Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/v_rS-Z6MvXUSSSSSS

Технології

17-річна українка здійснила унікальний прорив у медицині

Опубліковано

17-річна Софія Лисенко створила штучну макромолекулу, що може безперешкодно доставляти ліки до уражених хворобами Альцгеймера чи Паркінсона клітин мозку.

Її винахід переміг у престижному науковому конкурсі Google Science Fair. Сьогодні вона веде перемовини із найбільшими фармакологічними компаніями про можливу співпрацю.

Читайте також: Українська вчена здійснила унікальне відкриття в математиці

Два роки тому 17-річна Софія Лисенко захопилась ідеєю – підвищити проникнення ліків до людського мозку.

“Проблема полягає в тому, що навколо мозку є захисний шар – гематоенцефалічний бар’єр. Він дуже важливий, він захищає мозок від вірусів, патогенів, але коли ми, наприклад, намагаємося доставити до мозку ліки, часто цей бар’єр їх не пропускає”- розповідає Софія.

Тож Софія, використовуючи знання з біології, комп’ютерного програмування, хімії, фізики і математики, придумала капсулу-робота, розміром з ДНК, що може подолати цей бар’єр. Свій проект школярка презентувала на конкурсі Google Science Fair і перемогла на регіональному рівні.

Дівчині було 3,5 року, коли батьки залишили Львів, та емігрували до США.

Суспільство

На Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США

Опубліковано

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” спільно з Сполученими Штатами розпочали будівництво двох нових енергоблоків №5 та №6 на Хмельницькій атомній електростанції.

Про це повідомляє Енергоатом.

фото: Енергоатом

Про будівництво

Першим у своєму роді в Україні, енергоблоки будуються за американською технологією АР1000 від компанії Westinghouse. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, ці блоки будуть можливі до маневрування, особливо під час можливих атак на енергетичну інфраструктуру з боку російської армії.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду

За планами, в Україні планується побудувати дев’ять таких блоків, повідомляє посолка США в Україні Бріджит Брінк. За її словами, у світі вже функціонує шість енергоблоків Westinghouse, призначених для експлуатації протягом 60-100 років.

Крім цього, згідно зі словами голови “Енергоатому” Петра Котіна, після введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4, Хмельницька АЕС стане більш потужною, ніж Запорізька АЕС і стане найбільшою в Європі.

Нагадаємо, що психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки.

Фото: Енергоатом

Читати далі

Суспільство

Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду

Опубліковано

Проєкт “Community reBuilding” від аналітичного центру Cedos, який передбачає створення 10 унікальних центрів спільнототворення в 10 громадах, переміг у номінації “Висхідні зірки” на конкурсі New European Bauhaus Prizes 2024.

Про це повідомляє Хмарочос.

Про конкурс

Кожного року Єврокомісія організовує конкурс з метою виявлення інноваційних ідей у галузі архітектури, дизайну та урбаністики, спрямованих на покращення місцевих громад і суспільства в цілому. Цього року Україна вперше приєдналася до цього заходу. Із понад 500 учасників у фіналі конкурсу представлено 4 проєкти з України.

Читати також: В київській області перейменують 7 населених пунктів

Про проєкт

Проєкт Community reBuilding спрямований на розвиток центрів спільнототворення у 10 українських громадах з населенням до 100 тисяч осіб. Громади отримали гранти у розмірі 1 000 000 гривень від WNISEF та Cedos, а також менторську підтримку від експертів різних сфер для створення та розвитку цих центрів.

Центри спільнототворення – це відкриті простори, де представники різних соціальних груп можуть збиратися для спільного проведення дозвілля, розвитку громади, співпраці та реалізації свого потенціалу. Вони були організовані на базі різноманітних об’єктів, таких як бібліотеки, ветеранські центри, будинки культури, старовинні будівлі аптек і т.д.

Нагадаємо, що відкрилась реєстрація на інвестиційний саміт SelectUSA: як взяти участь.

Фото: New European Bauhaus Prizes 2024

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували дрон, який здатен наносити удари глибиною 100+ кілометрів

Опубліковано

На День працівника оборонно-промислового комплексу Президенту Володимиру Зеленському представили нову модель амуниції для блокування, яка може атакувати об’єкти на відстані понад 100 кілометрів углиб театру бойових дій.

Про це повідомляє Мілітарний.

Про безпілотник

Безпілотний літальний апарат, чия назва поки що залишається в секреті, вже активно використовується на фронті проти російських окупантів і здобув перші перемоги, успішно уражаючи, зокрема, російський зенітний ракетний комплекс.

У майбутньому ця нова розробка планує стати знаряддям ураження об’єктів як на землі, так і в повітрі завдяки своїй високій швидкості та потужній бойовій системі.

Активно переслідуючи ворожі розвідувальні безпілотники, які координують російські авіаційні та ракетні удари по тилу та передовій в Україні, цей безпілотник може значно зменшити ударний потенціал російських військ.

Читати також: Стало відомо, коли офіційно відкриють міст-хвилю на Оболонській

Можливості дрону

Цей безпілотник має електричний двигун і запускається з катапульти, що робить його легким у використанні. Новий дизайн забезпечує високу маневреність та можливість ураження цілей по різних траекторіям, включаючи заходи на ціль під прямим кутом.

Бойова частина вагою до 3 кілограмів може бути установлена залежно від типу цілі, включаючи уламкові, термобаричні або бронебійні з ударним ядром. Для перехоплення повітряних цілей безпілотник оснащується уламковою бойовою частиною.

Важливим елементом є дрон-ретранслятор, який працює в парі з баражуючим боєприпасом, забезпечуючи зв’язок на великій відстані та контроль над цілями.

Усі безпілотники комплексу оснащені шифрованими зв’язковими модулями для захисту від радіоелектронного придушення, а інтеграція системи “машинного зору” дозволяє автоматично захоплювати цілі, навіть у зоні дії радіоелектронних систем ворога.

Цей український ударний комплекс обіцяє стати ефективним засобом захисту від ворожої техніки, спроможним знизити ударний потенціал ворожих військ на фронті.

Нагадаємо, що Міноборони приєднали понад 300 військових частин до системи SAP.

Також ми повідомляли, як залишатися з інтернетом, навіть без електроенергії.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: