

Суспільство
5 міфів про госпітальні округи (ВІДЕО)
Навколо створення в Україні госпітальних округів є чимало міфів. Зокрема поширюються чутки, що нібито закривають більшість лікарень і винищать сільське населення! Однак все це міфи, які ми розвінчаємо.
Міф 1. Через появу госпітальних округів закриватимуть лікарні
Насправді йдеться лише про перепрофілювання медзакладів. Тобто погано оснащені лікарні забезпечать устаткуванням та організують на їхній базі центри реабілітації, діагностики чи хоспіси. Тобто профіль таких лікарень з широкого зміниться на спеціалізований. Інші ж клініки забезпечать необхідним обладнанням та досвідченим персоналом. Якій лікарні і що саме потрібно визначить Госпітальна рада в кожному регіоні. Також буде враховано маршрути доїзду до медзакладу, кількість пацієнтів, та скільки потрібно інвестицій для повного оснащення.
Читайте також: “Syngenta — це Гарвард серед аграрних компаній”. Як Марина Мироненко без досвіду влаштувалася на роботу мрії
Міф 2. Людей позбавлять доступу до меддопомоги
Та в реальності все навпаки. Це нині люди фактично позбавлені доступу до кваліфікованої медичної допомоги. У нас є десятки лікарень, де через хірургічне відділення проходить менш ніж п’ятсот пацієнтів щороку. Тоді як у країнах ЄС хірургічне відділення окружної лікарні мусить оперувати мінімум чотирьох тисяч пацієнтів на рік, щоби персонал не втрачав кваліфікації. Стандарти ВООЗ кажуть: лікар-акушер має приймати принаймні 400 пологів щороку. А в нас безліч районних лікарень, де приймають лише 90 пологів на рік. То чи зможуть такі лікарі надати належну допомогу породіллям і новонародженим? Завдяки реформі у кожному госпітальному окрузі буде принаймні одна потужна лікарня, що працюватиме 24 години на добу. Забезпечена сучасним обладнанням, і з висококваліфікованими фахівцями. Якість лікування в такому закладі буде незрівнянно вища.
Міф 3. Госпітальні округи формує міністерство охорони здоров’я, яке не розуміється на проблемах регіонів
Госпітальні округи формує рада. Вона враховує, щоб пацієнт міг доїхати до лікарні максимум за годину. Також госпітальний округ має охоплювати принаймні 120 тисяч людей. І це єдині вимоги, які висуває МОЗ до формування госпітальних округів. Решта питань – які лікарні треба перепрофілювати, які мед заклади додатково створити, які дороги до лікарень відремонтувати – вирішує громада.
Читайте також: Медреформа на Черкащині: як юрист відкрив приватний медцентр, який не бере коштів з пацієнтів
Міф 4. За бажання можна всі районні лікарні оснастити необхідною технікою і персоналом
Створювати потужний сучасний медичний центр у кожному малонаселеному районі – це утопія та нераціональне витрачання грошей. У такому закладі лікарі не матимуть належного навантаження, а обладнання не використовуватимуть ефективно. В одному госпітальному окрузі має бути мінімум 120 тисяч людей. До речі, у Фінляндії в такому ж окрузі проживають вдвічі більше – 275 тисяч осіб.
Міф 5. Госпітальні округи не можна створювати до завершення адміністративно-територіальної реформи
Госпітальний округ – це не юридична особа, це інструмент співпраці громад для впорядкування лікарень і мереж медичних закладів. Що швидше громади почнуть формувати госпітальний округ, визначатися з його розвитком, то швидше отримають підтримку Уряду і потрібні для цього кошти. Тому вимагайте створення госпітальних округів від місцевої влади, аби швидше почати отримувати якісні медичні послуги.

Читайте також: Телемедицина – це не Кашпіровський. Як українці консультуються з лікарями через додаток
Нагадаємо, амбулаторіям Вінниччини передали 40 нових автомобілів Renault Duster.
Як ми повідомляли раніше, нову амбулаторію сімейної медицини відкриють у Винниках.
Головне фото: shotam.info.

Суспільство

У Міжнародному аеропорту «Рівне» представники Міністерства юстиції передали військовослужбовцям Збройних Сил літак Ан-2.
Про це пише АрміяІнформ.
У заході, що відбувся на злітній смузі, взяли участь робоча група Мін’юсту, командування морської авіаційної бригади, керівництво аеропорту «Рівне» та журналісти.
Читайте також: Як випробовували гелікоптери з українськими лопатями (ВІДЕО)
Як стало відомо, ця військова частина — єдина авіабригада у ЗС України, яка експлуатує літаки такого типу.

«У штаті є підготовлені екіпажі для виконання польотів саме на Ан-2. Тому нам цікаві ці машини. Цей легкий транспортний літак здатний виконувати зльоти й посадку на непідготовлені аеродроми. Його застосовуватимуть у підготовці льотного складу підрозділів морської піхоти. Крім того, він може виконувати завдання повітряної розвідки, десантування», – наголосив полковник.

Зазначається, що у військових льотчиків уже є попередня домовленість з Вінницьким авіаремонтним заводом, який виконуватиме ремонтні роботи літака та двигуна. У короткі строки у Рівному літак розберуть і передадуть у Вінницю. Там на нього чекає оцінювання технічного стану й ремонт.

Планується, що до пункту постійної дислокації військової частини — на південь України — літак переправлять уже своїм ходом. Вінницький завод уже має подібний досвід. Наприкінці минулого року тут уже відремонтували подібний Ан-2. На цьогорічний ремонт уже сплановано й виділено державне фінансування.
Читайте також: Збройні Сили використали технологію «Віраж-планшет» для виявлення авіації (ВІДЕО)
Нагадаємо, на Полтавщині пілоти літали у складних метеоумовах.
Як ми повідомляли раніше, українські миротворці в Конго провели тренування авіанавідників.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

Укрзалізниця у понеділок, 25 січня, запускає новий модернізований приміський електропоїзд на маршруті Київ — Тарасівка — Київ.
Про це повідомили у пресслужбі перевізника.
Зазначається, що потяг курсуватиме за маршрутом у пікові періоди перевезень вранці та ввечері.
Читайте також: Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів
Поїзд щоденно, крім суботи та неділі, здійснюватиме 8 рейсів (по чотири вранці та ввечері).
Зі станції Тарасівка
Відомо, що перший поїзд вирушить зі станції Тарасівка о 5:48 та прибуватиме на станцію Київ-Пасажирський о 6:09. Наступні рейси відправлятимуться зі станції Тарасівка о:
- 7:11,
- 8:31,
- 10:01,
- 16:47,
- 18:14,
- 19:26.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Зі станції Київ-Пасажирський
З приміського вокзалу станції Київ-Пасажирський у перший рейс поїзд відправиться о 6:22, потім – о:
- 7:44,
- 9:04,
- 16:06,
- 17:24,
- 18:45,
- 19:57.
Поїзди зупинятимуться на станціях Караваєві Дачі, Київ-Волинський, Вишневе.
Про поїзд
Вказаний електропоїзд матиме підвищену комфортність та швидкість. Відстань із Боярки до Києва він долатиме за 21 хв., а з Вишневого — за 15 хв., одночасно електропоїзд вміщує близько 1 тис. пасажирів. На зазначеному маршруті щоденно курсуватиме 8 поїздів у робочі дні — по 4 вранці та ввечері в пікові періоди.
Запуск нового поїзда став можливим завдяки домовленості регіональної філії «Південно-Західна залізниця» з Київською обласною адміністрацією. Зокрема, територіальні громади міст Боярка та Вишневе беруть на себе зобов’язання компенсувати перевізнику 100% витрат за перевезення громадян пільгових категорій. Ці витрати передбачені в місцевих бюджетах на 2021 рік. Відповідний протокол про наміри підписали директор виконавчий регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Артем Миронович, голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації Микола Ляшенко, міський голова Вишневого Ілля Діков та міський голова Боярки Олександр Зарубін.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Нагадаємо, на маршруті Київ-Коцюбинське-Ірпінь-Буча з’явиться нова електричка.
Як ми повідомляли раніше, Укрзалізниця планує відновити курсування Інтерсіті Київ-Перемишль.
Головне фото: uz.gov.ua.
Суспільство

У Києві на Троєщині в 24-му мікрорайоні відкриють дитячий садочок № 327 по вулиці Радунській, 7-Б.
Про це повідомляє пресслужба Деснянської РДА.
Тут вже завершилось будівництво і різнокольорова триповерхова будівля вже готова до прийняття малюків.

Будівля повністю енергоефективна – з сучасними системами вентиляції та опалення. Все освітлення в садку – енергозберігаюче.
“В дитячому закладі є відеоспостереження – як внутрішнє, так і зовнішнє, охоронна сигналізація, домофонний зв’язок на вході на територію і в будівлю», – розповіла начальниця районного Управління освіти Тамара Постолюк.

Читайте також: У Києві на Березняках реконструювали дитячий садочок (ФОТО)
Розрахований заклад дошкільної освіти на 260 місць – 14 груп. Це сучасний садок з басейном, спортивними та актовими залами, кабінетами логопеда і психолога. Територія садочка облаштована та озеленена для прогулянок та ігор дітей на свіжому повітрі.

Читайте також: На місці пустиря на Херсонщині збудували новий дитячий садочок (ФОТО)
Дитячий садочок побудовано на місці колишньої стихійної парковки. Є кабінети діловода, логопеда, англійської мови з іграшковими «Біг Беном» та двохярусним автобусом, кімнату релаксації.


Фото: desn.kyivcity.gov.ua