Суспільство
Аеропорт “Бориспіль” прибиратиме від снігу 6 нових машин
Аеропорт “Бориспіль” у 2019 році отримав 6 нових снігоприбиральних машин Jetbroom 9600 виробництва Boschung EJT Kft (Угорщина). Вони обладнані щіткою завширшки 6 м і повітродувним агрегатом продуктивністю 12 куб м/с.
Машини були закуплені на тендері ще в 2018 році, але приступлять до роботи цієї зими, повідомляє видання Центр транспортних стратегій.
“Тобто, ми готові повністю до зими. Планується використовувати в зимовий період 18 снігоприбирачів (в тому числі 6, що вказані вище) для збирання смуг і доріжок, і 2 снігоприбирача для прибирання технічних доріг і перонів”, – пояснили в прес- службі Борисполя.
Нагадаємо, в столиці триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Зокрема, заготівля солі розпочалась ще у квітні, а спеціалізована техніка готова до використання на 87%.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі