Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

5 міфів, через які заклади не запроваджують рослинні позиції в меню (та чому ці міфи – помилкові)

Опубліковано

Період Великого посту – найкращий час для веганів, адже майже у кожному кафе та ресторані з’являються пісні опції. Чому ресторатори не вводять такі опції на постійній основі? У цьому матеріалі спробуємо зруйнувати найпопулярніші з міфів про веганство та переконати вас у тому, що вводити веганські меню в закладах – вигідно всім: власникам, гостям та, особливо, тваринам.

Міф 1: Готувати веганське – дорого та проблемно

Так, готові та упаковані продукти інколи можуть здатися дорогими, веганські вони чи ні. Безумовно ціни на рослинне м’ясо чи рибу зараз ще надто “кусючі”. Але якщо врахувати ціну на м’ясо – один із найдорожчих продуктових товарів, чи морепродукти, то різниця буде несуттєвою. Але не варто забувати, що основні елементи веганської дієти – цільні зерна, бобові, горіхи, зелень, овочі та фрукти – доступні майже завжди й усюди. Загалом, веганське меню може бути дуже бюджетним та простим, особливо якщо використовувати локальні та сезонні продукти. Таким чином можна не лише зекономити, а й підтримати локального виробника.

Міф 2: Веганське  – одноманітне

Для більшості шефів це може здатися серйозним обмеженням – відмовитися від усіх продуктів тваринного походження: м’яса, молочних продуктів, яєць та риби. Виникає купа питань як і що готувати. Проте, замість того, щоб зосереджуватись на тому, що ви не можете мати, зосередьтесь на тому, що можна приготувати й ви здивуєтеся різноманітності, яку пропонує веганство – варіації замінників яєць, різновиди рослинних сирів та молока, які можна зробити самому, інші варіанти приготування звичних страв, безліч нових, ще недосліджених продуктів та спецій, незвичні смаки та подачі.

Читайте також: День без м’яса на карантині: як вижити веганам та вірянам?

Міф 3: Веганство – не для нашої цільової аудиторії

На превеликий жаль, досі існує міф про те, що веганство лише для зоозахисників та хіпі. Насправді, зараз, у час коли люди все більше задумуються про своє здоров’я, екологічний слід, наслідки свого споживання та емпатію до тварин, веганської дієти дотримуватися люди різноманітного походження, соціального статусу, професій, віросповідань та поглядів на життя, яких об’єднує лише одне – відмова від харчових продуктів тваринного походження. Тому в закладах, які думають про розвиток свого бізнесу, зацікавлені у нових клієнтах та додатковому піарі – завжди в меню можна знайти кілька веганських опцій та каву на рослинному молоці.

Міф 4: Веганство – модний тренд

Ті, хто вірять в цей міф, вважають, що “мода” на веганство швидкоплинна і не бажають “заморочуватись” та догоджати прихильникам такої дієти. Веганство, як термін, існує з 1944 року, а, як явище – ще з античних часів. Найбільші громади веганів мешкають у розвинених країнах: США, Німеччині, Великій Британії, Ізраїлі, Канаді, Австралії, Італії, Новій Зеландії, проте і в Україні станом на 2019 рік вже майже 3 млн людей, які відмовились від споживання м’яса і це число постійно зростає. Тому це вже далеко не просто модний тренд, а вимоги сучасності.

Міф 5: Веганська їжа нудна та несмачна

Існують веганські версії усіх ваших улюблених фаст-фудів: бургери, хот-доги, піца та ін. Наприклад, такий продукт, як аквафаба імітує певні властивості яєчних білків, що дозволяє готувати величезний спектр десертів (зефір, безе, морозиво та ін.) без використання продуктів тваринництва і суттєво знижує собівартість таких страв, адже по суті аквафаба – це просто вода, в якій варився нут (нут – різновид гороху). 

Якщо нам все-таки вдалось спростувати міфи про веганство і ви вже задумуєтесь над тим, як удосконалити меню свого закладу, пропрацювати нові рецепти чи просто спробувати більше готувати рослинної їжі вдома, то вам сюди. Ініціатива “Здорово Їмо” створена для того, щоб ваш перехід на рослинне харчування пройшов легко та безболісно. Не важливо чи ви шеф відомого ресторану чи просто готуєте для себе та рідних. 

Автор статті: Олександр Грушак, представник кампанії “Здорово Їмо”

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

Суспільство

Українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу»

Опубліковано

Українська військово-медична академія розпочала навчання слухачів на «Офіцерському курсі». Це навчання відбувається на базі академії Збройних Сил України. Після успішного завершення курсу і складання відповідних заліків, учасників курсу атестують на отримання першого офіцерського звання «молодший лейтенант».

Про це повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України.

У командуванні нагадали, що програма навчання є систематичною. Тому будь-хто, хто на цей момент служить на посадах сержантського складу, але має бажання та згоду свого командира для переведення на посади офіцерського складу у своїй військовій частині з медичною спеціалізацією, може скористатися цією можливістю.

Що для цього потрібно

Читайте також: «Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

  • Подати рапорт за підпорядкованістю з клопотанням про включення кандидатури до списків для проходження курсу «Навчальний взвод резерву офіцерського складу» в УВМА (додавши копії диплому про вищу медичну освіту, сертифікат лікаря (провізора) спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію (за наявності).
  • Скановані копії зареєстрованого рапорту (з резолюцією командира) та зазначених документів надіслати на електронну адресу УВМА: umma@online.ua та на e-mail ДОЗ МО України: doz@mod.gov.ua.
  •  Після опрацювання документів на електронну пошту слухача буде надано доступ для проходження навчання в режимі онлайн. Після успішного закінчення онлайн-курсу кандидата буде викликано до УВМА для проходження 18-денних зборів.
  •  Перед відбуттям на збори військовий повинен здати справи і посаду та з витягом з наказу прибути до УВМА, де його буде зараховано як курсанта.
  •  По закінченню зборів, у разі успішної здачі заліків, військового буде атестовано до первинного офіцерського звання «молодший лейтенант».

Нагадаємо, в Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут.

Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: