Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
антисептик в домашніх умовах антисептик в домашніх умовах

Суспільство

Антисептик: де купити та як зробити в домашніх умовах

Опубліковано

Щоб захистити себе від вірусів і мікробів важливо регулярно обробляти руки антисептичними засобами. І не лише в період поширення COVID-19. Проте, зараз полиці магазинів та аптек пустують. А мозговиті бізнесмени продають їх утридорога, або запускають акції “купи у нас один товар і отримай антисептик у подарунок”. Щоб ви не витрачали купу грошей, ми розкажемо вам про українських виробників антисептиків і про те, як зекономити та зробити антисептик у домашніх умовах.

Як правильно користуватись антисептиком?

Антисептик — це засіб, який обов’язково повинен бути в сумці чи рюкзаку кожної людини. Адже це чудовий варіант очистити руки, коли поблизу немає мила з водою. Проте, більшість нехтують таким елементарним засобом гігієни, а б’ють на сполох, коли по світу розповсюджуються віруси.

Уляна Супрун на своїй сторінці в Фейсбук поділилась, як правильно користуватись антисептиком, адже просто потерти руки 3 секунди не допомагає.

Центр громадського здоров’я України дає такі рекомендації для вибору та користування антисептиком:

  • Не кожен антисептик, який продають майже на кожній касі в супермаркеті, впорається зі збудниками. Обирайте той, який містить від 60–80% спирту або містить 2% хлоргексидину.
  • Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Для цього слід використовувати 3 мл розчину, а це не менше 24–27 “пшиків” кишеньковим диспансером (це той, що з дозатором). Якщо у вас такий, то просто відкрутіть дозатор та вилийте на руки не менш 3 мл. До речі, правильну кількість антисептика зазвичай вказують на інструкції до виробу.
  • Обробляти руки слід не менше 30 секунд. Це справді важливо, інакше небезпечні мікроби можуть вижити.
  • Багато бруду збирається під нігтями, тож особливу увагу варто приділити їхньому очищенню.
  • Якщо часто користуйтесь антисептиком, то застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри.
  • Тримайте антисептик якомога далі від маленьких дітей. Ці симпатичні баночки дуже притягують малечу, але спирт, який є в антисептику, дуже токсичний.

Антисептики засоби на основі спирту можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у деяких ситуаціях, але вони не панацея від усіх видів мікробів. Для видалення деяких з них ефективніші старі добрі мило та вода. Тому не нехтуйте цими видами гігієни, якщо вони доступні. Особливо віддавайте перевагу милу та воді, якщо:

  • Руки помітно брудні або жирні.
  • На шкіру потрапили шкідливі хімічні речовини, пестициди та важкі метали.

Як зробити антисептик в домашніх умовах?

Полиці супермаркетів та аптек пустують на наявність антисептиків, а хтось продає їх втричі дорожче. Тому, рекомендуємо зробити антисептик в домашніх умовах. Не хвилюйтесь, інгредієнти доступні для кожного і купити їх можна у будь-якій аптеці. ВООЗ дала свій простий рецепт. Щоправда, тут рецепт антисептика на 10 літрів, але ми поки обійдемось літровим.

Рецепт №1

Отже, для приготування антисептика вам знадобиться:

  • етиловий спирт 96% (833 мл)
  • перекис водню 3% (42 мл)
  • гліцерин 98%  (15 мл)

Спирт, який призначений для виготовлення антисептика, налийте у тару до градуйованої відмітки. Після цього додайте перекис водню і гліцерин. Для цього використовуйте мірну ємність.

Потім додайте трохи дистильованої чи просто кип’яченої води. Щоб уникнути випаровування, одразу закрийте посудину з антисептиком кришкою чи корком. Розчин краще змішати, а потім розлити в невеликі ємності, які зручно буде носити з собою. Готові герметично закриті пляшечки потрібно відкласти на 72 години. За ці три дні бактеріальні спори, які могли бути у посуді чи в спирті, загинуть і антисептик повноцінно буде виконувати свою функцію

Антисептик в домашніх умовах. Рецепт №1

Рецепт №2

Є ще один простий рецепт як приготувати антисептик в домашніх умовах.

  • Медичний спирт 90% (50 мл)
  • Гліцерин (30 мл)
  • Ефірна олія (апельсинова, ванільна, м’ятна)

Ретельно змішайте всі компоненти та перелийте у потрібну вам ємність, яку зручно брати з собою. Ефірна олія в антисептику переб’є різкий запах спирту, тому обирайте на власний смак.

Усі компоненти вказані пропорційно. На вказану кількість вийде близько 85-90 мл антисептику.

Рецепт №2

Рецепт №3

  • Спирт (3 частини)
  • Гель алое вера (1 частина)
  • Ефірна олія

Змішайте всі інгредієнти між собою та розлийте у потрібну ємність. До речі, деякі олії мають протимікробну активність проти вірусів, тому можна обрати лаванду, чебрець, чайне дерево, евкаліпт чи вашу улюблену. Компоненти вказані пропорційно. Наприклад, 30 мл спирту + 10 мл гелю алое вера + пару крапель ефірної олії. Такої кількості вистачить для звичайного фракончика (50 мл) з антисептиком.

Антисептик Рецепт №3

Українські виробники антисептичних засобів

антисептик в домашніх умовах

В Україні є чимало виробників антисептичних засобів, тому не обов’язково закуповувати їх з-за кордону. І поки уряд пообіцяв нам розв’язати проблеми виробників, ми вирішили розказати про деякі з них.

УкрДез

ТОВ “УкрДез” — це виробник миючих, дезинфікуючих та антисептичних засобів нового покоління на ринку України.

Компанія займається розробкою, виробництвом, реалізацією професійних миючих та дезінфікуючих засобів широкого антимікробного спектра дії. Продукції “УкрДез” немає на полицях мас-маркетів, але замовити дезінфікуючі засоби можна через сайт, або за номером телефону.

Тут продаються антисептичні та дезінфікуючі засоби у великих тарах, тому запасів вистачить надовго. Літр антисептика коштує, в середньому, 225 гривень.

Біоцид

Компанія виготовляє антисептики та дезинфікуючі засоби з хлором та без, а також тести на визначення концентрації реагента “Акватон-10” в воді.

Українська група компаній “Біоцид”, в яку входять НТЦ “УКРВОДБЕЗПЕКА”, НВП “Біоцид” і НТЦ “Вербена”, розробляє, виготовляє і впроваджує сучасні засоби дезінфекції, антисептики та реагенти, які застосовують на виробництві та в місцях громадського користування, у сфері громадського харчування та в спортивних організаціях, для побутових повсякденних потреб і в дитячих установах.

Замовлення можна зробити на сайті, або інтернет-магазинах. Коштує антисептик, в середньому, 75 гривень (флакон 100 мл).

Saaniti

Український бренд Saaniti розробляє антибактеріальні гелі для рук для гігієнічної обробки долонь. Він ефективно дезінфікує, освіжає і залишає приємний аромат. У складі антисептику є рослинна олія жожоба, яке пом’якшує шкіру рук.

Купити антисептичний гель від цього виробника можна у них на сторінці, або у мас-маркетах (“Червоний маркет”, “СвітХім”, “Копійочка”). Коштує від 30 гривень.

Крім цього, бренд проводить колаборації з блогерами, тому на етикетці санітайзеру можна побачити улюбленого українського інфлюенсера.

Вік-А

Антисептики від цієї фірми ви точно бачили на касах супермаркетів чи невеликих магазинчиків під торговою маркою “Манорм”. “Вік-А” – торгова марка засобів особистої гігієни, яка заснована у 2010 році. Основним направленням компанії є виробництво антисептиків, мила та піни для рук.

Дезинфікуючі засоби компанії призначені для всього спектру дезінфекційних заходів – від поточної, профілактичної, швидкої дезінфекції поверхонь, стерилізації інструментів та виробів.

Коштують антисептики, в середньому, 60 гривень. Купити можна в аптеках вашого міста, мас-маркетах та інтернет-магазинах.

A. SEPT

Ефективність та безпечність продукції цього виробника підтверджена МОЗ України. Компанія A.Sept заснована у 2006 році спільно з німецькими та голландськими партнерами та є підприємством, що виробляє антибактеріальну продукцію, що захищає населення від вірусів, бактерій і грибків.

Кожен продукт створюється за рецептурою провідних європейських компаній. Мікробіологічна лабораторія, акредитована COFRAC, тестує продукцію на ефективність щодо захисту проти всіх відомим штамів мікробів, бактерій і вірусів.

Невеличкий флакончик антисептика коштує 152 гривні. Замовити можна на сайті.

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення