Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

300 студентів з усієї України зберуться у стінах середньовічного замку на освітньому проєкті — що на них очікує

Опубліковано

14-18 серпня у Меджибізькому замку, що на Хмельниччині, проведуть щорічний освітній наметовий табір — «Програму Лідерства». Захід об’єднає близько 300 студентів, які мріють про вільну, успішну Україну і хочуть брати активну участь у її творенні. Розповідаємо, що чекає на учасників заходу та яку програму підготували організатори. 

Про ініціативу

Програму проводить громадська організація «Українські Студенти за Свободу». У команді кажуть: програма включатиме лекції та обговорення на теми економіки, політичної свободи, філософії, підприємництва та його ролі в житті суспільства, побудови спільнот й лідерства, розмови про важливість боротьби за Свободу в часи війни й не тільки. 

Для учасників чекають фізичні активності, командотворення, культурно-розважальна частина та рефлексії. Все навчання проходитиме у залах середньовічного замку, а житимуть учасники у наметах.

«Програма Лідерства по-справжньому змінює. У 2021-му році це була подія, що повністю перевернула моє життя. Подарувала спільноту, яка дала можливість професійно зростати, платформу для просування ідей свободи, у які я щиро вірю та дещо сентиментальне. Справжніх друзів, які стали сім’єю, й студентське життя таке, яке воно має бути — із загостреним відчуттям справедливості та сповнене духом активізму. Тут кожен знайде можливість для самореалізації» — каже Микита Храмов, II Президент УСС та головний організатор проєкту.

Читати також: Їдуть народжувати навіть з інших областей: як громади на Полтавщині об’єдналися, аби зберегти лікарню

Спікери

Серед спікерів та лекторів програми — співвласник Нової пошти Володимир Поперешнюк, екс-міністр економічного розвитку та економіст Павло Шеремета, директор з комунікацій Case Україна та голова проєкту «Ціна держави» Микола Малуха, народний депутат України Роман Лозинський, директорка Bendukidze Free Market Center Наталія Мельник, військовослужбовець та автор «++ подкаст» Сергій Гнезділов, ректорка Національного авіаційного університету Ксенія Семенова, американський лібертаріанський письменник і теоретик Том Палмер та багато інших. 

Щорічна Програма Лідерства — єдиний шлях приєднатися до «Українських Студентів за Свободу» у ролі члена чи членкині ГО. За 5 днів табору молодь якомога більше познайомиться з ідеями спільноти. 

Кожен учасник, який вирішить вступити в організацію, зможе продовжити Програму. Він отримає змогу цілий рік працювати зі своїм персональним ментором, реалізовувати власні ідеї через проєкти й заходи та розбудовувати спільноту. 

«Завдяки Програмі Лідерства я знайшла спільноту однодумців, які заряджають та дають віру у рушійну силу молоді. Тут я вільна реалізовувати свої ідеї, можу навчатись новому та займатись активізмом. Спільнота стала комфортним простором, у якому я завжди знайду підтримку, а також постійний стимул для покращення. УСС – це есенція проактивних людей, які мають великий потенціал, не бояться брати на себе відповідальність та вже зараз роблять Україну кращою»  — ділиться Валерія Бабій, активістка УСС.

Нагадаємо, що у Софії Київській відбудеться фестиваль єдності та високого мистецтва: програма.

Фото: УСС.

Коментарі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

Опубліковано

Уряд України ухвалив важливе рішення, яке має на меті масштабувати виробництво боєприпасів в країні та розширити внутрішній ринок вибухових речовин і детонаторів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

«Уряд дав старт українському ринку вибухових речовин та детонаторів», — зазначив Федоров.

За його словами, на сьогодні обсяги виробництва українських боєприпасів значною мірою залежать від імпорту вибухових речовин та детонаторів. Проте в Україні є власний потенціал для розвитку цієї галузі, і щоб реалізувати цей потенціал, потрібно створити найкращі умови для виробників.

Читати також: В Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції

Раніше для запуску виробництва вибухових речовин компанії мали оформляти до 10 різних документів, що займало від 12 до 18 місяців. Наприклад, тільки на отримання ліцензії на управління відходами йшло до пів року, а дозвіл на здійснення операцій з відходами міг зайняти ще три місяці.

Водночас це сприятиме швидшому реагуванню на потреби фронту та розвитку оборонних потужностей України.

«Раніше такий же шлях відкриття ринку вже пройшли дрони, роботи, РЕБ, боєприпаси. І ми вже бачимо результати на полі бою», — підсумував міністр, нагадуючи про успішний досвід дерегуляції інших стратегічних галузей.

Нагадаємо, що українці запустили гру «Гуркіт на болотах», де можна спробувати себе в ролі оператора дрона.

Фото: Михайло Федоров.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції

Опубліковано

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про відкриття офісу протимінної діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Про це повідомив Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України.

Основні функції офісу

  • Координація розмінування територій.
  • Планування та моніторинг виконання завдань з розмінування.
  • Сертифікація та контроль якості роботи операторів протимінної діяльності.

Читати також: Український інженер створив візуалізацію тривалості повітряних тривог в Україні: як це працює

Глава МВС також зазначив, що новий офіс сприятиме покращенню взаємодії з громадянами у сфері мінної безпеки та підвищить ефективність процесу розмінування. За останню добу сапери обстежили понад 200 га території та знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, що Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги: 77 танків Leopard 1A5 та 12 гаубиць PzH 2000.

Фото: ДСНС.

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: