

Спорт
8-річний одесит вдруге виграв Чемпіонат Європи зі швидких шахів
8-річний одесит Максим Кріштафор виграв Чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат з швидких шахів та бліцу.
Про це повідомили у міській раді Одеси.
Зазначається, що чемпіонат завершився 23 липня 2022 року в Греції (Салоніки). Загалом українська збірна на цьому чемпіонаті здобула 10 нагород.
Зазначається, що Максим Криштафор у своїй віковій категорії (8 років) став подвійним чемпіоном Європи. Головним конкурентом Максима був британець, який йшов у рейтингу за №1. Із Максимом вони вже зустрічалися на турнірі в Англії, тоді одесит також переміг.
У цьому чемпіонаті Максим Кріштофор виграв у суперника у трьох партіях. Тренери юного одесита – гросмейстери Назар Фірман і Світлана Чередниченко.
Читайте також: Робили бомбезну каву в Сєвєродонецьку – робимо і в Кропивницькому. Історія мережі «Кава Станція»

Довідка
Швидкі шахи — різновид шахів, у якому кожен із учасників має виконати свої ходи за менший часовий проміжок, ніж при класичному контролі часу (60 або 120 хвилин кожному гравцю).
Нагадаємо, на Львівщині відкрили шахову школу «Три Королі».
Також ШоТам повідомляв раніше, що 11-річний український шахіст виграв «срібло» першості світу з рапіду.
Фото: omr.gov.ua.
Спорт

«Пробігти кілька кілометрів, щоб допомогти тим, хто втратив більше», — так звучить гасло благодійного забігу Go to the Future 2025. Понад 1500 людей об’єднала подія на ВДНГ у Києві.
Учасниками стали ветерани, волонтери, зіркові особистості і просто небайдужі. Мета — не просто зібрати кошти на протези для військових, а й продемонструвати, що життя після ампутації не закінчується.
Про це редакції повідомили організатори Go to the Future 2025.
У чому проблема
Як розповідають організатори забігу, тисячі військових, що пережили ампутації потребують не лише протезів, а й мотивації, емоційної підтримки та нової ідентичності в мирному житті. «Травма — це не лише фізичний біль, а й втрата віри в себе», — наголошують вони.
Яке рішення пропонують
Ініціатори Go to the Future 2025 вважають, що залучення ветеранів до спорту — це спосіб фізичної та психологічної реабілітації. Організатори влаштували «естафету єдності» за участі військових з ампутованими кінцівками, а також дистанції для дітей та аматорів. До заходу доєднались представники команди «Шахтар Сталеві» — футбольна команда, що переважно складається з ветеранів з ампутованими кінцівками, створена у 2024 році ФК «Шахтар».
«Я вважаю що зараз такі заходи просто необхідні, через те що їх проведення допомагає як тим, хто зараз на фронті захищає нашу країну, так і тим, хто після важких поранень повертається до нормального життя. Особисто мені такі заходи допомагають довести в першу чергу собі, що я можу жити та насолоджуватись життям як і інші люди», — зазначає ветеран із Сіверодонецька Іван Артюх.
Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)
Теорія в дії
«Формула проста, — кажуть організатори забігу, додаючи: — Спорт — це точка опори. Ветерани не лише пробігають дистанції, а й долають бар’єри у власній свідомості». Воротар команди з ампфутболу «Шахтар Сталеві» Роман Семенюк підтверджує: «Ми доводимо, що спорт можливий навіть після втрати кінцівок. Це тримає тіло й дух».
Під час забігу учасники проходили розминку та відновлення під наглядом фізіотерапевтів. Усі охочі мали змогу зробити масаж на локації від Traumeel S GEL. І дорослі, і діти об’єдналися навколо ідеї підтримати тих, хто захищає Україну.
«Ми віримо, що рух — це шлях до майбутнього. А спорт — потужний інструмент відновлення», — говорять партнери заходу, бренд Traumeel S GEL, що започаткував ініціативу «Рух заради майбутнього».
Які ж результати
На цьогорічному Go to the Future 2025 зібрали понад мільйон гривень. Участь у ньому взяли ветерани з ампутованими кінцівками, спортсмени з інвалідністю, діти та відомі українці. Організатори благодійного забігу підсумували, що для багатьох це не просто спортивна подія, а символ надії. Бо такі спортивні заходи допомагають змінити фокус із жалю на захоплення, з обмеження — на можливості. Бренд Traumeel S GEL, планує продовжувати підтримку подібних подій.

Нагадуємо, що український військовий встановив спортивний рекорд Гіннеса в зоні бойових дій.
Фото редакції надали організатори
Спорт

26-річний військовослужбовець ЗСУ Дмитро Косатий увійшов до Книги рекордів Гіннеса, виконавши за одну хвилину 42 віджимання на кулаках у зоні бойових дій на Харківщині. Цей світовий рекорд зафіксували 12 квітня 2025 року разом із волонтером Дмитром Грунським.
Про це повідомили в «Суспільне Житомир».
Дмитро Косатий — випускник Житомирського військового інституту та майстер спорту міжнародного класу зі Street Workout. Він уже має на своєму рахунку п’ять рекордів України та два світові. Під час виконання вправи він перебував безпосередньо в районі бойових дій, де служить у батальйоні радіоелектронної боротьби.
«Так сталося, що мене взяли у зону виконання бойових завдань. Діма до мене приїхав, і виходить, що у районі виконання бойових завдань ми встановили рекорд Гіннеса. Я дуже Дімі вдячний, бо він здійснив мою мрію. Цей сертифікат вже прийшов в Україну. Зараз два сертифікати Гіннеса у Діми на руках», — розповів Дмитро Косатий кореспондентам видання.
Читайте також: Збірна України посіла друге місце на чемпіонаті «Найсильніша нація планети»
Окрім нового рекорду Гіннеса, військовий-рекордсмен упродовж служби встановлював пам’ятні досягнення: від 1001 підйому з переворотом на перекладині до 1580 віджимань на брусах за годину, які він пов’язував із благодійними зборами для поранених товаришів. За визначний внесок у спорт та службу Дмитро отримав «Срібний хрест» від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Зараз Косатий поєднує службу у військовому ліцеї імені Івана Богуна з підготовкою до чемпіонату світу зі Street Workout у Німеччині та мріє підняти прапор України на п’єдесталі світової першості.

Нагадаємо, що Ярослав Ткач встановив новий європейський рекорд у скелелазінні на швидкість (ВІДЕО).
Фото: сайт «Суспільне Житомир»
Спорт

Першу в історії України золоту медаль на юніорському чемпіонаті світу з художньої гімнастики здобула наша збірна у фіналі з 10 булавами в Софії. Українки набрали 24,900 бала й випередили Італію (24,200) та Болгарію (24,150).
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
У складі переможної команди виступили Анастасія Ніколенко, Олександра Ніколь Самоукіна, Катерина Шершень, Маргарита Мельник, Агата Біленко та Таїсія Редька.
Раніше юніорська збірна України в групових вправах уже завоювала «бронзу» в багатоборстві, а у фіналі з 5 обручами посіла шосте місце (24,100).
Читайте також: Ярослава Магучіх виборола «срібло» на етапі Діамантової ліги в Парижі
Опубліковано Міністерство молоді та спорту України Неділя, 22 червня 2025 р.
Нагадаємо, що збірна України вперше за 29 років виграла медальний залік з художньої гімнастики на чемпіонаті Європи.
Фото: фейсбук-сторінка Мінмолоді та спорту