

Технології
Армії передали новий радар, що може працювати у горах і на «дистанційці»
Підприємство “НВК “Іскра” передало Збройним силам України нову радіолокаційну станцію зі збільшеною дальністю дії, покращеними параметрами траєкторної обробки та розширеними функціональними можливостями.
Про це повідомлили у пресслужбі Укроборонпрому.

“РЛС 35Д6М – це сучасна радіолокаційна станція зі збільшеною дальністю дії, покращеними параметрами траєкторної обробки, розширеними функціональними можливостями за рахунок сучасних програмних рішень. Також ця РЛС може похизуватись здатністю працювати майже у будь-яких кліматичних умовах та у гірській місцевості”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Непустир»: як у Добропіллі мешканці перетворили звалище на публічний простір
Радар може додатково комплектуватись виносними робочими місцями – це дозволяє управляти станцією у повному обсязі на відстані до 300 метрів. РЛС може також опціонально комплектуватись обладнанням для взаємодії безпосередньо із зенітно-ракетними комплексами.

“Іскра має багаторічний досвід у виготовленні та модернізації виробів типу 35Д6, 36Д6. Фахівці нашого підприємства забезпечують технічний супровід роботи РЛС протягом всього циклу експлуатації станцій як на території України, так і далеко за її межами. Це вкрай важливо для військової техніки, яка повинна цілодобово та безперервно виконувати бойове чергування та забезпечувати контроль за повітряним простором країни”, – підкреслив директор КП “НВК Іскра” Юрій Пащенко.

Підприємство “Науково-виробничий комплекс “Іскра” – провідний розробник і виробник наземної радіолокаційної техніки оборонного комплексу України. Сьогодні КП “НВК “Іскра” – це конструкторське бюро і електромашинобудівний завод, об’єднані єдиною маркою “Іскра”. В результаті трансформації ДК Укроборонпром” навколо КП “НВК “Іскра” буде створено галузевий холдинг “Радарні системи”, до якого увійдуть 10 профільних підприємств концерну.
Читайте також: Міжнародний день сексу: Як працює український секс-шоп Lovespace (16+)
Нагадаємо, Україна долучиться до операції НАТО Sea Guardian.
Як ми повідомляли раніше, а Херсонщині спецпідрозділ КОРД та водна поліція провели спільне навчання.
Усі фото: ukroboronprom.com.ua.

Технології

Комунальне підприємство «Київблагоустрій» отримало автовишку на незвичному шасі.
28-метрову італійську автовишку COMET встановили на незвичне шасі FORD TRUCKS 1833 DC, пише startermedia.com.ua.

Замовлення виготовив вітчизняний виробник спеціальної техніки, завод Техкомплект. Як повідомили на сайті компанії, таке шасі для автовишок використано вперше.

Читайте також: В Україні створили автовишку на базі вантажівки
COMET 28 | 2 | 14 HQ — італійська комбінована автовишка, максимальна висота якої досягає 28 метрів, а максимальний виліт — 14 метрів. Базове шасі, FORD TRUCKS 1833 DC, вантажопідйомністю 11,5 тонн, колісної формули 4х2 з 330 сильним двигуном.

Постачальник шасі — офіційний дилер FORD TRUCKS в Україні ТОВ «Сучасні вантажівки» (Автек).
Раніше українська компанія «Полікар» представила 24-метрову автовишку Paksan KT 245 на шасі Isuzu NPR 75.
Фото: «Техкомплект»
Технології

ВМС України отримають комплекс безпілотних літальних комплексів «Байрактар-ТВ2» із покращеними характеристиками.
Про це йшлося під час зустрічі представників турецької компанії BAYKAR MAKINA з керівним складом та відповідними фахівцями Військово-Морських Сил Збройних Сил України, повідомляє АрміяInform.
Під час зустрічі сторони обговорили питання підготовки особового складу безпілотних ударних комплексів «Байрактар-ТВ2» та особливості їхнього застосування на флоті.
Читайте також: В Україні тестують дрон-камікадзе «Пілум»
“Цього року ВМС України отримають комплекс безпілотних апаратів із покращеними характеристиками, які будуть діяти в інтересах Військово-Морських Сил як на суходолі, так і на морі, — розповів командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — Тому ми вдячні нашим партнерам за швидку реакцію на наше запрошення та конструктивний діалог щодо вироблення спільної позиції та розв’язання всіх питань при реалізації цього проєкту”.
«Байрактар ТБ2» — турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Розробка і виробництво компанії «Байкар Макина».
Нагадаємо, у Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників.
Фото: censor.net
Технології

Український фонд стартапів назвав перших переможців пітчингу в 2021 році. П’ять проєктів отримають гранти в $25 000. Про це йдеться в заяві фонду, пише НВ.
Зазначається, що всього на держфінансування претендувало 11 стартапів на pre-seed стадії. Переможцями пітчинг стали:
- OSBB Online – комплексне рішення для управління багатоквартирними будинками і комфортного життя їх жителів;
- ComeBack Mobility – розумні сенсори для милиць, які контролюють навантаження після захворювань і пошкоджень нижніх кінцівок;
- obimy – сервіс і додаток для невербальної комунікації;
- LineBar – багатофункціональна технологія будівельної 3D друку, яка дозволяє будувати елементи будівель відразу з декількох матеріалів і безпосередньо на будівельному майданчику;
- MindSelf – мобільний інструмент психологічної самодопомоги, який дозволяє розвивати стресостійкість, підвищувати рівень ментального здоров’я та уваги.
Читайте також: Три українські стартапи здобули гранти по $50 тис.
У Фонді відзначили, що проєкти оцінюються за низкою критеріїв, а саме: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея, стратегія розвитку.
Нагадаємо, Українській застосунок Reface увійшов у топ кращих від компанії Google.
Фото: usf.com.ua