Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

83 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

83-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:00

Програмне забезпечення «Кропива» знає чи не кожен український боєць, від снайпера до військового протиповітряної оборони. Саме завдяки йому наша армія може виконувати тисячі дій, необхідних під час ведення бою. Безпілотний комплекс «Валькірія» також отримав визнання серед захисників. Усе це проєкти фонду «Армія SOS», який допомагає українським військовим уже вісім років поспіль.

Олексій Савченко, волонтер «Армія SOS», розповів ШоТам, як змінилася діяльність фонду після 24 лютого, як створювалася знаменита «Кропива» та яка найголовніша ціль на найближчі місяці.

17:10

Сили протиповітряної оборони ЗСУ «приземлили» черговий безпілотник російських окупантів над Дніпропетровською областю.

16:30

Український завод напоїв Coca-Cola, який постраждав від російських обстрілів, поступово відновлює роботу в селищі Велика Димерка, що на Київщині. До кінця травня планують відновити потужності на 100%.

15:50

Український сервіс таксі Uklon запускає міжнародну франшизу. У пріоритетах – ринки країн Балтії та Східної Європи.

15:30

Бійці 25-ї повітрянодесантної Січеславської бригади влучним ударом знищили російську бойову машину піхоти разом із екіпажем.

14:55

Українські артилеристи знищили батарею російських зенітно-ракетних комплексів «Бук».

14:45

Учасники гурту Kalush Orchestra планують виставити статуетку переможців пісенного конкурсу «Євробачення» на аукціон і передати гроші на потреби Збройних сил України. Про це фронтмен гурту Олег Псюк заявив під час пресконференції.

«Ми хочемо продати статуетку “Євробачення”, аби зібрати кошти для України. Є багато людей, які можуть собі дозволити пожертвувати велику суму. І це буде додаткова мотивація пожертвувати гроші на потреби армії та України. Незабаром ми виставимо статуетку на аукціон. Усі деталі згодом повідомимо на нашому акаунті в Instagram», – розповів лідер гурту Kalush Orchestra.

14:20

У Києві 16 травня відкрився офіс волонтерського руху #адвокатиЗСУ, де військовослужбовці та члени їхніх родин можуть отримати безкоштовні адвокатські консультації та юридичний супровід.

13:25

Ізраїль відновив роботу свого посольства в Києві, яке з 22 лютого тимчасово перемістилося до Львова.

13:10

Бійці 72 ОМБр. імені Чорних Запорожців розгромили бронетехніку росіян пострілом з українського ПТРК «Стугна-П».

12:45

Університет Торонто безкоштовно прийме на навчання понад 200 українських студентів. Фінансування взяла на себе Фундація Темертея, заснована канадським підприємцем і меценатом українського походження Джеймсом Темертеєм.

12:25

В Україні створили VR-музей пам’яті війни, щоб зафіксувати руйнації, які завдала Росія Київщині.

12:15

Чоловік заради порятунку пройшов пішки із Маріуполя до Запоріжжя із собакою Жужою.

12:00

Українські воїни знищили танк та зенітний ракетний комплекс окупантів. Відео опублікували на ютуб-каналі 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

11:45

Військові 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого збили ворожий безпілотник «Орлан-10» із великокаліберного кулемета, повідомили на фейсбук-сторінці бригади.

11:25

Міністр фінансів України Сергій Марченко та президент Японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA) Акіхіко Танака підписали угоду про надання Україні кредиту завбільшки $100 млн на пільгових умовах.

11:10

Уночі, 17 травня, у небі над Миколаївщиною, ЗСУ збили російську крилату ракету, що летіла у напрямку західних регіонів.

10:40

Збройні сили України відбили атаку росіян у районі міст Гірське, Золоте та селища Сиротине на Луганщині, внаслідок чого окупанти змушені були відступити зі значними втратами.

10:20

45 окрема артилерійська бригада Збройних Сил України показала, як знищила склад із боєприпасами російських окупантів.

10:00

Збройні Сили України спалили кілька бойових машин російських загарбників.

09:30

Підрозділами зенітних ракетних військ ЗСУ уражено штурмовик Су-25 російських окупантів та ворожу крилату ракету. Про це повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Крім того, протиповітряна оборона Сухопутних військ знищила щонайменше три БпЛА «Орлан-10». Загалом за добу, 16 травня, уражено 5 повітряних цілей:

  • 1 літак (Су-25);
  • 3 БпЛА (ОТР);
  • 1 крилату ракету.

09:00

Розпочалася операція з порятунку заблокованих на території заводу «Азовсталь» у Маріуполі захисників України, повідомили у Генштабі ЗСУ.

08:00

Українські захисники знищили неподалік Чорнобаївки на Херсонщині ворожий склад паливно-мастильних матеріалів вогнем реактивної артилерії.

Унаслідок удару ЗСУ розбито зенітно-ракетний комплекс «Стріла-10», танк Т-72, та іншу броньовану техніку ворога. Загалом українські підрозділи спільно з авіацією Повітряних сил нанесли за добу понад 1️00 уражень ворожих позицій.

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Опубліковано

Дніпро став ще одним містом, у якому була представлена економічна платформа “Зроблено в Україні”. Таку заяву зробив Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба Володимира Зеленського у Telegram.

 Платформа має стати дієвим інструментом у розвитку українського бізнесу.

Загалом, програма «Зроблено в Україні» покликана налагодити ефективну співпрацю між державою і бізнесом та сприяти розвитку українських виробників.

Читайте також: Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Нагадаємо, на програму «Зроблено в Україні» в бюджеті держави закладено рекордні за останній час понад 45 мільярдів гривень. З них для Буковини — 800 мільйонів гривень в рамках усіх програм. Чернівецька область входить у трійку регіонів за кількістю релокованого бізнесу, а показник частки переробної промисловості в області 11.9% – найвищий з 2012 року.

Фото: ОП

Читати далі

Суспільство

В Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки: де можна відвідати

Опубліковано

У Фастові запрацював перший в Україні інтерактивний простір «Час на себе» та простір психосоціальної підтримки «Дбаю про себе». Завдання обох – навчити людей піклуватися про свій фізичний та психічний стан.

Про це повідомляє Київська ОВА.

  • Простір «Час на себе» облаштований в парку «Європейський» і складається з трьох зон:
  • Інтерактивний «годинник дій» з ідеями щоденних звичок, які допоможуть кожному бути здоровими.
  • Зона фізичної активності із тренажером, спортивною лавкою та інструкцією для виконання фізичних вправ.
  • Зона психічного здоров’я із «ментальною лавкою» та QR-кодом, відсканувавши який можна послухати і виконати вправи для розслабленя та заспокоєння.

Читайте також: Українці створили гру про життя у харківському метро під час війни

Простір психосоціальної підтримки «Дбаю про себе» розташований у Фастівському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Він має розширити доступ населення до послуг із психічного здоров’я.

Тут будуть індивідуальні консультації психолога, групові заняття для опанування навичок самодопомоги та подолання стресу, а також спеціалізована психотерапевтична допомога.

Нагадаємо, у Києві біля будинків облаштують пандуси.

Фото: КОВА

Читати далі