Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Менструальна чаша Менструальна чаша

Суспільство

6 причин почати користуватись менструальною чашею

Опубліковано

Жіночі засоби гігієни  роками, а то й століттями розкладаються і забруднюють навколишнє середовище. А жінки використовують протягом життя більш як вісім тисяч прокладок і тампонів. То уявіть собі, яка це шкода екології. Нещодавно на ринку з’явився модний тренд – менструальна чаша. Хоча цій “новинці” вже більше півтора століття, для багатьох жінок це ще залишається дивиною. Але чаша значно економить бюджет та зменшує об’єм пластикових відходів. Ми поспілкувались з гінекологом-ендокринологом Тетяною Осауленко та вияснили всі переваги та недоліки менструальної чаші.

Тетяна Осауленко

Тетяна Осауленко

Гінеколог-ендокринолог. Стаж роботи – 11 років. Приймає у приватних київських лікарнях.
Консультує в питаннях менопаузальних і дисгормональних порушень, захворювань шийки матки, безпліддя.

Що таке менструальна чаша та як нею користуватись

Менструальна чаша – це невелика посудина, яка призначена для збору крові під час критичних днів. Зазвичай вона виготовлена з різних видів силікону, який легко приймає потрібну форму. Після використання її достатньо просто помити і можна використовувати знову.

Виробники чаш вказують, що цей засіб гігієни можна використовувати до 12 годин. Але це категорично протипоказано, адже кров є сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Тому не варто носити чашу понад 6 годин.

При заміні чаші потрібно обов’язково мити руки і обробляти антисептиком. Я завжди раджу жінкам мати дві чаші: одну змінили і поставили іншу запасну. Крім того, перед використанням чашу потрібно прокип’ятити у воді. Якщо ви знаєте, що чаша вам завтра знадобиться, то зберігайте її у стерильній скляній посудині.

Читайте також: 5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь

Як правильно використовувати? Чашу потрібно скласти вдвічі, щоб вона стала плоскою. А після цього ще раз навпіл і максимально стиснути. Далі вже можна вводити, після чого чаша сама займе необхідне положення. Якщо ви її не відчуваєте – все зробили правильно.

Шість переваг менструальної чаші

Менструальні чаші стають все більш популярнішими, адже мають багато переваг. Яких саме?

Це багаторазово.

Це найбільш значуща перевага менструальних чаш. Виробники кажуть, що їх можна використовувати 10 років. Проте, зазвичай чашами користуються не більше 4-5 років. Але погодьтесь, і це не маленькі терміни. 

Це зручно.

Звичайно, є певний етап знайомства, поки жінка звикне до користування чашею. Хтось може так і не звикнути – все індивідуально. Але для більшості жінок менструальна чаша непомітна, з нею можна одягати будь-яку білизну, займатись спортом та навіть плавати. Матеріал, з якого зроблені чаші – м’який, тому її легко можна дістати і поставити самостійно.

Це екологічно.

Це одна з головних переваг, саме тому еко активісти активно пропагують використання менструальних чаш. Адже таким чином ви не викидаєте в навколишнє середовище продукти розпаду. Якщо порахувати, то одна жінка може використати за своє життя понад 10 000 прокладок і тампонів. А вони розкладаються роками. Чаш знадобиться близько 6. Вони виготовлені, зазвичай, з медичного силікону чи латексу, тому потім можуть піддаватись вторинній переробці.

Це економно.

Менструальні чаші потрібно замінювати раз в 5-6 років. Уявіть, скільки за цей час можна зекономити коштів на прокладках і тампонах? Звичайні засоби гігієни можуть обійтись жінці протягом життя близько 20 000 тис. гривень. А чаша коштує, в середньому, 500 гривень. Економія очевидна.

Це безпечно.

У складі прокладок і тампонів є безліч ароматизаторів, які можуть викликати алергію. Менструальні чаші ніяк не впливають на мікрофлору. Багато жінок боїться ускладнень, а саме токсичного шоку, який може наступати при використанні вагінального гігієнічного засобу. Але насправді, тампон є більш небезпечним, адже зроблений з матеріалу, який може виділяти токсини та призводити до цього шоку. А чаша в таку реакцію не вступає, головне – ставитись відповідально до використання.

Це компактно.

Менструальні чаші не займають багато місця. І у подорожах, замість того, щоб запихати пачку прокладок по валізі – тут такої проблеми не буде. Часто в комплекті з чашею йде спеціальний мішок для зберігання.

Кому чаші не підходять?

Звісно, менструальні чаші підходять не всім. Зокрема, тим жінкам, які мають хронічні запальні процеси, такі як молочниця, ендометріоз, хронічний цистит і рясні виділення під час менструацій.

Не можна використовувати дівчатам, які не живуть статевим життям та підліткам. А також не можна використовувати після народження дитини.

Читайте також: Без синтетики: П`ять доступних брендів української натуральної косметики

Крім цього, якщо у жінок є опущення вагінальних стінок чи спіралі – також не можна використовувати чашу.

Якщо чаша викликає дискомфорт, краще не використовувати її. Адже при правильному введені вона не повинна відчуватись. Деякі чаші виробляються з гуми а тому можуть викликати алергічні реакції в тих, хто має алергію на латекс. Пам’ятайте про правила обробки та введення і виведення чаші.

Як обрати?

Менструальну чашу хорошої якості можна купити в багатьох онлайн-магазинах. Почитайте відгуки, або зверніться за рекомендацією до друзів. Зазвичай виробники пропонують два розміри чаш: менший розмір для жінок, що не народжували та більший розмір для тих, хто народжував і старше 30 років. Проте і тут все індивідуально. Порадьтесь з гінекологом, який розмір і форму чаші краще використовувати.

Ми підібрали для вас 4 українських бренди, у яких можна придбати менструальні чаші.

1.Mila – українська менструальна чаша 100% німецького походження. Кожна чаша Milа має міжнародний штрих-код, що застосовується для маркування товарів, які реалізуються у системі світової торгівлі. Серед асортименту є три види чаш: м’яка, пружна і щільна. Бренд переконує, що одна їх чаша може замінити 2000 прокладок і придатна до 10 років використання. Коштує 450 гривень, йде в комплекті з мішечком для зберігання.

2. Мальва – менструальні чаші хорошої якості і за низькою ціною. Коштує чаша – всього 135 гривень. Вона виготовлена з високоякісного медичного силікону німецької компанії двох ступенів жорсткості (верхнє кільце виконано з більш жорсткого силікону, сама чаша з силікону підвищеної м’якості), що дозволяє чаші легко розкриватися і не відчуватися всередині .

3. Dotyk – український бренд екологічних товарів. Тут можна знайти безліч товарів для свідомого споживання, в тому числі і менструальні чаші. Бренд пропонує чаші іноземного виробництва, які виготовляється з м’якого гіпоалергенного силікону.

І, на відміну від прокладок та тампонів, не містить відбілювачів, клею, ароматизаторів, барвників. Можна вибрати чашу двох розмірів, а в комплекті йде мішечок для зберігання. Ціна – 680 гривень.

4. LadyCup – український представник менструальних чаш LadyCup. Менструальні чаші цього бренду виготовлені виключно з медичного силікону, що сприяє збереженню природної вагінального середовища. Ціна – від 690 гривень. Є можливість вибрали різні кольори.

Суспільство

Збірка віршів Галини Крук потрапила в шортлист міжнародної поетичної премії

Опубліковано

Поетеса Галина Крук стала однією з фіналістів міжнародної поетичної премії Griffin Poetry Prize зі своєю збіркою поезії “A Crash Course in Molotov Cocktails”.

Про це повідомили на сайті премії.

Про збірку віршів

Ці вірші-свідчення перехоплюють подих, вони філософські та фантазійні.

У похмурій рекапітуляції самої еволюції Крук пише: “ніщо не передбачало прибуття людства…/ ніщо не передбачало прибуття танка…”. Її повчальні, худі рядки можуть стати епіграматичними: “те, що вб’є вас, спокусить ти спочатку”, або можуть вдарити вас, як блискавичні удари Ломаченка: “фліртуй, чекіст, сука”.

Ведучи читачів у найтемніші простори світу, Крук натякає на те, що світло мови все ж може забезпечити певний захист. Називання служить щитом, нехай і дерев’яним. Парадокс полягає в тому, що після вистрілу куль і падіння ракет дерев’яний щит, друкована книжка, відновлюється.

Більшість текстів у збірці написані після 24 лютого і присутні як українською, так і англійською мовами.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Про премію

Griffin Poetry Prize – одна з провідних у світі нагород за поетичні збірки. Вона складається з двох літературних премій у розмірі 65 000 доларів США кожна. Канадська нагорода вручається живому поету або перекладачу, а міжнародна – живому представнику поетичного світу будь-якої країни, включаючи Канаду. Інші поети, які потрапляють до короткого списку, отримують по 10 000 доларів США.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Також ми повідомляли, що Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників.

Читати далі

Суспільство

“World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Опубліковано

Фотожурналістка з України, Юлія Кочетова, стала однією з переможниць глобального етапу престижної міжнародної фотопремії World Press Photo. Її мультимедійний проєкт “Війна – особиста” визнаний найкращим у категорії “Відкритий формат”.

 Про це повідомляють на сайті WPP.

фото: Юлія Кочетова

“Війна – особиста”

Проєкт поєднує фотографічні зображення з поезією, аудіокліпами та музикою. Мультидисциплінарна презентація фотографки ґрунтується на її суб’єктивному досвіді й водночас дозволяє їй вкласти більше емоцій та символізму, ніж фотографії можуть передати самі по собі. В цілому проєкт пропонує особливий, особистий погляд на надто знайомі, на жаль, образи війни.

фото: Юлія Кочетова

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Сама Юлія каже, що ми живемо з колективною травмою вже багато поколінь. Тому їй захотілося зробити історію, де війна була би не точкою на мапі, не числами траншів західної підтримки та не битвою. Тому що весь світ вивчив назву битви за Бахмут, але не знає імен тих, хто там загинув. 

фото: Юлія Кочетова

“Мені захотілося дати цій війні імена, обличчя. Я не зможу показати всіх, але можу принаймні тих, кого зустрічаю”, – говорить фотожурналістка.

Ознайомитися з фотографіями проєкту можна тут.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Також ми повіомляли, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Юлія Кочетова

Читати далі

Суспільство

“Я і Фелікс”: фільм зібрав понад 1 млн грн за перший тиждень прокату

Опубліковано

Фільм “Я і Фелікс”, знятий режисеркою Іриною Цілик, вийшов у прокат 11 квітня. За перший тиждень показів у кінотеатрі він заробив 1 296 295 гривень, привернувши увагу 8 419 глядачів.

Про це повідомили на Facebook-сторінці фільму.

“Дякуємо усім глядачам та глядачкам, які прийшли подивитися фільм. Прокат триває, до зустрічі в кінотеатрах”, – відзначає команда фільму.

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Про фільм

Фільм “Я і Фелікс” – це підліткова драма за мотивами книги “Хто ти такий?” Артема Чеха, яка розповідає про дорослішання хлопця Тимофія в 1990-х, його сім’ю та друзів, перше кохання та стосунки з колишнім контррозвідником Феліксом. Головні ролі виконують поет Юрій Іздрик та Анастасія Карпенко (“Як там Катя?”).

Нагадаємо, що “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Читати далі