Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

91 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

91-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

17:30

Українські артилеристи опанували французькі САУ Caesar всього за кілька годин, і тепер нищать позиції ворога з 20-кілометрової відстані.

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Він підтвердив, що самохідні артилерійські установки, які надала Франція, вже активно використовуються на передовій. За словами Залужного, ці САУ дозволяють українським військовим нищити противна на відстані 20 км від лінії фронту. При цьому точність роботи Caesar Залужний називає високою.

«Caesar дає можливість уражати противника на віддаленні 20 км і більше від лінії фронту з високою точністю. На цій відстані знаходиться артилерія, резерви, пункти управління противника. Їх знищення знижує наступальний потенціал ворога», – пояснив Головнокомандувач.

17:00

Українські військові «приземлили» черговий безпілотник російської армії над Дніпропетровською областю.

16:45

За минулу добу, 24 травня, воїни Збройних сил України відбили 9 атак росіян на Донецькому та Луганському напрямках, знищивши 30 одиниць техніки противника.

16:15

На Рівненщині компанія «Сонячне ремесло» нарощує легальний видобуток бурштину. У планах на 2022 рік – видобути 8 тонн.

16:05

Укрпошта першою серед поштових операторів світу відкрила онлайн-магазин на міжнародному маркетплейсі eBay.

15:40

Бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади поповнили власний «автопарк» трофейним танком російських окупантів. Про це повідомили на сторінці Закарпатського легіону в Facebook.

За словами бійців, трофейна бронетехніка потребує ремонту, утім після цього танк служитиме Збройним силам України та битиме колишніх господарів.

15:10

Через зупинку підприємства «Артемсіль» найстаріша в країні Дрогобицька солеварня збільшила потужності до 55 тонн солі на місяць. Про це повідомив в.о. директора солеварні Ігор Нащочич, пише Укрінформ.

«Ми зараз збільшили виробництво до 55 тонн в місяць, за рік вийде десь 600 тонн. […] Потужності збільшили до максимуму. Цілодобово в нас працюють люди, зараз добрали працівників до 40. І вони день і ніч варять сіль», – розповів Нащочич.

14:30

Військовий Національної гвардії вдруге за місяць збив російський військовий літак над Запорізькою областю. Про це повідомили на сторінці Національної гвардії України в Facebook.

Згідно з повідомленням, другим бойовим «трофеєм» військовослужбовця став бойовий штурмовик росіян Су-25.

13:45

Українські військові розгромили дві станції радіоелектронної боротьби окупантів та два радіолокаційні комплекси окупантів у Запорізькій області.

13:20

Литва готує нову партію військової допомоги Україні: 20 гусеничних бронетранспортерів М113, 10 військових вантажівок та 10 позашляховиків для саперів.

12:55

У Ніжині, що на Чернігівщині, відновили роботу млина місцевого комбінату хлібопродуктів, який не працював 10 років. Завдяки цьому для потреб міста вже змелено понад 50 тонн борошна. Про це повідомили на сторінці Ніжинської міськради в Facebook.

Першу партію борошна вдалося отримати ще 19 березня. За перші тижні роботи на потреби міста вдалося змолоти понад 50 тонн продукції.

12:25

З часу повномасштабного російського вторгнення вже понад 400 громад більшістю голосів ствердили свій вихід з підпорядкування Московському патріархату та перейшли до Православної Церкви України. Про це повідомили на офіційному сайті ПЦУ.

«Лише у Хмельницькій області понад 100 громад відмовилися і надалі перебувати у структурі МП, очільник й ієрархи якої підтримують та благословляють злочинний напад на Україну», – йдеться у повідомленні.

12:00

Щонайменше три бойові машини піхоти російських окупантів та їхній опорний пункт знищили українські артилеристи спільно з аеророзвідниками.

11:25

Львівська національна опера започаткувала онлайн-проєкт найкращих українських пісень, записаних для наших захисників і захисниць.

11:00

Українські військові із бригади спецпризначення імені Івана Богуна знищили ворожу техніку: плавучий бронетранспортер МТ-ЛБ та міномет.

10:30

У Миколаєві три заводи постачають сучасне газове обладнання до міських котелень, що дозволяє максимально швидко відновлювати пошкоджені газопроводи.

10:00

Українські артилеристи вправно розгромили бойову машину піхоти окупантів.

09:00

Українські війська відбили атаку росіян, які намагалися захопити спостережний пункт, при цьому були переодягнені в українську військову форму.

Суспільство

На в’їзді в Донецьку область підняли прапори бригад, які її обороняють

Опубліковано

Біля стели в’їзду до Донеччини були підняті прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які боронять край від російського окупанта.

Про це повідомляють в Генеральному штабі ЗСУ.

Про ініціативу

На в’їзді до Донецької області встановлена стела з українським національним елементом – мозаїчною вишиванкою та характерними для цього регіону деталями.

Наприклад, герб має зображення в золотому полі на чорному фоні синю пальму. Його увінчує золота стилізована корона з каштанових листків, а навколо є вінок з зелених дубових гілок, обрамлений пурпуровою стрічкою з девізом: “Можливість доведена на ділі”.

Читати також: В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

На стелі розміщено безліч написів та синьо-жовтих стрічок, які включають особисті автографи бійців, а також послання агресору, що направлялося у бік, куди відправили російський корабель.

Багато військових, волонтерів, медиків та капеланів, які працюють у зоні бойових дій або повертаються звідти після виконання завдань, фотографуються тут. Бійці одного з підрозділів оновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, залагодили та пофарбували металеві жердини для прапорів.

Історичні факти

У 1896 році коваль Олексій Мерцалов створив пальму із залізничної рейки, відому як “Пальма Мерцалова”, яка символізує економічний потенціал регіону, пов’язаний з вугіллям та іншими сферами. Жовтий колір символізує спекотний степовий клімат.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

Суспільство

В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

Опубліковано

На Аскольдовій могилі у Києві встановлено нову мініскульптуру “Герої”, яка вшановує українських воїнів. В цьому урочищи поховані Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі), Андрій Пільщиков (Джус), Марко Паславський (Франко).

Про це повідомляють в Ми – Україна.

Про витвір

Бронзова скульптура під назвою “Герої” відображає воїна, який вклоняється перед українським прапором. Щоб ретельно розглянути її, перехожим доведеться також вклонити коліно, тому що скульптуру встановлено на низькій висоті.

фото: Владислав Паливода

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Меценати проєкту подарували місту скульптуру, а зібрані кошти в розмірі 450 тисяч гривень передадуть підрозділу “На щиті”. Ці кошти будуть використані на закупівлю коліс і мастил для автівок, які перевозитимуть полеглих героїв додому.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування.

Фото: Владислав Паливода

Читати далі

Суспільство

В Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Опубліковано

7 квітня о 16:00 в київській Малій Опері відбудеться фестиваль Пожежа, цього разу з лайнапом з електронних музикантів. 

Про це повідомляє Лірум з посиланням на організаторів.

Які музиканти візьмуть участь?

7 квітня на сцені Малої Опери виступнять музиканти:

  • Nahaba;
  • Kurs Valüt;
  • Ariadna;
  • Badwor7h;
  • Нестор.

Історія фестивалю “Пожежа”

Все почалося в Київському університеті імені Тараса Шевченка, де студентський парламент Інституту філології організовував університетські заходи. Після вторгнення команді довелося переосмислити масштаби своїх планів. З цього виник проєкт Пожежа.

Фото: Дмитро Черніков

Фестиваль мав на меті популяризацію української культури та музики. Організатори прагнули, щоб український контент був основним, а не просто альтернативою російському.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Організацією Пожежі займаються четверо людей. Міша Юров – креативний директор, відповідає за технічні аспекти, вибір локацій та комунікації. Іванка Гуменюк – кураторка маркету на фестивалі, також працює над ідеями та нововведеннями. Дизайнерка Настя Карацюпа відповідає за дизайн івенту. Недавно до команди приєдналася Настя Слєпцова, яка займається контентом для TikTok.

Тематика цьогорічного фестивалю

Існують дві версії щодо того, чому темою цьогорічного івенту стала електронна музика. Згідно з офіційною версією, Міша поєднав естетику приміщення з його історією, використовуючи мотиви опери, що підкреслюють металічне звучання артистів електронної сцени.

Фото: Дмитро Черніков

Неофіційна версія говорить, що рішення було прийнято виключно на основі естетичних вподобань команди. Організатори пояснюють, що це типова практика для більшості їхніх івентів: запрошують виконавців, яких справді слухають та люблять. На етапі планування фестивалю команда складає список потенційних виконавців, а потім відбирає найбільш підходящих, враховуючи тематику івенту, технічні можливості місця проведення та гонорари артистів.

Купити квитки на подію можна тут.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що вже оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Фото: Дмитро Черніков

Читати далі