня в Старій Фортеці Кам’янця-Подільського. Плануємо на день туризму, щоб і культуру підживити, і туристичну галузь, яка зазнала збитків під час пандемії.

Щодо списку артистів на фестивалі, то ми не зможемо платити гонорари про які домовлялись раніше. Адже станом на 24 травня не продаємо квитки, а партнери не розуміють, як їм діяти. Тому формат фестивалю може змінитись, а артистів в лайнапі може поменшати. Іноземні гурти, які мали виступити в нас у рамках європейських турів не приїдуть. Вони виступатимуть онлайн в нічний час на фестивальних екранах. Інші іноземні гурти, які мали виступити тільки в нас — планують бути.

Нам не доведеться повертати квитки, адже ми так і не встигли їх продати через початок карантину. Тому маємо більше можливостей для швидкого реагування на стан подій і послаблення карантину.

Читайте також: Креативний бізнес першим піде під ніж? Комунікаційна агенція про те, як пережити кризу креативникам

Цікаво! ReSpublica не комерційний фестиваль. Це проєкт для децентралізації культури й розвитку локальної спільноти. Впевненні, що взаємодія традиційного мистецтва та сучасних технологій допоможе і фестивалі виживуть в майбутньому. Тому ми почали залучати цифрові технології до організації фестивалю. 

Зараз команда розробляє прототип фестивального “аватара”, який надасть відвідувачам низку інтерактивних можливостей та ефект максимальної присутності на події. А митці та організатори отримають дієвий механізм для монетизації культурно-мистецького продукту, який вони зможуть використовувати як під час карантину, так і після.

<strong>Лілія Млинарич,</strong>

Лілія Млинарич,

президентка та засновниця Koktebel Jazz Festival

— Планували провести цьогорічний фест у вересні під час “оксамитового сезону”, але в такому випадку виникають питання стосовно погоди. Тому ми поки на паузі. Також чекаємо на документ, який сформулює вимоги до масових заходів щодо захисту відвідувачів від COVID-19. А також сподіваємось на відновлення роботи внутрішнього та зовнішнього транспорту. 

Лайнап залежить від можливостей як музикантів, так і самого фестивалю. Зараз ці можливості обмежені: більшість західних агентів та музикантів пропонують перенести домовленості на наступний рік. Тому можна впевнено прогнозувати — цьогорічні фестивалі будуть переважно з українських музикантів або артистів країн-сусідів, якщо відкриються кордони.

Ми збиралися відкривати продаж квитків у березні, коли отримали необхідні документи й дозволи. Проте вже на початку весни було зрозуміло, що епідемія наближається. Тому на щастя нікому нічого не винні. 

<strong><em>Atlas Weekend</em></strong>

Atlas Weekend

Через пандемію Atlas Weekend переноситься на 6-11 липня 2021 року. Місце проведення залишиться незмінним – ВДНГ. Про це повідомляється на Facebook-сторінці фесту. 

Придбані квитки будуть діяти на AW 2021. Зараз ми ведемо переговори з усіма артистами, щоб повністю зберегти вже заявлений лайнап. Також на відвідувачів чекатимуть нові артисти, які приєднаються до фестивалю наступного року.

Фестивалі в Україні 2020

Бандерштат 

Організатори фестивалю проігнорували наші запитання. Проте на офіційному сайті відбувається продаж квитків на цьогорічний фестиваль, який планується 7-9 серпня. В коментарях на сторінці в Facebook прихильники Бандерштат не втрачають надію і сподіваються, що він все таки відбудеться.

Фестивалі в Україні 2020

БеZVIZ Festival

Команда БеZVIZ працює над організацією цьогорічного фесту. Його планують провести 14-16 серпня на Монастирському острові у Дніпрі.

Фестивалі в Україні 2020

UPark Festival

Організатори фестивалю оголосили про перенесення фестивалю на 2021 рік. Якщо з якоїсь причини, відвідувач не зможе відвідати фестиваль у наступному році, необхідно заповнити форму. Запити щодо повернення квитків обіцяють розглянути після стабілізації ситуації в Україні та світі.

Читайте також: Свій бізнес vs найм: чому іноді бути найманим працівником краще

Фестивалі в Україні 2020

Leopolis Jazz Fest

Найбільший фестиваль джазу в Україні також перенесли. У 2021 році він відбудеться 24-28 червня, повідомляється на сайті. Зараз організатори ведуть переговори з музикантами і планують, реалізувати практично всю програма 2020 року в наступному.

Фестивалі в Україні 2020

Faine Misto festival

Фестиваль Faine misto перенесли, томі він відбудеться 28 липня-1 серпня 2021 року. На офіційній сторінці в Facebook команда фестивалю продовжує анонсувати виступи гуртів. 

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі