Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
obzor oobrazovatelnykh platform 2018 obzor oobrazovatelnykh platform 2018

Економіка

9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Опубліковано

Неважливо, чи ви підприємець-початківець з ідеєю на мільйон, чи тільки-но заробили свої перші 50 тисяч гривень – абсолютно безкоштовні поради від професіоналів можуть стати у нагоді.

Ми підібрали курси підприємництва з українських платформ для кожного окремого етапу, на якому зараз може знаходитись ваш бізнес.

Читайте також: Бізнес під час війни: родина із Сєвєродонецька шиє тенти і намети

1. Відкриття власної справи: дорожня карта від засновника Veterano Pizza

Гайд, створений на платформі для підприємців “Всі свої”. Розрахований на тих, хто тільки замислюється над тим, аби розпочати власну справу. Адже всі підприємці на початку стикаються з однаковими питаннями та роблять помилки. Леонід Остальцев, засновник Veterano Pizza, розповідає про основні кроки, які потрібно зробити початківцям, щоб побудувати ефективний бізнес.

“І пам’ятайте, все у вас вийде! Головне – почати!” – каже він у невеличкому відеоанонсі.

Засновник Veterano Pizza про дорожню карту початку власного бізнесу

2. Курс про підприємництво. “Власна справа в Україні” від Prometheus

Був створений для тих підприємців, яких щось стримує від того, аби почати. Насправді, підприємництво починається з базових знань і успішного досвіду ваших колег, кажуть лектори курсу.

Лекції підкріплені практикою – історіями успіху і помилок молодих підприємців.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Тут розглядатимуться такі теми, як оподаткування, юридичні аспекти – як захистити інтереси бізнесу, як знайти своє місце на ринку, життєвий цикл компанії тощо.

3. “Як створити стартап” – адаптований курс від викладачів Стендфордського університету

Цей курс читався у Стенфордському університеті, а Prometheus адаптував його для  української аудиторії.

Викладачі-практики на онлайн-лекціях розкажуть, як оцінити бізнес-ідеї на життєздатність, як підбирати команду та залучати клієнтів, як будувати бізнес-стратегію.

Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

Жодних складних теорій, – обіцяють автори. Тут знайдете практичні поради і приклади.


В онлайн-курсі від Стенфордського університету дивіться про те, чому треба починати бізнес зараз, як створити продукт, який обожнюватимуть клієнти тощо.

4. “Дієвий бізнес-план”. Для чого потрібний та як створити?

Бізнес-планом зазвичай цікавляться банки перед прийняттям рішення – дати вам позику чи ні, а інвестори – і взагалі розглядають документ повністю перед співпрацею. Його можна замовляти у професіоналів – і коштує це недешево. А можна зробити власноруч.

Курс “Дієвий бізнес-план” від платформи “Будуй своє” допоможе зрозуміти, який фундамент бізнес-плану, як зробити аналіз ринку та прорахувати необхідні для вашої справи інвестиції.

Читайте також: Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

“Жодному успішному підприємцю не вдалося оминути цей крок, без бізнес-плану не можливо активно зростати, залучати кредити на розвиток, інвесторів чи партнерів”, – пишуть на сторінці курсу.

5. Курс для соціальних підприємців

Ми знайшли два курси для тих, хто хоче не тільки отримувати прибуток, але і приносити користь:

  • Курс від “Будуй своє” – для підприємців, які хочуть займатися соціальними проектами і представників неприбуткових організацій, які хочуть більше фінансових можливостей.

6. Бізнес в Інтернеті: як запустити та просувати

Курс «Як вивести бізнес в інтернет» від платформи “Будуй своє” –  це низка модулів з інструкціями, як підкорити бізнес-простір в мережі.

Тут отримаєте корисну інформацію про діджитал-маркетинг, створення Інтернет-магазину з нуля, просування вашої сторінки у соцмережах та еmail-маркетинг.

Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

А от як збирати онлайн-аудиторію, як продукувати корисний контент,  як автоматизувати бізнес та яка користь від відкритих даних – дивіться у лекції “10 трендів інтернет-просування”.

Якщо компанії нема в Інтернеті, задайте собі питання – чи існує вона взагалі. Про це казав ще Білл Гейтс.

7. Формування репутації бренду.

Лекторка курсу ”Комунікаційні інструменти для побудови репутації” – відома в громадському секторі комунікаційниця Анастасія Нуржинська. На цьому курсі вона розповідає про:

  • людину як бренд;
  • засоби самопрезентації;
  • онлайн-інструменти комунікацій;
  • навіщо компанії потрібна комунікаційна стратегія та піар-план;
  • як взаємодіяти зі ЗМІ, що таке прес-пакет та як його формувати.

8. Соцмережі для розвитку власної справи

З чого починати просування в соцмережах? Яка ваша цільова аудиторія і як отримати від неї зворотній зв’язок? Де брати контент для соцмереж і як зробити лідерів думок послами вашого бренду? І в доважок – конкретні кейси щодо того, як працюють ці інструменти. Усе це можна дізнатись на курсі від “Будуй своє” про те, як використовувати соцмережі для розвитку власної справи.

9. Час експортувати!

Курс від “Нової пошти” покликаний допомогти підприємцям розпочати (або покращити) експорт своїх продуктів за кордон. Тут ви дізнаєтесь, як оцінити експортний потенціал компанії і дослідити іноземний ринок, юридичні особливості підготовки продукту на експорт.

Його підсилює курс “Експорт, ринки ЄС та інтернаціоналізація бізнесу”, розроблений на базі матеріалів Комерційної служби США і адаптований під українські реалії з урахуванням кращих практик експортної діяльності.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Цей курс з чотирьох модулів – про системний експорт і побудову безпрограшних міжнародних стратегій.

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Опубліковано

Федеральна рада Швейцарії вирішила збільшити свою підтримку України на наступні 12 років, до 2036 року, виділивши 5 млрд швейцарських франків ($5,5 млрд) на гуманітарну допомогу та підтримку економічного розвитку. Це вирішення було оголошено у пресрелізі, де також зазначено, що Швейцарія вже активно підтримує проєкти в Україні, спрямовані на відновлення інфраструктури у секторах енергетики, транспорту та охорони здоров’я.

Про це повідомляє видання Forbes.

За останній час Швейцарія витратила приблизно 3 млрд швейцарських франків на допомогу людям, які постраждали внаслідок війни в Україні. Протягом наступних 12 років їхні зусилля будуть спрямовані на активізацію підтримки відновлення України та розвиток співпраці з приватним сектором. Для цих цілей планується витратити 5 млрд швейцарських франків до 2036 року.

Читайте також: У Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору

Планується використовувати поетапний підхід: спочатку підтримка України здійснюватиметься з бюджету міжнародного співробітництва до 2028 року на суму 1,5 млрд швейцарських франків. Після цього Федеральна рада має намір розглянути інші джерела фінансування (окрім міжнародного співробітництва), щоб забезпечити решту 3,5 млрд швейцарських франків на період з 2029 по 2036 рік.

Загалом, на 31 грудня 2023 року оцінюється, що відбудова та відновлення в Україні вимагатимуть $486 млрд упродовж наступного десятиліття. Ця оцінка збільшилася порівняно з рік тому, коли потреби оцінювалися у $411 млрд.

Нагадаємо, в Україні запрацювала безкоштовна програма з бізнес-освіти для дітей.

Фото: Факти

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення