Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

84 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

84-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:15

Чи могли б ми в мирний час повірити, що перевезення автівок з одного міста до іншого може вважатися героїчним вчинком? Війна змінює все. Фельдшерка з Луганщини Світлана ризикнула власним життям, аби два автомобілі «швидкої» зі зруйнованого медзакладу продовжували рятувати життя українців. Машини вивозила разом із батьком, а дорогою потрапила під обстріл. Свою надзвичайну історію порятунку транспорту медик розповіла ШоТам.

17:00

Воїни 92-ї механізованої бригади захопили трофейну артилерійську установку «Акація-М» під час боїв у Харківській області.

16:50

Підрозділ протиповітряної оборони Десантно-штурмових військ ЗСУ збив російський безпілотник ZALA, поціливши в нього із зенітно-ракетного комплексу «Стріла-10».

16:15

Європейська комісія затвердила план відбудови України та вже провонує виділити 9 млрд євро макрофінансової допомоги.

15:50

У тимчасово окупованому Мелітополі підірвали бронепотяг російських окупантів.

15:25

У застосунку «Дія» запустили збір коштів на допомогу армії через платформу United24.

14:35

Державна служба України з надзвичайних ситуацій отримала 85 безпілотних літальних апаратів DJI Mavic 3 Fly More Combo, призначених для проведення розвідки та супроводу заходів з розмінування.

14:30

У Добротвірський громаді Львівської області побудували асфальтобетонний завод потужністю 120 тонн асфальту за годину.

14:10

Артилерія Збройних сил України знищила командний пункт бригади Чорноморського флоту Росії. Троє офіцерів загинули, а 14 – отримали поранення.

13:20

Бійці підрозділу протиповітряної оборони 57 ОМПБр збили черговий літак російських окупантів.

12:50

Бійці Збройних сил України почали нищити російську бронетехніку сучасними ракетами Brimstone, які надали партнери.

12:15

Посівну кампанію в районах Миколаївської області, де не відбуваються бойові дії, завершено на 80-85%. Про це повідомив очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім в інтерв’ю виданню Інтерфакс.

«Голови райдержадміністрацій повідомляють, що там, де це можливо, посівну кампанію завершено на 80-85%», – сказав Кім.

За його словами, миколаївські аграрії вже закупили добрива та пальне й тепер будують собі додаткові склади, бо «через проблеми з логістикою збільшується час доставки».

11:45

Укрзалізниця попри воєнний стан модернізувала електропоїзд для більш комфортного та безбар’єрного перевезення пасажирів.

11:00

Українські військові розбили мінометну позицію, блокпост та взводний опорний пункт окупантів.

10:30

У Миколаївській області Збройні Сили України збили винищувач окупантів.

10:00

Перший центр Дія.Бізнес за кордоном відкрили у Варшаві. Із 18 травня кожен українець у Польщі зможе безкоштовно отримати в центрі Дія.Бізнес фахові консультації щодо ведення бізнесу, перебування, проживання та працевлаштування на території Польщі.

09:30

В окупованому Мелітополі Запорізької області українські партизани ліквідували російських військових високого рангу. Про це повідомили у зведенні Запорізької обласної державної адміністрації на фейсбук-сторінці.

За їхніми даними, окупанти цю  ситуацію намагаються приховати.

«Але у місті російські військові посилено перевіряли приватний транспорт, ймовірно, у пошуках партизан», — йдеться у повідомленні.

09:00

Січеславські десантники влучним ударом ліквідували російських загарбників, які ховалися в окопах, а також бойову машину піхоти окупантів.

Суспільство

Баварія надала Україні черговий пакет гуманітарної допомоги. Що до нього увійшло

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Баварія передала МВС України пакет гуманітарної допомоги, до якого увійшли зокрема 30 автомобілів та генератори.

Про це повідомили на сайті МВС.

Державне міністерство внутрішніх справ Баварії передало системі МВС України пакет гуманітарної допомоги, до якого увійшли 30 автомобілів, генератори, мотопомпи й комунікаційне обладнання.

«Вся ця техніка буде розподілена в системі внутрішніх справ: для прикордонників, нацгвардійців, поліцейських. Сподіваємось, що ця допомога – не остання. Це для нас велика потужна підтримка», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ Василь Тетеря.

Читайте також: Чи потрібен досвід, аби відкрити власну ферму? Історія молочного бізнесу з Харківщини, що працює за 50 кілометрів від кордону з росією

Нагадаємо, Полтавщина отримала понад 60 генераторів від міжнародних партнерів.

До того ж Україна отримала від міжнародних партнерів 508 акумуляторів Tesla Powerwall для соціальної та критичної інфраструктури.

Фото: mvs.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

В Ужгороді вперше провели трансплантацію серця

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології (ОКЦНН) виконали першу в Ужгороді трансплантацію серця від посмертної донорки.

Про це повідомили на сайті ОКЦНН.

«Щойно наші лікарі констатували смерть мозку 44-річної пацієнтки, а її родичі дали дозвіл на забір органів для трансплантації, ми сконтактували із лікарями Першого територіального медичного об’єднання м. Львова», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

Зазначається, що лікарі прибули в ОКЦНН разом із реципієнтом, якому відразу й пересадили серце донорки.

Окрім серця придатними до трансплантації були також печінка та нирки, які відвезли для пересадки до Львова. Забір органів та сама трансплантація тривала близько 6 годин. 

Нагадаємо, київські лікарі вдруге пересадили печінку пацієнту і врятували йому життя – це перший такий успішний досвід українських лікарів.

Крім того, військовому, який був за крок до ампутації, врятували обидві ноги. Після реабілітації він планує повернутися на фронт.

Фото: uzhneuro.com.

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській презентували сучасний переклад Біблії українською мовою

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Національному заповіднику «Софія Київська» презентували сучасний переклад Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами Українського Біблійного Товариства. Захід відбувся 28 вересня.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.

У представленні кульмінаційної багатолітньої праці перекладачів редакторів, мовознавців, вітчизняних та закордонних вчених-біблеїстів взяли участь глави та настоятелі церков православного, католицького та протестантського спрямування та інші гості.

Зазначається, що така подія – ще одна нагода для вірян висловити вдячність Богові за захист України в умовах повномасштабної агресивної війни, розв’язаної російською федерацією, а також об’єднатись у молитві про захисників, про збереження українського народу та настання миру.

Читайте такожНе дубляжем єдиним, або На що ще варто звернути увагу в законопроєкті №9432

«Моє серце і всі ваші переповнені невимовною радістю. Адже ми чекали цього 25 років, чверть століття. Можливо це і не так довго, але мірою людського життя – це вже ціле покоління. Попередні переклади також не робилися швидко, тому що це фундаментальна праця, яка повинна бути сприйнята всіма церквами, релігійними організаціями. Повинна пройти певна рецепція. Це мав бути справжній переклад, щоб ним користувалися, читали й надихалися», – розповів Блаженніший митрополит Київський і всієї України, настоятель Православної церкви України Епіфаній.

Здійснення сучасного перекладу Біблії українською мовою було одним із основних завдань Українського Біблійного Товариства від моменту його заснування. Всі попередні переклади були здійснені задовго до того і були важко зрозумілі для сучасного покоління.

Українське Біблійне Товариство — міжконфесійна християнська організація, метою якої є переклад, друкування та розповсюдження Біблії українською мовою й мовами нацменшин, що проживають на території України. До складу Товариства входять 21 провідна українська церква православного, католицького та протестантського віросповідання і Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України.

Нагадаємо, в Україні презентували рукописну Біблію, яку створили 30 тис. українців.

Також ми повідомляли, що презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн.

Фото: mcip.gov.ua.

Читати далі