Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

72 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

72-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:00

6 травня між Україною та Росією відбувся черговий обмін військовополоненими, завдяки якому звільнили 28 військових та 13 цивільних українців.

17:40

Бійці 79-ї окремої десантно-штурмової бригади знищили чергову партію ворожої техніки та захопили трофейну зброю.

17:10

Що покласти в тривожну валізу? Чи є неподалік доступні бомбосховища, коли починають лунати сирени? Як взагалі захистити себе, коли у твоїй країні війна? З такими запитаннями стикнувся чи не кожен українець після початку повномасштабного вторгнення. Для людей з інвалідністю дати відповіді на них – це окремий виклик.

Громадська організація Fight for Right, що з 2017 року відстоює права українців з інвалідністю, нині спрямувала всі свої ресурси на допомогу та підтримку цих людей. Проєктна менеджерка організації Таня Герасимова розповіла ШоТам, від чого залежить успішна евакуація, над чим ще працює команда Fight for Right під час війни та що робитимуть після перемоги.

16:25

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерство освіти і науки України відкривають безкоштовні групи підтримки для освітян у проєкті психологічної підтримки «Поруч».

16:10

Бійці Служби безпеки України під час спецоперації в Харківській області взяли в полон 11 російських снайперів.

15:45

Україна та Польща домовилися про скасування дозволів для усіх перевізників, які здійснюють міжнародні перевезення палива.

15:25

Після закінчення війни з Росією британські солдати планують взяти в українських військових «декілька уроків» зі знищення ворожих танків та літаків. Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес.

«Їхні методи ведення бойових дій у населених пунктах, використання засобів радіоелектронної боротьби, розгортання засобів протиповітряної оборони, те, як вони використали слабкість РФ – все це важливо для нас», – зауважив міністр оборони Великої Британії.

14:55

Бійці спецпідрозділу «Омега» Національної гвардії знищили дві одиниці ворожої техніки влучниим пострілами з українського ПТРК «Корсар».

14:15

Німеччина передасть Україні сім самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000), які Бундесвер називає «одними з найсучасніших серійних САУ у світі».

14:00

Українські військові знову завдали удару по техніці окупантів на тимчасово захопленому острові Зміїний.

13:20

На Луганщині 15-річна дівчина героїчно врятувала чотирьох людей. Попри поранення ніг та обстріли окупантів вона сіла за кермо та евакуювала з Попасної чотирьох дорослих, двоє з яких також були поранені.

13:00

Українські спортсмени завоювали вже 46 медалей на XXIV Літніх Дефлімпійських іграх. Понад половина нагород – «золото».

«Саме сьогодні (5 травня, – ред.) національна збірна перетнула рубіж завойованих на усіх попередніх Дефлімпійських іграх золотих медалей: від першої Дефлімпіади Незалежної України (1993) до Дефлімпіади-2017 року. І це неймовірно», – додали в Національному паралімпійському комітеті.

12:45

Сили протиповітряної оборони знищили російський безпілотник над містом Дніпро.

12:00

У Білгород-Дністровському районі Одеської області силами протиповітряної оборони знешкоджено російську ракету, якою окупанти намагалися влучити по інфраструктурі.

11:35

Родина культового українського музиканта Кузьми Скрябіна вирішила передати на благодійний аукціон його футболку заради допомоги Збройним Силам України.

11:10

На порталі «Дія» запустили нову послугу для підприємців – тепер можна онлайн внести зміни до прізвища, імені, по батькові чи місцеперебування ФОП.

10:55

Воїни 53-ї бригади імені князя Володимира Мономаха за допомогою ударного безпілотного авіаційного комплексу Switchblade зруйнували укріплення російських загарбників. Відео оприлюднили на фейсбук-сторінці бригади. Його можна переглянути за посиланням.

10:35

Рада національної безпеки і оборони України розробила сайт «Антивоєнна коаліція», повідомили в Центрі протидії дезінформації.

10:20

Київський розважальний заклад Parovoz Speak Easy увійшов до переліку кращих барів Європи за версією конференції Tales of the Cocktail. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив співзасновник закладу Дмитро Шовкопляс.

09:45

У селищі Мотижин на Київщині у п′ятницю, 6 травня, відновив роботу зруйнований окупантами ландшафтний «Добропарк».

Як відзначили на фейсбук-сторінці закладу, під час окупації російська армія нещадно понищила улюблене місце відпочинку киян та мешканців інших міст. Але попри всі труднощі парк відновив роботу.

09:10

Артилеристи Миколаївської бригади Десантно-Штурмових військ знищили «Урал» із боєкомплектом та бліндаж російських окупантів.

08:30

Упродовж 5 травня підрозділи Повітряних Сил ЗСУ уразили 15 повітряних об’єктів російських окупантів. Зокрема, наші військові збили 14 безпілотників типу «Орлан» та один літак, попередньо – винищувач Су-30.

08:00

Картину всесвітньо відомої української художниці Марії Примаченко «Квіти виросли біля четвертого блоку» під час благодійного аукціону продали за пів мільйона доларів або 15 млн грн.

Суспільство

На Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя: де саме та коли

Опубліковано

В рамках Всесвітнього тижня імунізації, 24 квітня у Фастові діятиме “Містечко здоров’я”.

Про це повідомляють в Фастівській міській раді.

Що буде відбуватися на події

Під час заходу мешканці зможуть:

  • пройти скринінгове анкетування стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про туберкульоз;
  • виміряти артеріальний тиск;
  • перевірити рівень глюкози в крові;
  • вакцинуватися від COVID-19 та проти дифтерії та правця (дорослі);
  • визначити індекс маси тіла;
  • перевірити зір та отримати консультацію офтальмолога.

Читати також: Захоплена миттю та в українському вбранні. Архівна фотографія дівчинки з волинської казки 1930-х років

Час і місце проведення:

10:00-14:00 – площа Перемоги, 1.

Крім того, бажаючі зможуть отримати інформацію щодо вакцинації, ефективності вакцин, їх безпеки та інформаційні матеріали з порадами щодо профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, важливість профілактики, раннього виявлення захворювань та своєчасного лікування.

Нагадаємо, що ветерани можуть користуватися безоплатним трекером настрою.

Також ми повідомляли, що на Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових.

Фото: Фастівська міська рада.

Читати далі

Суспільство

Вистава Миколаївського театру здобула Гран-прі міжнародного конкурсу

Опубліковано

Вистава “Катерина”, яка була представлена Миколаївським драматичним театром, отримала Гран-прі на міжнародному конкурсі. Це спільний проєкт з Херсонським театром ім. Миколи Куліша. Прем’єра відбулася 27 березня, упродовж 210-го роковин народження Тараса Григоровича Шевченка та Міжнародного дня театру.

Про це повідомляє Суспільне Миколіїв.

Про виставу

Вистава брала участь у Міжнародному проєкті-конкурсі “Тарас Шевченко єднає народи” та отримала нагороду у номінації “Свою Україну любіть”. Директор вважає, що театр є важливим інструментом у формуванні думки суспільства.

Читати також: Архівна фотографія дівчинки з волинської казки 1930-х років

У виставі “Катерина” через образи та дії персонажів розкривається зневага росіян до українців, що протягом віків переплітається з історією українського народу, заявив художній керівник.

“Вперше ціла вистава була в такому форматі. І також великі вагомі такі сценічно драматичні дії. Я дуже вдячний акторці Ользі Сторожук, яка виконує головну роль, саме образ Катерини був створений нею”, – розповів директор-художній керівник Миколаївського драмтеатру Артем Свистун.

Про міжнародний конкурс

Міжнародний проєкт-конкурс “Тарас Шевченко єднає народи” має привернути увагу світової спільноти до сучасних проблем України. Драма “Катерина” – це нагадування про важливість пам’яті та відданості своїм ідеалам.

Нагадаємо, що майже 85% українців повністю відмовились від російського медіапродукту, – дослідження.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

Захоплена миттю та в українському вбранні. Архівна фотографія дівчинки з волинської казки 1930-х років

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію дівчинки з Волині 1930-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

Історія світлини

На цій світлині майже столітньої давнини ви бачите маленьку красунечку зі села Залізниця, що за п’ятнадцять кілометрів від Любешова. Нині ця світлина, яка датована 1930-ми роками, виставлена на сторінці Тетяна Яцечко-Блаженко.

Читати також: Маленький декламатор із Луцька Миколка Варцаб’юк

Акценти фотографії

Історик відзначає, що в той момент, коли фотограф навів на дівчинку фотоапарат, ота мала, схопивши маму за руку, відвернула погляд убік, бо вся її увага, у ту хвилину, була зайнята чимось іншим, що діється поруч. Саме через цю дитячу безпосередність і фото вийшло таке чудове: не награне і без всякого напруження.

Свою донечку, як бачимо зі знимки, мама одягла якнайкраще: у цвітасту вишиту сорочку із довгими рукавами, спідницю й фартушок, а на голову пов’язала таку ж вишиту хустину, щоби захистити свою малу від спекотного сонця опівдні.

“Усе на цій світлині ніби промовляє, що тут ми бачимо справжнє, українське”, – наголошує Микола Бандрівський.

Нагадаємо, що ветерани можуть користуватися безоплатним трекером настрою.

Також ми повідомляли, що за 110 тонн російськомовної макулатури для ЗСУ купили два пікапи.

Читати далі